22 490 9000 Zadzwoń
MENU
4 lata temu

Właściciele BMW płacą za OC najwięcej. Porównanie cen ubezpieczenia dla najpopularniejszych marek

Właściciele BMW płacą za OC najwięcej. Porównanie cen ubezpieczenia dla najpopularniejszych marek<

Marka samochodu ma istotny wpływ na cenę ubezpieczenia OC – wynika z analizy ekspertów porównywarki OC/AC mfind.pl. Zdecydowanie najwięcej za obowiązkową polisę płacą właściciele BMW. A jak w zestawieniu cen wypadają inne marki?

Na cenę ubezpieczenia OC ma wpływ wiele czynników, przede wszystkim doświadczenie i szkodowość kierowcy. Jak wynika z analizy przeprowadzonej na ponad 250 tys. kalkulacjach wykonanych w kalkulatorze OC/AC mfind, średnie ceny polisy znacząco mogą się różnić także w zależności od marki pojazdu jakim porusza się dany kierowca.

Średnie ceny OC według marek samochodów - infografika mfind

Zdecydowanie najwięcej za ubezpieczenie OC płacą kierowcy BMW – średnio aż 1024 zł. Nieco mniejsze koszty ponoszą właściciele audi (863 zł) oraz alfa romeo (859 zł).

Z kolei średnio najtańszymi polisami mogą się cieszyć kierowcy samochodów marki Suzuki (626 zł), Chevrolet (633 zł) oraz Kia (642 zł).

Jak kształtują się ceny wśród najpopularniejszych w Polsce marek samochodów? Stawki dla opli, volkswagenów oraz fordów są bardzo zbliżone (między 749 a 738 zł) i plasują je w środku zestawienia.

Eksperci mfind.pl przyjrzeli się również średnim cenom mniej popularnych marek. Przykładowo, średnia cena OC dla ferrari to aż 2430 zł, a dla bentleyów – 1925 zł. Z kolei stawka dla smartów to średnio 600 zł.

– Ubezpieczyciele dysponują obszernymi danymi historycznymi, m.in. statystykami wypadkowymi, i są w stanie dla każdej marki stworzyć dokładny profil kierowcy – wyjaśnia Bartosz Salwiński, współzałożyciel porównywarki OC/AC mfind.pl. – Samochodami marki BMW czy Audi jeździ bardzo wielu młodych, niedoświadczonych kierowców. Towarzystwa oferują im wyższe stawki, ponieważ w ich przypadku ryzyko szkody jest większe. Z kolei autami marki Kia czy Chevrolet poruszają się mniej brawurowi kierowcy. Pamiętajmy również, że np. w przypadku BMW lub Audi częściej są to auta z dużo mocniejszymi silnikami niż np. w Kia – dodaje Salwiński.

Press kit - materiały dla mediów

mfind.pl to nie tylko porównywarka ubezpieczeniowa, ale również Akademia ubezpieczeń mfind publikująca artykuły poradnikowe, aktualności, teksty interwencyjne, raporty oraz analizy. W mfind nie tylko opisujemy, ale również kształtujemy rynek ubezpieczeń w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla konsumentów.