Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

  • Proama
  • Link4
  • PZU
  • Gothaer
  • AXA
  • Aviva
  • Benefia

AC krótkoterminowe. Nie musisz kupować autocasco na cały rok – kup je tylko na wakacje!

AC tylko na pewien czas
mfind.pl

Wielu właścicieli pojazdów – kierując się przede wszystkim oszczędnością – rezygnuje z kupna polisy autocasco. Wydatek jest im zbędny, jeśli na co dzień rzadko korzystają z samochodu, poruszają się starszym i bardziej sfatygowanym modelem, a ewentualne szkody powstałe z własnej winy wolą rozliczyć bezpośrednio z poszkodowanym, by nie tracić zniżek na ubezpieczenie.

Sytuacja zmienia się, gdy przygotowujesz się do wakacyjnego wyjazdu. Wtedy lepiej postarać się o polisę AC. Mówiąc najkrócej, w razie stłuczki lub awarii samochodu, koszty jego naprawy lub holowania do kraju mogą okazać się bardzo wysokie. A niesprawnym autem nie wrócisz przecież do Polski. Krótkoterminowe AC ma też sens, gdy użyczasz samochodu innemu kierowcy.

Polisa AC na krótki czas

Z myślą o klientach, którzy potrzebują AC tylko na czas wakacji lub na krótko w innym terminie powstała opcja krótkoterminowego AC, które (w zależności od firmy ubezpieczeniowej) możesz wykupić na 30 lub 60 dni.

Jak działa krótkoterminowe AC?

W teorii – dokładnie tak samo, jak każda inna polisa tego typu. Okazuje się jednak, że diabeł tkwi w szczegółach, a zakres ochrony, które da Ci taka polisa może się różnić w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.
Niektóre polisy ochronią w przypadku zniszczenia samochodu przez siły atmosferyczne (zalanie, gradobicie) czy na skutek spowodowanej przez Ciebie kolizji, ale nie zadziałają już, gdy auto lub któraś z jego części zostaną skradzione.
Podobnie jak klasyczne AC, polisa nie działa też we wszystkich krajach – wiele towarzystw wyklucza z listy obsługiwanych państw Ukrainę, Mołdawię, Rosję czy Albanię.
Nie każde auto może też zostać objęte ochroną krótkiego AC – większość ubezpieczycieli odmawia sprzedaży polis dla aut starszych niż 10 lat, ponieważ koszt ich naprawy często przewyższa ich wartość. Ta sama zasada obowiązuje z resztą przy pełnym AC.

Co oferują ubezpieczyciele?

Teoretycznie, wielu ubezpieczycieli deklaruje, że umowę AC możemy zawrzeć na okres maksymalnie 1 roku lub krótszy. W praktyce jednak nie każde towarzystwo udostępnia ten rodzaj polisy.

Czy to się opłaca?

Krótkoterminowe AC nie jest szczególnie popularną usługą, głównie dlatego, że słabo się opłaca. Wykupując jednorazowe ubezpieczenie na krótki czas, nie możemy liczyć na żadne zniżki, więc koszt takiej polisy jest niewiele niższy niż cena polisy na cały rok.

Zajrzyj na naszą porównywarkę, by znaleźć najlepsze dla siebie ubezpieczenie: mfind.pl lub skontaktuj się z naszym doradcą – chętnie pomożemy Ci wybrać dobrą opcję – telefonicznie 22 490 90 00 lub mailowo: kontakt@mfind.pl

Podsumowanie

  • Krótkoterminowe AC, które (w zależności od firmy ubezpieczeniowej) możesz wykupić na 30 lub 60 dni.
  • Podobnie jak klasyczne AC, taka polisa nie działa we wszystkich krajach – wiele towarzystw wyklucza z listy obsługiwanych państw Ukrainę, Mołdawię, Rosję  czy Albanię.
  • Wykupując ubezpieczenie AC na krótki czas, nie możemy liczyć na żadne zniżki.

Z wykształcenia psycholog i dziennikarz. Lubi pisać o ludziach i tym, co czyni ich życie lepszym i łatwiejszym. Swoje teksty publikuje w różnych miejscach w internecie. Po godzinach gotuje i zwiedza świat na dwóch kółkach.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "AC krótkoterminowe. Nie musisz kupować autocasco na cały rok – kup je tylko na wakacje!"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Tomek M.
Gość

„karta Pomoc w Drodze Europa” już nie jest w sprzedaży 🙁 prawie żaden ubezpieczyciel na terenie PL czegoś takiego nie oferuje.

Urszula Borowiecka
Ekspert

Dziękujemy za uwagi, już aktualizujemy tekst 🙂

wpDiscuz