Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Masz samochód? Musisz mieć OC! Choć na rynku ubezpieczeń, ofert polis komunikacyjnych znajdziemy sporo, to tak jak w przypadku mBanku, wiele podmiotów oferuje ubezpieczenia jako dodatkowy produkt, dobrany dodatkowo do oferty która jest podstawą działalności firmy. Jak wygląda sprawa ubezpieczenia OC w mBanku?

Ubezpieczenie OC mBank: dla kogo?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC musi kupić właściciel każdego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. W przypadku mBanku już tutaj pojawia się pewien warunek. Chcesz wykupić ubezpieczenie OC? Musisz być posiadaczem rachunku bankowego w mBanku. Jest to więc oferta skierowana do klientów banku, a nie do każdej osoby, która chciałaby za pośrednictwem mBanku ubezpieczenie wykupić.

Zakup ubezpieczenia odbywa się tylko i wyłącznie przez Internet, a żeby obliczyć składkę polisy, musisz załogować się na indywidualne konto klienta. Jednak jak zapewnia mBank – ceny OC zaczynają się już od 366 zł za rok. Dla chcącego jednak nic trudnego – eKONTO możesz założyć bezpłatnie w każdej chwili.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC w mBanku: co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie OC w mBanku można kupić w ramach Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych. Działa on na zasadzie internetowego kalkulatora i daje klientom mBanku możliwość wyboru i zakupu atrakcyjnych cenowo polis OC i AC.

mBank oferuje ubezpieczenie komunikacyjne zapewniającej ochronę przez 12 miesięcy. Po upływie tego czasu, polisa odnawia się automatycznie. Chcąc ją wypowiedzieć, musisz złożyć wniosek co najmniej jeden dzień przed wygaśnięciem ubezpieczenia.

To co może zaskoczyć, to fakt, że mBank oferuje OC na raty – płatność za polisę można rozłożyć aż na 12 comiesięcznych rat.

UWAGA: Ubezpieczającym jest AXA i to oferty tego ubezpieczyciela uzyskamy po wpisaniu swoich danych.

Ubezpieczenie samochodu w mBanku: dodatkowe polisy

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym OC, czy dobrowolnym AC, mBank oferuje także szereg innych ubezpieczeń samochodu. Wśród nich do wyboru mamy m.in.: NNW, Assistance, Ubezpieczenie szyb, Ubezpieczenie opon czy Assistance – Samochód Zastępczy.

Ubezpieczenie samochodu w mBanku – zalety

Bank zachęca klientów do wyliczenia składki –  oferuje również atrakcyjne rabaty:  10 % za zakup OC on line i 100 zł zwrotu, za zakup pakietu OC +AC. Istotnym ułatwieniem dla kupującego może być także możliwość przeprowadzenia całej kalkulacji on line i zakupu polisy z poziomu konta. Daje to oszczędność czasu i pozwala przeprowadzić całą transakcję szybko i bezpiecznie.

mBank ubezpieczenie OC: wady

Korzystając z oferty ubezpieczeniowej w mBanku, uzyskujesz kalkulację wyłącznie od jednego ubezpieczyciela, którym jest AXA. Nie masz więc gwarancji, że jest to najtańsza oferta na rynku.

Jak wielokrotnie pisaliśmy, OC ma ustawowo określony zakres nie ma więc „lepszego” lub „gorszego” OC –  a kryterium decyzyjnym powinna być wyłącznie cena. To, że zapłacimy więcej, nie zapewni nam lepszej ochrony, zakres pakietu ma znaczenie przy innych ubezpieczeniach, między innymi przy AC, czy ubezpieczeniu podróżnym.

Zanim więc zdecydujesz się na zakup u innego ubezpieczyciela lub za pośrednictwem mBanku, sprawdź czy gdzie indziej nie zapłacisz taniej. Warto porównać oferty  kilku towarzystw, wtedy zyskasz pewność, że za OC zapłacisz dokładnie tyle ile trzeba.

Mbank OC – opinie klientów

Kupiłeś ubezpieczenie OC w mBanku? Jesteś zadowolony ze świadczonych usług? Jak porównałbyś ofertę tego banku do pozostałych towarzystw ubezpieczeniowych? Podziel się z nami swoimi opiniami i wrażeniami w komentarzach. Czekamy na Twoje zdanie – napisz co sądzisz o OC w mBank pod artykułem!