Benefia | Ubezpieczenia

Kup najtańsze OC na rynku tutaj

Historia Benefii sięga jeszcze I połowy XIX wieku, kiedy marka rozpoczynała działalność na terenach ówczesnego Cesarstwa Austriackiego. Obecnie firma ta posiada swoje oddziały w krajach Europy Zachodniej, Środkowej, a nawet Rosji. Zobacz, jakie ubezpieczenia oferuje dziś i porównaj jej ceny z konkurencją! Zrobisz to za darmo w kalkulatorze OC/AC Punkty ↓

Porównaj Benefię z konkurencją już teraz

Darmowy kalkulator

Jak kupić ubezpieczenie w Benefii?

Dziś bez problemu kupisz ubezpieczenie w TU Benefia nawet bez opuszczania swojego domu. Możesz łatwo zrobić to zdalnie, np. przez oficjalną stronę marki Benefia24, a nawet aplikację mobilną. Doradcy, dealerzy i konsultanci czekają na Ciebie również w punktach sprzedaży – ich mapę znajdziesz na stronie Benefii. Ale to nie koniec. Ubezpieczenia komunikacyjne marki znajdziesz również w darmowej porównywarce Punkty!

Według informacji udostępnianych przez spółkę, Vienna Insurance Group wliczając w to już Benefię, odpowiada za 5% ubezpieczeń w Polsce.

Porównaj ceny OC/AC i kup taniej! →

Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group – najważniejsze wydarzenia w historii


1824 
 – założenie  k.u.k. priv. wechselseitige Brandschaden Versicherung – towarzystwa ubezpieczeniowego istniejącego na terytorium ówczesnego Cesarstwa Austriackiego.

1991 – początek ekspansji ubezpieczyciela na wschodnią Europę.

1999 – rozpoczęcie działalności Benefia Towarzystwo ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group w Polsce.

Obecnie oddziały ubezpieczyciela znajdziemy na Białorusi, w Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, w Czechach, w Niemczech, na Węgrzech, w Liechtensteinie, w Polsce, Rumunii, Serbii i Czarnogórze, na Słowacji, Ukrainie, a nawet w Rosji. Część jednostek znajduje się także na terytoriach Włoch oraz Słowenii. Dziś firma zatrudnia ponad 24 000 osób na całym świecie i obraca składkami o wartości około 9,7 mld euro.

Fuzja Benefii i Compensy

Ubezpieczalnia Benefia połączyła się ze spółką Compensa TU na Życie S.A.. 30 października 2015 roku, dołączając do Vienna Insurance Group. Tym samym spółka ta funkcjonuje pod nazwą Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group i jednocześnie zachowała odrębne rozwiązania operacyjne dla TU Benefia. Kluczowe obszary działalności Benefii, czyli współpraca z dealerami samochodowymi, a także rozwój insurtech (technologii) są dalej prowadzone pod marką Benefia Ubezpieczenia sp. z o.o., niezależnie od sieci sprzedaży Compensa. Fuzja została zakończona zaledwie 5 miesięcy od rozpoczęcia prac projektowych. Celem połączenia spółek było utworzenie marki mającej 5% udział w ogólnym rynku ubezpieczeń w Polsce.

Sprawdź OC Vienny, PZU, Warty, Link4 i innych TU →

Benefia – oferta ubezpieczeń

Mimo że Benefia nie jest najbardziej rozpoznawalną marką na rynku, to w jej ofercie można znaleźć kilka dość unikatowych produktów. Oprócz standardowego OC, AC, Assistance SOS czy NNW komunikacyjnego, w Benefii kupisz też ubezpieczenie:

  • akcesoriów motocyklowych,
  • bagażu,
  • ochrony prawnej,
  • powrót do zdrowia,
  • medical assistance
  • GAP (od utraty wartości pojazdu),
  • UTO (urządzenie transportu osobistego)
  • od utraty zniżek,
  • assistance prawny,
  • płatności składki.

Jak widać marka ma w swoim portfolio nie tylko polisy komunikacyjne. Oferta obejmuje też ubezpieczenia turystyczne w 3 pakietach: podstawowym, standardowym i luksusowym. A jeśli chcesz kupić ubezpieczenie nieruchomości, to również masz do wyboru 3 warianty cenowe: podstawowy, rozszerzony i komfortowy (all risk). Zanim kupisz, koniecznie porównaj ceny, bo może okazać się, że inne Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje podobny zakres polisy w dużo niższej cenie!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Benefii przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

Kierowco, przeczytaj!

zielona karta oc co to jest
Zielona Karta OC – kiedy może się przydać?

Zielona Karta jest międzynarodowym potwierdzeniem ważności Twojej polisy OC. Potrzebujesz jej, aby wjechać do 12 krajów. Oczywiście o ile nie chcesz wydawać majątku na ubezpieczenie graniczne! Które kraje wymagają Zielonej Karty? Ile kosztuje ten certyfikat? Jak długo jest ważny oraz czym różni się od ubezpieczenia granicznego? Przeczytaj i przekraczaj granice bez obaw!

Podatek od wzbogacenia się - jak go zapłacić?
Kupno samochodu a podatek od wzbogacenia. Kto musi zapłacić podatek PCC-3?

Kupiłeś auto od poprzedniego właściciela i zastanawiasz się, jakich formalności należy dokonać? Jedną z nich jest opłacenie podateku PCC-3. Kto musi zapłacić podatek od wzbogacenia? Ile wynosi opłata skarbowa za samochód? Czy i kiedy można uniknąć podatku PCC? Jeśli planujesz zakup samochodu lub właśnie podpisałeś umowę kupna-sprzedaży, zapoznaj się koniecznie z naszym małym przewodnikiem dotyczącym podatku PPC!

odmowa wypłaty odszkodowania oc
6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Stało się. Miałeś stłuczkę, ktoś okradł Ci dom, albo zniszczył samochód. Nie martwisz się bo wiesz, że masz wykupione ubezpieczenie… no właśnie. Uzyskanie pieniędzy za szkodę wcale nie jest takie proste. Poznaj listę 6 powodów, przez które ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania!

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Jak obliczyć zwrot składki z ubezpieczenia OC?

OC komunikacyjne jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. W przypadku braku takiego ubezpieczenia trzeba się liczyć z bardzo wysokimi karami. W niektórych sytuacjach można jednak zrezygnować z OC i dostać jeszcze zwrot zapłaconej składki. Jak obliczyć wysokość takiego zwrotu?

Przejdź do akademii