Ubezpieczenie minicasco jest rodzajem autocasco (AC). Minicasco gwarantuje odszkodowanie tylko w przypadku najpoważniejszych zdarzeń takich jak kradzież pojazdu, pożar czy całkowite zniszczenie auta. Nie dostaniesz odszkodowania z minicasco za otarty na parkingu błotnik – dlatego  to ubezpieczenie nazywa się często „okrojonym AC” lub AC mini.

Jeśli nie potrzebujesz pełnego AC lub po prostu Cię na nie nie stać, możesz zainteresować się właśnie ubezpieczeniem minicasco, które powinno być tańsze od AC. Nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferują takie ubezpieczenie, ale mają je np. PZU, Link4, AXA Direct czy You Can Drive. Nie ma jednego obowiązującego zakresu ubezpieczenia minicasco – w każdej z tych firm oznacza ono inny rodzaj ochrony, dlatego powinieneś przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia (OWU) zanim zdecydujesz się na jego zakup.

Więcej na temat ubezpieczenia minicasco w różnych firmach dowiesz się z tego artykułu Akademii ubezpieczeń mfind: Minicasco – czym różni się od AC? Czy to się opłaca?

Znajdź najlepszą ochronę samochodu w ramach AC lub minicasco korzystając z porównywarki ubezpieczeń mfind.pl.