Po kilku burzliwych latach sytuacja na rynku ubezpieczeniowym ustabilizowała się, a Polacy zaczęli wydawać coraz mniej na ubezpieczenie OC. Na początku roku 2019 wszystkich zmotoryzowanych czekały dobre wiadomości – polisy OC staniały. Niegorzej było po pierwszym półroczu – na start lipca 2019 roku średnia cena OC wynosiła dokładnie 880 złotych. Już wtedy kierowcy mogli optymistycznie patrzeć w przyszłość, jednak to, co wydarzyło się miesiąc później może wywołać jeszcze większą ekscytację.  Aktualnie średnia cena OC w Polsce kształtuje się na poziomie – UWAGA! – 734 złote.

Ustabilizowanie się cen polis po bardzo dynamicznych wzrostach to dobra wiadomość dla kierowców. Taka sytuacja jest możliwa dzięki poprawie sytuacji ubezpieczycieli, którzy przestali notować straty na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, a także dzięki  zmniejszeniu się liczby wypadków i zrównaniu cen polis ze średnimi europejskimi.

Ceny OC 2019 – najniższe ubezpieczenie OC w sierpniu?

Niespełna rok temu słychać było głosy zapowiadające niewielki wzrost cen ubezpieczenia OC. Miało mieć to związek z uchwałą Sądu Najwyższego dotyczącej sprawy zadośćuczynień. Okazało się jednak, że póki co sytuacja ta w żaden sposób nie wpłynęła na wysokość płaconej przez kierowców składki. Podobny niepokój niosło podniesienie sum gwarancyjnych w OC, które miało miejsce we wrześniu 2018 roku. Ku zadowoleniu wszystkich zmotoryzowanych, ceny polis, z miesiąca na miesiąc, notują jednak kolejne spadki, a kierowcy mają szansę na naprawdę tanie OC. Z danych mfind.pl wynika, że najtańsze ubezpieczenie dla swojego auta (o dziwo – nie był to Fiat 126p!) kupił 64-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Za polisę dla swojej Łady zapłacił on rekordowo niską kwotę 220 złotych.

Lepiej być jednak przygotowanym na małe zmiany, które mogą jeszcze nadejść. W tym temacie nie przewidujemy jednak rewolucji. Wahania cen, o ile nie będziemy obserwować innych czynników, które uzasadnią wzrost cen polis, powinny być symboliczne i dla większości kierowców nieodczuwalne.

Cena OC na początek sierpnia 2019, jest jeszcze niższa niż ta z początku lipca 2019 i wynosi średnio 734 zł. Największe wahania ceny dotyczą poszczególnych ośrodków miejskich.

Średnie ceny OC sierpień 2019

Najtańsze ubezpieczenie OC sierpień 2019 – gdzie najtaniej OC?

Na tanie ubezpieczenie samochodu na starcie sierpnia 2019 roku mogą liczyć kierowcy między innymi z, Opola, Olsztyna czy Białegostoku. Zapłacą oni odpowiednio:  407 złotych, 412 złotych i 414 złotych. Co jednak  najciekawsze – wśród polis kupionych za pomocą mfind.pl w lipcu 2019 roku, najniższa cena OC przypadła  mieszkańcom stolicy – w Warszawie najniższa składka wyniosła 287 złote. Tanie ubezpieczenie OC znajdziemy także w innych miastach, tu jednak wahania cen są już nieco większe. Średnia cena polisy ubezpieczenia OC w najtańszych miastach zwykle oscyluje wokół 600-700 zł – trzeba pamiętać, że wliczają się tu oferty najtańsze, czyli takie które kosztują około 300 złotych, ale także ubezpieczenie OC dla młodych kierowców, którzy za polisę na pierwsze auto płacą nawet trzykrotność średniej ceny.

Tanie OC samochodu? Nie wszędzie będzie tak łatwo!

Więcej za ubezpieczenie OC zapłacimy tradycyjnie już w Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie. Najwyższa średnia ceny OC przypada tradycyjnie temu pierwszemu – wrocławianie zapłacą za ubezpieczenie OC średnio 891 złotych. Z kolei mieszkańcy Gdańska, którzy jeszcze miesiąc wcześniej płacili najwięcej, w sierpniu muszą wydać na OC średnio 881 złote. Najniższa średnia cena za ubezpieczenie przypadła tym razem mieszkańcom Kielc – tam wynosi 572 złotych.

