Ubezpieczenie OC w Link4 – pełna ochrona, ale za jaką cenę?

Czy wiesz, że zakres ubezpieczenia OC jest regulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych? Wobec tego OC w Link4 będzie miało dokładnie taki sam zakres jak inni ubezpieczyciele. Warto więc, byś podczas zakupu OC zwrócił uwagę jedynie na jego cenę. Co oferuje Link4?

Ubezpieczenie OC w Link4 – pełna ochrona, ale za jaką cenę?

Ubezpieczenie OC możesz zakupić w wersji podstawowej lub w pakiecie z unikalnym Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance. Co to oznacza?

 

Program Pomocy Link4 zapewnia dodatkowo:

 

 • organizację pojazdu zastępczego,
 • pomoc drogową w ciągu 30 minut od momentu zgłoszenia,
 • holowanie do 100 km lub usprawnienie pojazdu w miejscu wypadku,
 • całodobową pomoc informacyjną, 
 • naprawę lub wymianę uszkodzonego koła na miejscu wypadku lub holowanie do najbliższego warsztatu.Dodatki do ubezpieczenia pojazdu OC Link4

Oprócz podstawowej ochrony OC możesz nabyć dodatki do tej polisy. Należą do nich:

 

 

Zgłoszenie szkody OC Link4

 

Możesz zgłosić szkodę z polisy OC Link4 na kilka sposobów:

 • dzwoniąc na infolinię ubezpieczyciela pod numer (22) 444 44 44; rejestracja szkody możliwa jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 17.00,
 • wypełniając formularz na stronie Link4.


W ciągu dwóch dni skontaktuje się z Tobą rzeczoznawca w sprawie ustalenie dogodnego terminu oględzin pojazdu. Na podstawie przygotowanego przez niego raportu otrzymasz kalkulację kosztów naprawy. Możesz wybrać rozliczenie gotówkowe (Link4 wypłaci Ci odszkodowanie w formie pieniężnej) lub bezgotówkowe (ubezpieczyciel rozliczy się z warsztatem, w którym zostanie naprawiony Twój pojazd).

Link4 umożliwia bieżące sprawdzanie statusu szkody za pomocą swojej strony internetowej. Dzięki temu dowiesz się, kiedy otrzymasz odszkodowanie.

 

Likwidacja szkód Link4

 

Ubezpieczyciel zapewnia, że mając wykupioną polisę OC z Programem Pomocy 24, możesz liczyć na bezpłatną pomoc w miejscu wypadku w ciągu 30 minut od momentu zgłoszenia szkody. Sytuacja ta dotyczy szkody powstałej na terenie kraju w sytuacji kiedy jesteś sprawcą lub osobą poszkodowaną. 

 

Autocasco w Link4: czy warto kupić AC Link4?

 

Wraz z OC możesz zakupić ubezpieczenie AC. Kupując je w pakiecie, możesz liczyć na zniżkę. Co obejmuje ubezpieczenie AC w Link4? Jakie są warianty Autocasco w Link4?

 

 • Smart Casco
  Jeśli nie potrzebujesz pełnej ochrony AC, możesz wybrać jedną z opcji Smart Casco. Link4 oferuje wariant:
  – ŻYWIOŁY – zakres ubezpieczenia obejmuje zdarzenia spowodowane pożarem, gradem, huraganem, powodzią, lawiną i innymi siłami przyrody,
  SZKODA CAŁKOWITA – pomoże w sytuacji zderzenia pojazdu z innymi pojazdami, zwierzętami, przedmiotami lub osobami,
  – KRADZIEŻ AUTA – obejmuje kradzież pojazdu, kradzież z włamaniem oraz rozbój.

Autocasco


Ochroni Twój samochód w razie uszkodzenia lub kradzieży. Możesz zlikwidować szkodę, wybierając opcję:
– WARSZTAT – auto zostanie naprawione w warsztacie ASO, a naprawę rozliczy ubezpieczyciel,
– KOSZTORYS – otrzymasz odszkodowanie na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę, a naprawę auta organizujesz we własnym zakresie.