AVIVA Direct OC AC – Ubezpieczenia. Poznaj ofertę AVIVA i dowiedz się, czy kupisz taniej swoją polisę

AVIVA Direct OC AC – Ubezpieczenia. Poznaj ofertę AVIVA i dowiedz się, czy kupisz taniej swoją polisę

Początki towarzystwa ubezpieczeniowego Aviva, a właściwie Grupy Aviva, sięgają 1696 roku. Jednak na polskim rynku, firma ta pojawiła się dopiero 300 lat później, jako Commercial Union. Sprawdź, jak kupić ubezpieczenie OC lub AC w Aviva za pomocą kalkulatora ubezpieczeń online.

Aviva rozpoczęła swoją działalność pod koniec XVII wieku w Anglii, będąc jednym z pierwszych na świecie towarzystw ubezpieczeniowych działających w systemie Hand-in-Hand. Klienci nad Wisłą mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z jej usług w 1992 roku, kiedy to zadebiutowała w Polsce pod nazwą Commercial Union. 

 

Grupa Aviva powstała w 2002 roku po fuzji kilku firm ubezpieczeniowych, jak wspomniane już Commercial Union, Norwich Union, Friends Life czy General Accident. Jest to największa grupa ubezpieczeniowa w Wielkiej Brytanii, a także jedna ze 100 największych spółek notowanych na giełdzie w Londynie. W Polsce, marka Aviva pojawiła się w 2009 roku.

 

Grupa Aviva obsługuje obecnie ok. 34 milionów klientów na całym świecie, w tym 3,5 miliona w Polsce, gdzie zarządza aktywami o wartości ponad 50 miliardów złotych. Na koniec drugiego kwartału 2015 roku udział Aviva w rynku ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych wyniósł 1,5%. W lipcu 2015 roku Aviva dołączyła także do grona towarzystw, które otworzyły przed swoimi klientami możliwość dokonania bezpośredniej likwidacji szkody, tzw. BLS.

Aviva Direct – ubezpieczenie OC

 

Internet jest miejscem nieograniczonych możliwości – także na zgłębienie rynku ubezpieczeń. Warto sprawdzić, co mają do zaoferowania różne firmy ubezpieczeniowe, nie tylko jeśli szukasz swojej pierwszej polisy OC, ale przede wszystkim gdy nie jesteś zadowolony z oferty odnowienia umowy na kolejny rok. W kalkulatorze OC AC mfind możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie komunikacyjnej.

 

Klienci TU Aviva, w ramach obowiązkowej polisy OC, uzyskują także darmową polisę assistance (wsparcie w razie wypadku lub incydentu drogowego) a także zieloną kartę. Za dodatkową należnością jest możliwe jednoczesne rozbudowanie zakresu ubezpieczenia o NNW, rozszerzony assistance, ochronę szyb, jak i wsparcie adwokata. Towarzystwo Aviva Direct daje równocześnie możliwość, po kolizji lub wypadku, do skorzystania z darmowej lekcji na torze treningowym w Szkole Bezpiecznej Jazdy Aviva.

 

Średnia składka OC w Aviva w I połowie 2019 roku wynosiła 635 zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem średnia cena OC w Aviva Direct spadła nieznacznie – o 29 zł. Ceny OC wciąż stopniowo spadają, dzięki czemu zakup ubezpieczenia samochodu nie jest aż tak odczuwalny dla kieszeni kierowców. Internetowy kalkulator OC AC mfind pozwoli Ci znaleźć najtańszą na rynku polisę samochodową.

Aviva Direct a Autocasco (AC)

 

Autocasco w TU Aviva mogą wykupić posiadacze zarejestrowanych samochodów osobowych, których wiek nie przekracza 12 lat. W ramach ubezpieczenia AC, Aviva Direct zapewnia ochronę ubezpieczeniową: samochodu i jego wyposażenia dodatkowego, jak np. foteliki dla dzieci, o wartości nie przekraczającej 2000 zł. Za dodatkową opłatą, autocasco w Aviva obejmuje także dodatki o wartości do 4000 zł.

 

Osoby podróżujące za granicę mogą być zainteresowane faktem, że Autocasco w TU Aviva obejmuje swoim zakresem terytorialnym Polskę, a także inne państwa europejskie, z wyłączeniem Rosji. Co ważne, przy szkodach wynikających z kradzieży lub rozbojem pojazdu, polisa AC nie obejmuje ochroną terytorium Rosji, Ukrainy, Białorusi a także Mołdawii.

Autocasco na godziny – Teraz by Aviva

TU Aviva Direct, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce, wprowadził do swojej oferty Autocasco na godziny. Jest to usługa dostępna w formie aplikacji na telefon komórkowy, dostępna od ręki. Jak informuje Aviva, rozwiązanie to sprawdza się w przypadku okazjonalnych wyjazdów, np. na wakacje. Kierowcy nie są zobowiązani do zakupu całorocznej polisy. Ubezpieczenie AC Teraz by Aviva dostępne jest wszystkich pojazdów osobowych, których wiek nie przekracza 15 lat, a wartość 100 tys. zł. Dodatkowo, ubezpieczenie to można wykupić na czas od 3 godzin do 30 dni. Średnia składka AC za 6 godzin ochrony waha się od 27 do nawet 67 zł. 

Aviva pozostałe ubezpieczenia

Towarzystwo to specjalizuje się także w indywidualnych polisach na życie, zdrowotnych i wypadkowych. Ale oferta Avivy jest znacznie szersza. Klienci tego towarzystwa mogą także wykupić ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne, turystyczne czy grupowe ubezpieczenia na życie. Aviva oferuje również fundusz emerytalny i produkty inwestycyjne (IKZE czy IKE). Z jej usług mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

 

Produkty firmy Aviva można zakupić poprzez sieć prywatnych agentów ubezpieczeniowych, placówki Aviva Centrum Finansów czy internetowe porównywarki ubezpieczeniowe, np. mfind.pl.