Najniższe ceny OC sierpień 2019

Gdzie można kupić najtańsze ubezpieczenia samochodowe? Minimalne ceny mogą zaskoczyć kierowców – zwłaszcza tych, którzy regularnie płacą dużo więcej. Tanie OC samochodu osobowego za niespełna 300 zł? To jak najbardziej realne, chociaż oczywiście dużo częściej spotykane są oferty w zakresie cen 400-500 zł. Taką polisę można kupić właściwie we wszystkich ośrodkach miejskich.

Ubezpieczenie OC najtaniej na rynku w mfind już od 202 zł!

Oprócz polis najbardziej kosztownych, w naszym rankingu ubezpieczeń OC, znajdujemy także kierowców, którzy mogą liczyć na najtańsze ubezpieczenia auta. Jakie polisy były najtańsze tym razem? Szczegóły znajdziesz w naszej tabeli poniżej.

Co ciekawe, najtańsze ubezpieczenie OC samochodu wcale nie przypadają w udziale wyłącznie kierowcom wiekowym, czy właścicielom aut, które prawie zasługują na miano zabytku. Najtańsze OC auta bez zniżek w wysokości 60% też jest możliwe.

Jak widać z poniższego zestawienia, przekrój jest dość duży i jeśli tylko masz dobrą historię ubezpieczeniową i nie jesteś 18-latkiem, który dopiero co zrobił prawo jazdy, masz duże szanse na to, że zostanie zaproponowana ci najtańsza polisa OC.

Najtańsze oferty ubezpieczenia OC w sierpniu 2019 – ranking

Marka/ModelPaliwoPrzebiegKierowcaNajtańsze OC
WAZ Łada, 1988 r.benzyna140 000 kmmężczyzna, 64 lat, woj. podkarpackie220 zł
Volkwagen Golf, 1988 r.benzyna310 000 kmmężczyzna, 70 lat, woj. warmińsko-mazurskie250 zł
BMW 316i, 1988 r.benzyna140 000 kmmężczyzna, 41 lat, woj. pomorskie254 zł
Mercedes-Benz 230 GE, 1989 r.benzyna80 000 kmmężczyzna, 67 lat, woj. małopolskie255 zł
Volkswagen Golf, 1992 r.benzyna250 000 kmmężczyzna, 67 lat, woj. małopolskie296zł
Fiat Uno 45 r.benzyna70 000 kmkobieta, 62 lat, woj. mazowieckie304 zł
Audi 80, 1995 r.benzyna120 000 kmmężczyzna, 47 lat, woj. podkarpackie307 zł
Audi 80, 2017 r.benzyna160 000 kmmężczyzna, 29 lata, woj. wielkopolskie313 zł
Volkwagen Gols II, 1991 r.benzyna270 000 kmmężczyzna, 44 lat, woj. mazowieckie314 zł

Porównuj ceny – zyskasz najtańsze OC online!

Podsumowując: w porównaniu do poprzedniego miesiąca, średnie ceny OC spadły o 85 złotych. Nie oznacza to jednak wcale, że kupując nową polisę, albo przedłużając ją u dotychczasowego ubezpieczyciela nie możesz przepłacić.

Na duże zwyżki narażeni są kierowcy, którzy mieli szkodę w ostatnim roku polisowym. Jeśli też jesteś w tej grupie, koniecznie dokonaj kalkulacji on line i sprawdź, ile może zaoszczędzić na polisie. Mimo szkód na koncie, też możesz liczyć na tanie OC.

Bardzo dużo na OC na samochód mogą zaoszczędzić także młodzi kierowcy. Tu rozbieżności w cenach mogą wynieść nawet kilkaset złotych za ubezpieczenie o tym samym zakresie!

Pamiętaj, że najtańsze OC przez internet możesz znaleźć u nas – wejdź na kalkulator OC AC mfind.pl i oblicz składkę OC!