Assistance to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Zapewnia pomoc w razie kolizji lub awarii samochodu. W zakres assistance wchodzi wiele różnych usług, a podstawowe to holowanie pojazdu, pomoc informacyjna (np. o lokalizacji najbliższego warsztatu), naprawa (usprawnienie) auta na miejscu zdarzenia, dowóz paliwa, organizacja noclegów dla kierowcy i pasażera w razie kolizji itp.

Ubezpieczyciele często dodają podstawowe assistance bezpłatnie do ubezpieczenia OC – jednak jest to przeważnie ubezpieczenie działające wyłącznie w przypadku kolizji. Szerszy pakiet assistance otrzymasz z ubezpieczeniem AC.

Firmy oferują bardzo różne zakresy usług assistance. Przed jego zakupem zastanów się przede wszystkim, jakie odległości zamierzasz pokonywać i czy może być Ci potrzebne holowanie jedynie na terenie Polski, czy także za granicą. Możesz dostosować ubezpieczenie assistance do własnych potrzeb. Jeśli kupujesz ubezpieczenie samochodu w porównywarce ubezpieczeń, będziesz mógł dobrać taki zakres assistance, jaki chcesz.

Czytaj także: Ubezpieczenie assistance: wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć