Jako posiadacz Karty zapłacisz mniej za wiele rzeczy, na przykład kawę czy nocleg. Zniżki z kartą Euro 26 okazują się szczególnie przydatne, jeżeli dużo podróżujesz, nieważne czy jesteś na wakacjach, dorabiasz, pracujesz jako wolontariusz lub jesteś na wymianie zagranicznej. Karta Euro26 jest honorowana w 36 krajach europejskich.

Z oferty może skorzystać każdy w wieku od 5 do 30 lat. Wystarczy zapłacić roczną składkę.

EURO 26 karta cena

Opłaty są bardzo niskie i zamykają się w przedziale od 21 do 171 zł rocznie. Karta, choć kojarzona głównie ze zniżkami, zapewnia również ubezpieczenie w Polsce i za granicą. Zakres ubezpieczenia jest uzależniony od rodzaju wykupionej Karty. Kartę Euro26 zamówisz bez trudu przez internet, listonosz dostarczy Ci ją do domu.

Kiedy może Ci się przydać ubezpieczenie? Warto mieć Kartę Euro26 w przypadku kradzieży, wypadku, pobytu w szpitalu. Zapewnia pomoc tłumacza i prawnika. Szkodę możesz zgłosić w całodobowym centrum alarmowym – wystarczy zadzwonić.

Rodzaje i koszt kart EURO 26

Możesz kupić Kartę Euro26 w ośmiu wariantach pakietów ubezpieczeniowych: bez ubezpieczenia, Polska, Polska Sport, World, Sport, Polska Extra, Polska Sport Extra, World Extra i Sport Extra.

Karty różnią się między sobą zakresem ubezpieczenia i sumami gwarantowanymi, a co za tym idzie – ceną.

Pierwsza najtańsza opcja (21 zł składki rocznie) nie zawiera w sobie ubezpieczenia, opiera się tylko na zniżkach. Pakiet ubezpieczeń Polska (61 zł rocznie) gwarantuje ubezpieczenie NNW oraz OC. Z NNW możesz liczyć na 20 tysięcy złotych odszkodowania, przy OC suma gwarancyjna to już 80 tysięcy złotych.

W pakiecie Polska Sport (76 zł rocznie) zawiera się ubezpieczenie NNW, OC, Sport i OC Sport. Już sama nazwa wskazuje, że to propozycja dla osób uprawiających sport. NNW w tym wypadku zamyka się w 15 tysiącach złotych, OC – 80 tysięcy złotych.

Pakiet ubezpieczeniowy Euro26 World obejmuje nie tylko wypadki na terenie Polski (jak dwa poprzednie pakiety), ale również w innych krajach (z wyjątkiem Kanady i USA). W jego skład wchodzi ubezpieczenie NNW, OC, KL i ASS. Z NNW ubezpieczyciel może wypłacić 5 tysięcy euro, a z OC 20 tysięcy euro. Suma wszystkich świadczeń z KL i ASS może osiągnąć już 60 tysięcy euro.

Za 147 złotych rocznie kupisz Kartę Euro 26 Sport. Za tę cenę masz w zestawie NNW, OC, OC Sport, KL, ASS, Sport oraz koszty ratownictwa.

NNW zamyka się w kwocie 5 tysięcy euro, OC w 20 tysiącach euro, a KL i ASS łącznie w 60 tysiącach euro.

Pakiet Polska Extra to koszt 73 zł na rok. W jego ramach wykupujesz ubezpieczenie NNW i OC. Najwyższa kwota z NNW to 30 tysięcy złotych, suma gwarancyjna z OC – 80 tysięcy złotych.

Takie same kwoty obowiązują w pakiecie ubezpieczeniowym Polska Sport Extra. Oprócz NNW i OC pakiet zawiera ubezpieczenie Sport i OC Sport.

Opcja ubezpieczeniowa World Extra za 93 zł rocznie to zestaw czterech ubezpieczeń: NNW, OC, KL i ASS. Za trwały uszczerbek na zdrowiu możesz w tej opcji dostać 5 tysięcy euro, z OC 20 tysięcy euro, a z KL i ASS łącznie 250 tysięcy euro.

Pakiet Sport Extra jest najdroższą opcją ubezpieczeniową przy karcie Euro26. Zawiera już NNW, OC, OC Sport, KL, ASS, Sport oraz koszty ratownictwa. Sumy z ubezpieczenia wyglądają tak samo, jak przy pakiecie World Extra.

Oba opisane wyżej ubezpieczenia obowiązują nie tylko na terenie Polski, ale także innych krajów na świecie, z wyjątkiem USA i Kanady.

Opcja doubezpieczenia karta Euro 26

Kupiłeś Kartę Euro26 bez pakietu ubezpieczeniowego? Wyjeżdżasz niedługo za granicę i chciałbyś się doubezpieczyć? A może uprawiasz sporty wyczynowe i przyda Ci się dodatkowa ochrona? Nic straconego – w każdej chwili możesz dokupić ubezpieczenie do swojej Karty.

Wystarczy wybrać jeden z ośmiu omówionych wyżej pakietów i dopłacić brakującą kwotę. W przypadku pakietu ubezpieczeniowego Polska będzie to 40 zł na rok, przy Polska Sport 55 zł, World – 63 zł, Sport – 126 zł, Polska Extra – 52 zł, Polska Sport Extra – 66 zł, World Extra – 72 zł i Sport Extra – 150 zł.

Możesz wykupić również specjalny pakiet, który zapewni Ci ochronę na terenie Kanady i USA. Pakiet obejmuje KL z assistance, NNW, BP i OC. Występuje w dwóch wariantach: Travel Large za 3,2 zł na dzień i Travel Xlarge za 3,6 zł za dzień. Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie.

A może klasyczne ubezpieczenie turystyczne?

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, podróżujesz, pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne to absolutnie konieczna opcja. Ryzyko związane z chorobą, wypadkiem za granicą, jest spore –  a koszty, które w związku z takim zdarzeniem trzeba ponieść, mogą być astronomiczne. Niedawno pisaliśmy o nieprzyjemnej przygodzie turysty, który z podróży zagranicznej wrócił z astronomicznym długiem. 

Ubezpieczenie turystyczne nie jest kosztowną opcją, stawki za dzień zaczynają się już od kilku złotych. Dodatkowo jeśli kupisz online, możesz otrzymać od nas dodatkową zniżkę. Szczegóły oferty znajdziesz tutaj.

Euro 26 ubezpieczenie opinie

Opinie w sieci są podzielone. Według niektórych karta ta jest przydatna jedynie w celu uzyskania zniżek podczas podróży, a jako polisa ubezpieczeniowa nie spełnia już swojego zadania. Zdarzają się jednak tacy, którzy uważają wręcz przeciwnie, zachwalając to rozwiązanie. Czy skorzystałeś z karty Euro26? Masz może doświadczenie związane z którymś z typów tej karty? Podziel się swoją opinią w komentarzach – każdy głos jest dla nas istotny!