Yanosik sprawdza w Ergo Hestii – ubezpieczenia pod marką YU!

Przypomnijmy, że pierwszym towarzystwem oferującym taką usługę była Ergo Hestia. W styczniu 2017 roku, wspólnie z aplikacją Yanosik, firma ta rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń pod marką YU! Zasady są proste. Jeśli jeździsz przepisowo i bezpiecznie, możesz liczyć na dodatkowe zniżki. Dane o stylu jazdy kierowcy zbierane są przez aplikację Yanosik, zaś ryzyko ubezpieczeniowe bierze na siebie Ergo Hestia.

Link4 z NaviExpert – “Kasa wraca”

Teraz, podobną ofertę wprowadza do swojego katalogu także Link4. Ubezpieczyciel dodaje do każdej polisy OC lub pakietu OC i AC nawigację NaviExpert z wbudowanym modułem „Kasa Wraca„. Dzięki niemu, podczas jazdy zbierane będą takie dane, jak liczba kilometrów pokonanych z przepisową prędkością, płynność jazdy (np. gwałtowne hamowanie lub przyspieszanie), a także ogólnie pokonany dystans. Na tej podstawie system klasyfikuje kierowcę do właściwego profilu. Od tego też zależeć będzie wysokość premii.

Bezpiecznie jeździsz – oszczędzasz

Po roku możesz w ten sposób otrzymać zwrot składki w wysokości do 30%. Co ważne, dotyczyć to będzie wyłącznie tych kierowców, którzy w tym czasie nie spowodowali żadnej szkody, a swoją umowę zawarli przez telefon, porównywarkę lub na stronie ubezpieczyciela czy u agenta. A gdy skorzystasz z porównywarki, masz pewność, że wybierasz najlepszą ofertę! To jedyna opcja, która pozwoli Ci przejrzeć kilkadziesiąt ofert. Link4 zapewnia, że rozwiązanie to było testowane przez ostatnie 2 lata na 20 tys. kierowców, którzy łącznie pokonali ok. 20 mln kilometrów

Jak podaje „Rzeczpospolita„, według badań Ipsos z lutego 2017 roku wynika, że ponad połowa kierowców w Polsce jest gotowych udostępnić dane o swoim stylu jazdy w zamian za zniżki w polisie OC. Można się więc spodziewać, że i inne towarzystwa pójdą w ślady Link4 i Ergo Hestii.