Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

 • Proama
 • Link4
 • PZU
 • Gothaer
 • AXA
 • Aviva
 • Benefia

You Can Drive OC i AC – sprawdź, czy dla młodych kierowców YCD rzeczywiście jest najtańsze

You Can Drive OC i AC – sprawdź, czy dla młodych kierowców YCD rzeczywiście jest najtańsze
mfind.pl

You Can Drive – informacje o firmie i udział w rynku

You Can Drive nie jest oddzielną firmą ubezpieczeniową. Jest to marka Ergo Hestii, która występuje wyłącznie w modelu sprzedaży zdalnej, przez internet. Powstała i jest rozwijana jako dedykowana dla młodych kierowców do 30. roku życia.

You Can Drive OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

OC w You Can Drive jest ubezpieczeniem, do którego ubezpieczyciel nie dodaje żadnych korzyści. Za samochód zastępczy lub podstawowe holowanie, musisz zapłacić dodatkowo, wykupując odpowiednie opcje. Autocasco w You Can Drive w podstawach nie różni się niczym od oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych, poza jednym szczegółem. Odmiennie od typowego AC, w You Can Drive ubezpieczenie od kradzieży jest dodatkową opcją, a nie standardem.

Z powodu swojej prostoty oraz niecodziennych wyłączeń, na składce można nieco zaoszczędzić. Przed podjęciem decyzji warto jednak porównać ofertę, z proponowanymi przez inne towarzystwa ubezpieczeniowe i zadać sobie pytanie, czy po wyliczeniu dodatkowych ryzyk, które uznasz za konieczne, oferta nadal jest atrakcyjna.

You Can Drive – assistance

Assistance w You Can Drive jest oferowane w czterech wariantach różniących się zakresem niektórych z oferowanych usług. Rozpoczynając od najuboższego:

 • Auto Pomoc Basic – zapewnia holowanie do 100 km po kolizji z innym pojazdem
 • Auto Pomoc Standard Polska – również wyłącznie holowanie do 100 km, jednak w tym przypadku lista zdarzeń po których przysługuje, oprócz wypadku, obejmuje również awarie, ale pod warunkiem, że pojazd jest nie starszy niż 12 lat. Ponadto działanie sił natury (powalenie się drzewa na pojazd albo zderzenie ze zwierzęciem) i kradzieże, ale te tylko przy AC z opcją odpowiedzialności ubezpieczeniowej za kradzież
 • Auto Pomoc Standard Europa – z warunkami jak przy Standard Polska, ale rozszerzonymi terytorialnie na Europę, z wyłączeniem Albanii, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy
 • Auto Pomoc Premium – w tym najbogatszym wariancie otrzymujesz oprócz usług wymienionych wcześniej, nocleg w hotelu gdy nie możesz kontynuować podróży, lub powrót do miejsca zamieszkania ze zwrotem kosztów transportu. You Can Drive pomaga też przy złomowaniu pojazdu, jeżeli wystąpi szkoda całkowita

Ranking ubezpieczycieli: You Can Drive wypada… dosyć przeciętnie

Podczas testu serwisów direct polskich ubezpieczycieli, oceniony został także portal You Can Drive. Niestety, nie wypadł oszałamiająco. Badając oprawę i ergonomię strony internetowej, znalazło się wiele rzeczy, które mogłyby zostać poprawione tak, aby korzystanie i kupowanie polisy było łatwe i nieuciążliwe. Z wynikiem 19 punktów You Can Drive wylądował w środku tabeli, dzieląc wynik z podobnie ocenioną Avivą, do lidera zestawienia zabrakło 9 punktów, a do maksymalnego wyniku – 11.

Czytaj też: Ranking serwisów internetowych ubezpieczycieli direct w Polsce

Chociaż internet jest jednym z filarów istnienia sprzedaży typu direct, to You Can Drive jakby zapomniało o tym, że tworzą go ludzie. Pomijając brak konta na Twitterze, co nie jest jeszcze standardem wśród marek, konto na Facebooku, chociaż bogate w treści, jest ubogie w interakcję. Firma nie odpowiada na komentarze użytkowników.

Kontakt z You Can Drive może być problematyczny. Wprawdzie są udostępniane różne formularze, które mają pomóc sprecyzować sprawy z jakimi się zwracasz, jednak nie wyślesz go bez podania zgody handlowej. Gdy jednak zdecydujesz się wysłać zapytanie tą drogą, możesz stracić cierpliwość, czekając na odpowiedź. Nie wliczając firm, które nie odpowiedziały w ogóle, You Can Drive z czasem niemal pięciu dni zajęło przedostatnie miejsce. Frustrację może pogłębić fakt, że nie dostaniesz żadnego potwierdzenia odebrania czy też przeczytania Twojej wiadomości.

