Zbliża się Boże Narodzenie. Pyszne jedzenie, choinka, prezenty! No i może śnieg. Jeśli nie lubisz wypchanych po brzegi centrów handlowych, wybierz się po prezenty na któryś z bożonarodzeniowych jarmarków i przy okazji przeżyj magiczną przygodę. Zobacz na własne oczy kolorowe stragany, spróbuj miejscowych specjałów i ogrzej się ciepłym lokalnym winem. Przenieś się do krainy czarów i poczuj nadchodzące Święta. Gdzie i kiedy najlepiej wyjechać? My mamy swoje typy.  

Berlin, Niemcy

Niemieckie jarmarki cieszą się kilkusetletnią tradycją. Aktualnie w samym tylko Berlinie znajdziesz ich aż 40. Przez weekend z pewnością nie uda Ci się odwiedzić wszystkich, ale koniecznie wybierz się na Gandarmermarkt. Znajduje się przy Konzerthaus, pomiędzy Katedrą Niemiecką ( Deutscher Dom) a Katedrą Francuską (Französischer Dom).  

Tu zjesz najlepsze dania przygotowane przez niemieckich szefów kuchni. Na czas jarmarku przenoszą się oni do ogrzewanych namiotów i czekają tam właśnie na Ciebie! Miej w kieszeni drobne, bo wstęp na jarmark jest płatny – 1 euro od osoby. Jeżeli Twoje dzieci nie mają 12 lat, wejdą za darmo.

Jarmark Berlin, czas trwania: 27 listopada 2017 – 31 grudnia 2017

 

Jarmarki w Europie 2017

Bruksela, Belgia

Z Amsterdamu już rzut beretem do Belgii. W Brukseli czeka na Ciebie Bożonarodzeniowy Jarmark Brussels Winter Wonders. Odbywa się pomiędzy Bourse, Grand Place, Place Sainte Catherine i Marché Aux Poissons. Na straganach znajdziesz świąteczne dekoracje i przepiękne upominki. Jarmark koniecznie odwiedź ze względu na unoszący się w powietrzu zapach belgijskiej czekolady i grzanego wina, które nazywa się glögg czy glühwein. Na ulicach posłuchasz śpiewu lokalnych chórów i obejrzysz występy ulicznych artystów.

Jarmark Bruksela, czas trwania: 25 listopada 2017 – 1 stycznia 2018

Wiedeń, Austria

Jeśli urzeka Cię bajkowa sceneria, musisz wybrać się do Wiednia. Drewniane domki, miliony światełek, lodowiska a przede wszystkim karuzele, dodadzą uroku Twojej wizycie. Czas umilą instalacje ze świateł przedstawiające motywy z bożonarodzeniowych bajek dla dzieci.  Na bożonarodzeniowych jarmarkach w Wiedniu, oprócz tradycyjnych przysmaków, znajdziesz produkty rzemiosła artystycznego, wyroby ze szkła i ceramiki. O tradycji przypomną Ci bożonarodzeniowe szopki. Wiedeńskie jarmarki, których nie możesz ominąć, to te, które znajdują się na placach Rathausplatz, Freyung, Karlsplatz. Możesz udać się też do ogrodu pałacu Schloss Belvedere i na dziedziniec pałacu Schloss Schönbrunn. Większość z jarmarków kończy się 26 grudnia. Najdłużej trwa Jarmark zimowy na placu Riesenradplatz, bo aż do 7 stycznia.

Jarmarki Wiedeń, czas trwania: 17 listopada 2017 – 7 stycznia 2018

 

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie

Praga, Czechy

W okresie przedświątecznym praskie stare miasto zamienia się w bożonarodzeniowo jarmarkowy raj.  Jeśli chcesz znaleźć się na najpiękniejszym jarmarku w Europie to wyjedź właśnie do Pragi. Na środku rynku stoi ogromna choinka. Podziwiać możesz też wertep. To dekoracja, która reprezentuje historię narodzin jezusa. Czeskim specjałem, którego nie możesz ominąć jest kurtoszkołacz – miód pitny oraz grog -słodki napój z rumem i cytryną.

Jarmark w Pradze, czas trwania:  2 grudnia 2017 – 6 stycznia 2018

Bolzano, Włochy

Po drodze na narty możesz na chwilę przystanąć w Bolzano. Nie przegap okazji do spróbowania lokalnych produktów. Włoskie sery, świeże wędliny i grappa w świątecznej scenerii to właśnie to!  W Bolzano możesz kupić bożonarodzeniowe ozdoby i rękodzielnicze wyroby. Wystarczy dojechać na  Piazza Walther.   

Jarmark Bolzano, czas trwania: 23 listopada 2017 – 6 stycznia 2018

Przed wyjazdem nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie. Na wszelki wypadek wykup polisę turystyczną i maksymalnie ciesz się podróżą. Polisa na 3 – dniowy, weekendowy wyjazd kosztuje tyle co grzaniem w Berlinie, a w razie problemów ratuje życie.

Sprawdź teraz i skorzystaj ze zniżki od nas! 

Udanego wypoczynku!