Zapewnij sobie spokojny sen

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub domu
Nawet 50% taniej z gwarancją pełnego bezpieczeństwa

Kup online lub przez telefon

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ubezpiecza swoich klientów na zasadzie wzajemności, co oznacza, że aby zawrzeć umowę, trzeba być członkiem towarzystwa. TUW TUZ to całkowicie polska firma, bez obcego kapitału. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do małych i średnich firm, ale klient indywidualny również znajdzie coś dla siebie wśród produktów TUW TUZ ubezpieczenia.

Historia TUW TUZ

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ zaczęło działać 1 września 2003 roku, tuż po tym jak minister finansów podpisał licencję na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej. Przez 11 lat istnienia TUW rozwinęło sieć sprzedaży w całej Polsce. W tej chwili posiada 13 oddziałów i zatrudnia ponad 1000 pośredników i pracowników agencji.

 Władze TUW TUZ to trzyosobowy zarząd oraz rada nadzorcza, w której zasiada 6 osób (co ciekawe, wśród nich znajduje się… ksiądz).

Oferta TUW TUZ ubezpieczenia

TUW TUZ jest towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, co oznacza, że już samo dołączenie do grona członków towarzystwa wiąże się z zawarciem umowy ubezpieczenia. Analogicznie, jeśli członek występuje z towarzystwa, jego umowa traci ważność.

TUW TUZ oferuje:

  • ubezpieczenia majątkowe – domu/mieszkania, OC w życiu prywatnym, NNW za granicą

  • biznesowe – dla przedsiębiorców, pracowników, ubezpieczenie CARGO

  • finansowe – gwarancje ubezpieczeniowe

Czym oferta TUW TUZ wyróżnia się od innych?

  • Towarzystwo oferuje ubezpieczenie majątkowe TUZ Prestiż w formule all risks – od wszystkich ryzyk (rabunku, wypadku, zniszczenia mienia) dla osób posiadających dom/mieszkanie. Jednak ubezpieczenie to jest dostępne wyłącznie dla klientów Grupy SOLID, która jest partnerem TUW TUZ.

  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zabezpiecza przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim np. w związku z posiadaniem zwierząt domowych, rekreacyjnym uprawianiem sportu czy użytkowaniem roweru albo wózka inwalidzkiego.

  • Pakiet ubezpieczeniowy Nasza Rodzina stanowi połączenie ubezpieczenia komunikacyjnego oraz majątkowego (w podstawowej wersji zawiera OC auta, NNW kierowcy i pasażerów, ubezpieczenie domu/mieszkania od zdarzeń losowych, OC w życiu prywatnym). 

Ciekawostki o TUW TUZ

  • Towarzystwo oferuje specjalne pakiety ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych dla duchowieństwa i podmiotów kościelnych. W TUZ ubezpieczane są kościoły, plebanie, sklepy z dewocjonaliami itp.

  • TUW TUZ ubezpiecza krótkoterminowo zwierzęta na czas udziału w wystawach, kręcenia filmów i zawodów sportowych.