Medicover oferuje zarówno ubezpieczenie indywidualne, jak i ubezpieczenie grupowe dla firm. Do wyboru mamy kilkanaście wariantów różniących się zakresem ubezpieczenia, dodatkowymi świadczeniami i ceną. W zależności od potrzeb i oczekiwań związanych z prywatną opieką lekarską, możemy wybrać wariant, który będzie szyty na naszą miarę.

Opieka medyczna Medicover dla dzieci, dorosłych i seniorów: zakres polisy

Wariant Ty i Rodzina to 15 różnych pakietów oferujących m.in. opiekę ambulatoryjną, wizyty domowe i leczenie szpitalne. W zależności od wybranego pakietu, zakres tych usług będzie się znacząco różnił. Jeśli poszukujesz podstawowej opieki medycznej bez dodatkowych świadczeń, możesz wybrać jeden z podstawowych pakietów: Basic, Basic+ lub Expert. Warto wiedzieć, że pierwszy z nich obejmuje jedynie 8 wizyt lekarskich w roku.

Jeśli jesteś zainteresowany prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym obejmującym opiekę lekarzy specjalistów oraz podstawową diagnostykę, możesz wybrać gwarantujący takie świadczenia pakiet Standard lub Standard+.

Medicover oferuje także klasyczny pakiet w wersji podstawowej lub w wersji z „+”, który obejmuje lekarzy specjalistów najbardziej popularnych specjalności. Dodatkowo opcja ta obejmuje rozszerzoną profilaktykę.

Dla osób poszukujących nieco bardziej zaawansowanej ochrony zdrowia, która zagwarantuje zaawansowaną diagnostykę oraz rozszerzoną opiekę specjalistów, Medicover przygotował pakiet Medium.

Pacjenci, którym zależy na możliwości korzystania z wizyt domowych czy osoby poszukujące ubezpieczenia medycznego za granicą, mogą rozważyć pakiet Complex, Complex +, Elite, a także nieco bardziej rozbudowany – Elite+.

Medicover nie zapomniał także o najbardziej wymagających pacjentach potrzebujących kompleksowej opieki medycznej oraz szerokiego pakietu świadczeń dodatkowych. Osoby, które zdecydują się na najbogatszy pakiet Platinum, z wieloma usługami i świadczeniami dodatkowymi, mają zapewnionego także Indywidualnego Opiekuna Pacjenta VIP.

Wśród licznych opcji ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na pakiet Opieka w Szpitalu. Jest to oferta specjalna dla klientów Medicover i ich rodzin, pozwalająca na rozszerzenie wybranego zakresu opieki medycznej, o leczenie szpitalne. Co ważne, pakiet obejmuje także planowe zabiegi i operacje z wybranych dziedzin.

UWAGA:

Wybierając ubezpieczenie zdrowotne zwróć uwagę na okres karencji u danego ubezpieczyciela. W przypadku Medicover okres karencji na usługi szpitalne i procedury specjalistyczne wynosi 90 dni od momentu rozpoczęcia ochrony. W przypadku leczenia schorzeń występujących u ubezpieczonego przed podpisaniem polisy, okres karencji wynosi aż 12 miesięcy.

Opieka medyczna Medicover Dla Maluszka: zakres polisy

Pakiety ubezpieczeniowe dotyczące noworodków i dzieci do ukończenia drugiego roku życia, to propozycja dla osób, które poszukują nie tylko podstawowej opieki medycznej dla swoich pociech, ale także dostępu do lekarzy specjalistów, podstawowej diagnostyki czy nawet szczepionek. Do wyboru mamy 4 różne pakiety.

Wybierając jeden z pakietów Maluszek lub Maluszek+, otrzymujemy gwarancję opieki lekarzy pediatrów i wybranych specjalistów, limitowane wizyty domowe oraz szczepienia obowiązkowe. Dla osób zainteresowanych rozszerzoną ochroną obejmującą kompleksową opiekę medyczną wraz z leczeniem szpitalnym, a także bezpłatne szczepienia obowiązkowe i wybrane szczepienia rekomendowane, stworzono pakiet Elite Dla Maluszka +.

Zastanawiasz się, czy warto?  Koszty szczepień to nawet około 3 tysięcy złotych: więcej informacji o kalendarzu i kosztach znajdziesz tutaj. 

Opieka medyczna dla firm Medicover

Oprócz pakietów indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego, Medicover oferuje także ubezpieczenie grupowe dla małych i dużym firm. Tutaj z kolei, oprócz profilaktyki, konsultacji specjalistycznych i kompleksowych świadczeń z zakresu medycyny, ubezpieczyciel oferuje liczne programy profilaktyczne, wyjazdowe akcje szczepień ochronnych i bogatą ofertę szkoleń z zakresu medycyny pracy.  Wśród świadczeń dodatkowych znajdziemy także m.in. opiekę stomatologiczną czy ratownictwo medyczne.

Pakiety medyczne Medicover –  cena polisy

Cena pakietu medycznego kalkulowana jest indywidualnie i może wynosić w zależności od wariantu kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych rocznie. W najtańszych pakietach otrzymujemy podstawową opiekę lekarską, a w najdroższych leczenie szpitalne, zabiegi operacyjne czy dodatkowe, skomplikowane procedury medyczne.

Jeśli potrzebujesz skalkulować pakiet dla siebie lub swojej rodziny, sprawdź ofertę TUTAJ.

Pakiety medyczne Medicover –  zalety i wady

Medicover dysponuje dużą siecią stale modernizowanych placówek, zlokalizowanych we wszystkich największych miastach oraz spora siecią placówek współpracujących. Klienci maja możliwość korzystania z systemu on line nie tylko w celu umawiania wizyt czy sprawdzania wyników badań, ale także konsultacji on line z lekarzem, pielęgniarką czy położną –  na czacie czy w formie konsultacji telefonicznej.

Medicover oferuje także szeroki zakres udogodnień: umawianie wizyt w formule ekspresowej  –  hot line, które pomaga w przypadku nagłego zachorowania, oraz pomoc szpitala –  uznawanego za największą i najnowocześniejszą prywatną placówkę w Polsce.

Wady? Relatywnie dość wysokie ceny pakietów, obostrzenia i stosowanie kryteriów oceny ryzyka medycznego w przypadku pacjentów potencjalnie bardziej narażonych na zachorowania.

Medicover Opinie

Jesteś klientem tej firmy? A może jej pracownikiem? Zbieramy opinie zarówno klientów jak i pracowników Medicover. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej – każde zdanie jest dla nas cenne.