22 490 9000 Zadzwoń
MENU
4 lata temu

Polki częściej niż mężczyźni szukają prywatnej opieki medycznej

Polki częściej niż mężczyźni szukają prywatnej opieki medycznej<

Ze względu na niską jakość usług oraz niekończące się kolejki do państwowych lekarzy, Polacy coraz chętniej korzystają z prywatnej opieki medycznej. Rocznie wydajemy na ten cel aż 31 mld zł! Jak wynika z analizy porównywarki ubezpieczeń mfind.pl, w Polsce bardziej zainteresowane zdrowiem swoim i rodziny są kobiety.

Według raportu OECD „Health at Glance 2015” pod względem wydatków (w stosunku do PKB) przeznaczanych na opiekę zdrowotną zajmujemy dopiero… 36. spośród 44 notowanych krajów w tym zestawieniu. Autorzy analizy informują również, że np. czas oczekiwania na operację zaćmy jest najdłuższy spośród wszystkich badanych państw (średnio ponad 400 dni)! Serwis Bankier.pl dowodzi z kolei, że Polak chcąc sfinansować wydatki na ochronę zdrowotną tylko ze środków państwowych, musiałby co miesiąc dopłacać do niej aż o 450 zł więcej niż obecnie!

Nic dziwnego, że Polacy wolą płacić za prywatną opiekę lekarską. Jak wynika z analizy kalkulacji w porównywarce ubezpieczeń zdrowotnych mfind, pakietów medycznych nieco chętniej szukają kobiety niż mężczyźni – stosunek ten wynosi 54% do 46%. Dla porównania, w przypadku ofert OC/AC, to panowie częściej podejmują decyzję o wyborze polisy (stosunek 63% do 37%).

Korzystanie z usług prywatnych lekarzy na własną rękę, łączy się jednak ze sporymi kosztami. Jak mówi mfind Joanna Jaskółka, autorka bloga MatkaTylkoJedna.pl, dodatkowa opieka medyczna i leki to wydatek około 200-600 zł na miesiąc. – Rzadko zdarza się miesiąc bez kosztów, ponieważ dostęp do specjalistów jest utrudniony, a dodatkowo nasz lekarz rodzinny niechętnie zleca badania: musimy je robić na własną rękę – wyjaśnia Jaskółka.

Dla osób, które nie chcą czekać w kolejkach do lekarzy i regularnie korzystają z dodatkowej opieki medycznej, najlepszym rozwiązaniem na zmniejszenie wydatków wydaje się być prywatny pakiet. Jak wynika z raportu mfind.pl, jego koszt dla rodziny z dwójką dzieci zaczyna się od 143,5 zł.

Pełną analizę można znaleźć w serwisie Akademia ubezpieczeń mfind.

Press kit - materiały dla mediów

mfind.pl to nie tylko porównywarka ubezpieczeniowa, ale również Akademia ubezpieczeń mfind publikująca artykuły poradnikowe, aktualności, teksty interwencyjne, raporty oraz analizy. W mfind nie tylko opisujemy, ale również kształtujemy rynek ubezpieczeń w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla konsumentów.