Jeśli masz podwójne ubezpieczenie OC, bo nie zauważyłeś, że poprzednia polisa odnowiła się automatycznie, a już kupiłeś nową w innej firmie, możesz wypowiedzieć to odnowione ubezpieczenie w trybie art. 28a ust. 1 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK: Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym co najmniej jedna z umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta w trybie art. 28 ust. 1, umowa zawarta w tym trybie może zostać przez niego wypowiedziana na piśmie.

Czy będziesz musiał zapłacić podwójną składkę, skoro masz dwie polisy OC? Tak – ale jeśli wypowiesz tę umowę, która została automatycznie wznowiona, zapłacisz tylko za ten okres, w którym ubezpieczyciel udzielał ochrony. Dlatego ważne jest, żeby wypowiedzieć umowę jak najszybciej.

Może też zdarzyć się taka sytuacja (choć to bywa rzadko), że będziesz miał podwójne OC w tym samym zakładzie ubezpieczeń. Wtedy ubezpieczycielowi przysługuje składka tylko z jednej umowy.

Przeczytaj więcej na ten temat i pobierz za darmo wzór wypowiedzenia OC, który obejmuje również sytuację podwójnego ubezpieczenia: Wypowiedzenie umowy OC. Kiedy i jak wypowiedzieć OC? Pobierz wzór

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń mfind.pl znajdziesz i kupisz online najkorzystniejsze ubezpieczenie OC.