Nigdy nie wiadomo, kiedy może nas spotkać jakieś nieszczęście. Na pewno zawsze trzeba myśleć o przyszłości i odpowiednio się zabezpieczyć na wszelkie okoliczności. Jeśli nie masz polskiego obywatelstwa, niezbędny będzie zakup ubezpieczenia dla obcokrajowca. Ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców – co to takiego? 

Ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców w Polsce

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca to świetny pomysł, by zapewnić takiej osobie bezpieczny start w naszym kraju. Polisa ta jest przeznaczona dla cudzoziemców niebędących obywatelami państw Unii Europejskiej oraz nie klasyfikujących się do możliwości korzystania z publicznego ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce. 

Do kogo skierowane jest ubezpieczenie dla cudzoziemca?

Taki rodzaj ubezpieczenia jest przeznaczony dla obcokrajowca przebywającego w krajach Strefy Schengen. Jesteś zobowiązany zakupić polisę zarówno w sytuacji, jeśli wybierasz się do Polski na dłuższy okres, jak i krótki pobyt.

W przypadku dłuższego pobytu, podstawą do zakupu takiego rodzaju ubezpieczenia jest wiza: krótkookresowa na maks. 3 miesiące lub długookresowa na okres od 3 do 36 miesięcy, pobyt czasowy lub pozwolenie na zamieszkanie lub pracę.

Ubezpieczenie jest również wskazane, jeśli nie jesteś obywatelem Unii Europejskiej i podróżujesz do naszego kraju w celach turystycznych, edukacyjnych czy wypoczynkowych. Jednym słowem – jest skierowane do wszystkich, którzy chcą się ubezpieczyć na wypadek kosztów i pomocy związanej z nagłym zachorowaniem i leczeniem. 

Co obejmuje ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców?

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, polisa może pokrywać koszty związane z:

  • przeprowadzeniem badań wymaganych do postawienia diagnozy,
  • leczeniem ambulatoryjnym,
  • pobytem w szpitalu i hospitalizacją,
  • leczeniem stomatologicznym,
  • zakupem leków,
  • udzieleniem pomocy lekarskiej,
  • transportu do placówki medycznej,
  • przewiezieniem do kraju stałego zamieszkania,
  • transportu zwłok do kraju stałego zamieszkania.

Jaka jest cena ubezpieczenia zdrowotnego?

Nie ma jednej stałej ceny ubezpieczenia dla obcokrajowców. Musisz się jednak przygotować na koszt rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Im dłuższy okres obowiązywania ochrony wybierzesz, tym koszty całkowite będą niższe. Jeśli więc wiesz z góry, jak długo będziesz przebywał w Polsce – polecam Ci zakupić polisę na dłuższy okres. Możesz wówczas sporo zaoszczędzić.

Czy można kupić ubezpieczenie zdrowotne online?

Taki produkt możesz znaleźć w ofercie kilku ubezpieczycieli funkcjonujących na polskim rynku. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz osobiście udawać się do wybranego oddziału firmy ubezpieczeniowej lub agenta – wszelkie formalności możesz dopełnić przez internet. Zakup ubezpieczenia zdrowotnego online to przysłowiowa bułka z masłem! Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń zdrowotnych. Znajdziesz w niej oferty wszystkich ubezpieczycieli. Możesz więc w jednym miejscu porównać koszt takiej polisy oraz jej zakres, co jest bardzo istotne. Po wybraniu ubezpieczenia dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości finansowych, bez problemu opłacisz zakup, dokonując płatności online.

Jeśli masz jakieś pytania dodatkowe, śmiało zadaj je w komentarzu.