You Can Drive – rodzaje ubezpieczeń, produkty i ryzyka

Oferta You Can Drive jest zminimalizowana do polis, które możesz zakupić przez internet. Z tego względu nie znajdziesz tam np. produktów inwestycyjnych czy też ubezpieczeń dedykowanych dla przedsiębiorców. Polisami, które możesz kupić w You Can Drive są ubezpieczenia komunikacyjne i turystyczne. Warunki ubezpieczeń turystycznych nie różnią się niczym od tych, które są oferowane przez Ergo Hestię.

You Can Drive –  Zielona Karta

Po zieloną kartę należy zgłosić się bezpośrednio do Hestii (lub innego ubezpieczyciela), ponieważ You Can Drive nie oferuje sprzedaży takiego ubezpieczenia.

Czytaj także: Zielona Karta – OC na zagraniczny wyjazd

You Can Drive – samochód zastępczy

Samochód zastępczy w You Can Drive jest opcją dokupowaną do ubezpieczenia OC. Zapewnia pojazd zastępczy na trzy dni, w przypadku kradzieży, wypadku lub kolizji. Jeżeli dodasz do swojego ubezpieczenia assistance na Europę, samochód zastępczy będzie Ci przysługiwał również na wypadek wcześniej wymienionych zdarzeń gdy będą one mieć miejsce za granicą.

You Can Drive – zgłoszenie szkody

Szkodę w You Can Drive możesz zgłosić:

 • Telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 801 55 50 50 lub +48 (58) 555 50 50
 • Poprzez formularz internetowy dostępny TUTAJ

You Can Drive – likwidacja szkód

Nie możesz skorzystać z bezpośredniej likwidacji szkody. Jeżeli przytrafi Ci się być poszkodowanym w kolizji z innym pojazdem, musisz dochodzić odszkodowania kontaktując się z ubezpieczycielem sprawcy we własnym zakresie.

You Can Drive – wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie OC w You Can Drive możesz złożyć dla konkretnej umowy, logując się do swojego konta użytkownika, które zakładasz wraz z kupnem polisy. Jeżeli nie posiadasz albo nie masz dostępu do konta, możesz posłużyć się adresem email: poczta@ergohestia.pl. Pamiętaj, że wniosek musi być własnoręcznie podpisany.

Przygotowując wniosek, warto skorzystać z naszego generatora wypowiedzenia OC. Dzięki niemu możesz szybko i wygodnie wygenerować wniosek wypowiedzenia umowy OC, gotowy do podpisu i wysłania do towarzystwa.

You Can Drive – zwrot składki

Dyspozycję zwrotu składki z polisy w You Can Drive możesz zlożyć, podobnie jak w przypadku wypowiedzenia OC, za pomocą odpowiedniego formularza dostępnego po zalogowaniu się do konta użytkownika, które utworzyłeś wraz z zakupem ubezpieczenia.

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?

You Can Drive – kontakt (adres, telefon, email)

Z racji tego, że You Can Drive jest obsługiwane przez Ergo Hestię, nie ma osobnego adresu korespondencyjnego. Nie jest to jednak zalecana forma kontaktu, nie pojawia się nigdzie w serwisie internetowym ubezpieczyciela. Z tego względu najlepiej skorzystać z telefonu bądź formularzy. Z poczty warto korzystać tylko wtedy, gdy w konkretnym przypadku poprosi nas o to towarzystwo ubezpieczeniowe.

Telefon: 58 555 50 60
Telefony do zgłaszania szkód: 801 55 50 50, +48 (58) 555 50 50

You Can Drive udostępnia dedykowany do celów kontaktowych formularz TUTAJ.

You Can Drive – oddziały i punkty obsługi klienta

You Can Drive nie posiada stacjonarnych oddziałów obsługi. Polisę pod tą marką możesz nabyć przez Internet.

You Can Drive – opinie

W okresie testowym raportu mfind (październik 2015 r.) w internecie pojawiło się zaledwie 6 opinii o You Can Drive, z czego 5 zostało opublikowanych na forach. Wszystkie dotyczyły oczywiście ubezpieczeń komunikacyjnych. Na pochwałę zasługuje fakt, że żaden z tych komentarzy nie był negatywny – w przypadku ubezpieczycieli jest to bardzo rzadkie zjawisko. Jednak tylko jedna opinia była pozytywna, a pozostałe pięć neutralne.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
wpDiscuz