mtu24.pl – informacje o firmie i udział w rynku

mtu24.pl to nowoczesna forma kontaktu i zakupu ubezpieczeń korzystająca z doświadczeń dotychczasowej marki MTU, potwierdzona Najwyższym Standardem Ochrony Grupy ERGO Hestia. Od 1 kwietnia 2015 roku wszystkie marki Ergo Hestii przystąpiły do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

mtu24.pl oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, zarówno w zakresie OC ppm, jak i ubezpieczeń dodatkowych takich jak Assistance, AC, NNW czy szyb.

mtu24.pl OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Nic nie trwa wiecznie i niczego nie można być pewnym, a już na pewno nie cen ubezpieczeń. mtu24.pl na pewno jest ubezpieczycielem wartym rozważenia przy poszukiwaniu najtańszego OC. Jednak co roku warto sprawdzać i porównywać oferty, ponieważ ubezpieczenia samochodowe ciągle drożeją. Firmy podnoszą stawki – jedne bardziej, inne mniej. Skorzystaj z kalkulatora OC AC mfind i dowiedz się, gdzie kupisz obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne najtaniej.

Dobrowolne ubezpieczenie autocasco (AC) w mtu24.pl występuje w 2 wariantach:

AC Mini (jest to ciekawa alternatywa dla Klienta, który nie boi się szkód częściowych, ochrona pojazdu w przypadku powstania w nim szkody całkowitej. Składka może być dużo niższa niż w pełnym AC)

AC Pełne (dla osób poszukujących kompleksowej ochrony pojazdu w zakresie autocasco).

mtu24.pl – assistance

Assistance w mtu24.pl jest ubezpieczeniem  dodatkowym. Assistance obejmuje koszty zorganizowania i udzielenia pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba, w sytuacjach takich jak:

 • zderzenie pojazdów
 • uszkodzenie w wyniku zderzenia ze zwierzęciem, osobą lub przedmiotem
 • uszkodzenie spowodowane przez osoby trzecie
 • pożar, wybuch, zatopienie lub działanie czynnika termicznego lub chemicznego
 • awaria
 • unieruchomienie pojazdu
 • kradzież.

 

mtu24.pl oferuje assistance w wariancie podstawowym i rozszerzonym.

W zakres ubezpieczenia assistance w mtu24.pl wchodzą usługi takie jak (w zależności od wybranego wariantu): naprawa na miejscu zdarzenia, dowóz paliwa, holowanie pojazdu, przewóz kierowcy i pasażerów (liczba kilometrów jest zależna od wybranego pakietu) oraz wynajem samochodu zastępczego. Jeśli decydujesz się na pakiet podstawowy, świadczenia będą realizowane jedynie na terenie Polski, jeśli na rozszerzony, pomoc zostanie Ci udzielona także na terenie Europy oraz Algierii, Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu.

mtu24.pl – wybrane ubezpieczenia

Ubezpieczenie szyb mtu24.pl

Do ubezpieczenia przyjmowane są samochody osobowe, terenowe, dostawcze, osobowo-ciężarowe o ładowności do 850 kg.z

Suma ubezpieczenia wynosi 5 000 zł.

W ramach ubezpieczenia szyb zorganizujemy naprawę lub wymianę uszkodzonej szyby w sytuacjach takich jak:

 • zderzenie pojazdów
 • uszkodzenie w wyniku zderzenia ze zwierzęciem, osobą lub przedmiotem
 • uszkodzenie spowodowane przez osoby trzecie
 • pojazdu

W mtu24.pl ubezpieczenie szyb możesz wykupić dla każdego pojazdu, bez względu na jego wiek.

Ubezpieczenie opon mtu24.pl

Ubezpieczane są samochody osobowe, terenowe, dostawcze, osobowo-ciężarowe o ładowności do 850 kg. Ochroną objęte są zdarzenia na terenie Polski. Suma ubezpieczenia wynosi 1 000 zł.

Zakres ochrony obejmuje naprawę opon i wymianę opon na koła zapasowe, które znajdują się w ubezpieczonym pojeździe.

Ubezpieczenie Opon w mtu24.pl chroni od finansowych skutków zdarzeń takich jak zderzenie się pojazdów, zderzenie się pojazdu z przedmiotami, zwierzętami, osobami spoza pojazdu i działanie osób trzecich.

mtu24.pl – zgłoszenie szkody

Szkoda powinna zostać zgłoszona możliwie jak najszybciej. W mtu24.pl możesz to zrobić na kilka sposobów:

Za pomocą formularza na stronie internetowej mtu24.pl, dostępnego pod linkiem „Zgłoś szkodę”, lub

 •     dzwoniąc pod numer telefonu 58 555 65 00
 •     poprzez indywidualne konto dostępne po zalogowaniu pod adresem polisaonline.ergohestia.pl
 •     ustnie lub pisemnie u przedstawiciela ERGO Hestii
 •     pisemnie na adres ERGO Hestii: ERGO Hestia SA, ul. Hestii 1, 81-731 Sopot

Zgłaszając szkodę należy podać swoje dane osobowe i teleadresowe, datę zdarzenia, opis zdarzenia, opis uszkodzeń oraz dane sprawcy szkody.

mtu24.pl – likwidacja szkód

Od 1 kwietnia 2015 roku ERGO Hestia przystąpiła do systemu bezpośredniej likwidacji szkód. Oznacza to, że jeśli posiadasz ubezpiecznie OC ppm jednej z marek grupy ERGO Hestii: ERGO Hestia, You Can Drive lub mtu24.pl i Twoje auto zostanie uszkodzone przez inny pojazd, zamiast zgłaszać szkodę do ubezpieczyciela sprawcy, możesz zgłosić się bezpośrednio do firmy, w której wykupiłeś ubezpieczenie OC ppm.

ERGO Hestia zajmie się wszystkimi formalnościami i wypłaci odszkodowanie.

Usługa BLS nie  może być zastosowana, jeśli w zdarzeniu brały udział więcej niż dwa pojazdy, ktoś został ranny, wysokość szkody majątkowej przekracza 30 tys. zł, do szkody doszło za granicą lub jeśli sprawca posiada polisę u zagranicznego ubezpieczyciela lub ubezpieczyciela, który nie przystąpił do porozumienia BLS.

Warto wiedzieć, że system likwidacji szkód ERGO Hestii został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”.

Klienci mtu24.pl mogą zarządzać swoimi polisami za pomocą osobistego konta ubezpieczeniowego pod adresem polisaonline.ergohestia.pl,które pozwala min. wygodnie zgłosić szkodę oraz monitorować postęp jej likwidacji.

mtu24.pl – wypowiedzenie OC

Zgodnie z postanowieniami Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, wypowiedzenie OC należy złożyć nie później niż na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Formularz wypowiedzenia można wypełnić i wysłać przez Internet (wypowiedzenie musi być opatrzone własnoręcznym podpisem właściciela) lub wysłać pocztą na adres siedziby ERGO Hestia: ERGO Hestia SA, ul. Hestii 1, 81-731 Sopot.

Możesz skorzystać z uniwersalnego formularza do pobrania z Akademii mfind.

mtu24.pl – zwrot składki

O zwrot składki OC możesz się ubiegać w przypadku sprzedaży samochodu lub jego zezłomowania. Wystarczy, że poinformujesz mtu24.pl o zezłomowaniu pojazdu lub o jego sprzedaży (w przypadku sprzedaży kupujący musi jeszcze wypowiedzieć Twoje OC, w innym przypadku opłacona przez Ciebie składka nie jest zwracana, ponieważ nabywca korzysta z ubezpieczenia zawartego przez Ciebie), a ubezpieczyciel odda Ci część składki przelewem na konto lub przekazem pocztowym. Nie musisz składać w tym celu żadnego specjalnego wniosku. Składka zostanie zwrócona w wysokości odpowiedniej do okresu, w którym ubezpieczenie nie zostało wykorzystane.

Jak poinformować ubezpieczyciela o sprzedaży samochodu? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule Akademii mfind:

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. Czym różni się od wyrejestrowania? Pobierz wzór

mtu24.pl – kontakt

Dzięki temu że marka mtu24.pl działa w formule direct, większość spraw można załatwić w prosty i szybki sposób przez Internet. Na stronie www ubezpieczyciela jest zakładka „Kontakt”, gdzie znajdziesz przejrzyste formularze online do kontaktu w twojej sprawie.

W serwisie mtu24.pl możesz kupić polisę, zgłosić szkodę, zgłosić kupno/sprzedaż pojazdu, wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, zapytać o postęp likwidacji szkody itd.

Siedziba główna mtu24.pl:

STU ERGO HESTIA  ul. Hestii 1, 81-731 Sopot

mtu24.pl w mfind

Składkę OC/AC  w mtu24.pl wyliczysz także bezpośrednio w mfind. Wystarczy, że uzupełnisz dane w kalkulatorze ubezpieczeń i po chwili uzyskasz oferty od kilku ubezpieczycieli. W ten sposób najłatwiej porównasz oferty i zakres w przypadku AC.

Zrób to teraz i nie przepłacaj za OC: