Gefion to duży i znany gracz na europejskim rynku ubezpieczeń, który stale poszerza swoją ofertę i udział w rynku. Jednak w Polsce to nowa firma ubezpieczeniowa. Co wiemy na jego temat i czy warto skorzystać z oferty Gefion Insurance?

Gefion –  najważniejsze informacje

Firma jak na ubezpieczyciela działającego na rynku europejskim jest bardzo młoda. Gefion Insurance powstało w 2014 roku w Danii. Już po roku ubezpieczyciel podpisał umowy ubezpieczeniowe na ponad 100 milionów euro. Co zadecydowało o tak dużym sukcesie?

Najprawdopodobniej starannie dobrana grupa docelowa oraz zaawansowane rozwiązania techniczne.

Firma kieruje swoją ofertę przede wszystkim do agentów, pośredników i brokerów. Interesuje się środowiskiem biznesowym i do niego głównie kieruje swoją ofertę. W Polsce, Gefion Insurance jest członkiem Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), a także Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).

CZYTAJ TAKŻE

Miałeś stłuczkę? OC będzie Cię słono kosztować…

Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie OC – 6 rzeczy, o których warto pamiętać

Podkreśla również swoje przywiązanie do najlepszych technologii informatycznych. Dzięki bardzo zaawansowanej automatyzacji i przemyślanym systemom, jest w stanie zapewnić swoim klientom rozwiązania techniczne, których nie znajdą w innych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Oferta Gefion Insurance

Profilowanie oferty pod agentów, pośredników ubezpieczeniowych i brokerów nie oznacza, że firma ta nie ubezpiecza również innych grup klientów. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma klientów wśród małych i średnich firm, olbrzymich korporacji, a także osób indywidualnych.

Gefion sprzedaje ubezpieczenia:

  • komunikacyjne (tutaj przede wszystkim OC, AC i Autopomoc),
  • majątkowe,
  • turystyczne.

Ubezpieczyciel zapewnia, że obsłuży kompleksowo każdego klienta. Wybierze dla niego najlepszy pakiet ubezpieczeń.

Ubezpieczenie OC w Gefion Insurance – czym się wyróżnia?

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym  i Polskim Biurze Ubezpieczycieli (z dnia 22.05.2003), ubezpieczenie OC wykupione w Gefion Insurance zapewnia ochronę „jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z ruchem tego pojazdu szkodę, której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia bądź też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia”.

Duński ubezpieczyciel honoruje zniżki na OC wypracowane u innych ubezpieczycieli, a ich maksymalna wysokość to 60%. Poza podstawową polisą, klienci Gefion Insurance mogą nabyć także Zieloną Kartę, która jest przydatna zwłaszcza podczas podróży poza granice kraju. Dodatkowo, ubezpieczyciel oferuje również ubezpieczenie assistance o nazwie Autopomoc. Co otrzymujemy w zamian? Bezpłatne holowanie do najbliższego warsztatu w przypadku awarii pojazdu lub kolizji.

Partnerzy i współpracownicy w Polsce

Na rynku polskim Gefion działa poprzez swojego przedstawiciela – firmę Polins Sp. z o.o. Likwidacją szkód w jego imieniu zajmuje się zaś Crawford Polska.

Kalkulator OC/AC w Gefion

Niestety, ale duński ubezpieczyciel nie udostępnia swojej oferty na polisy komunikacyjne w żadnym kalkulatorze ubezpieczeń online w Polsce. Pozostaje jedynie kontakt bezpośrednio z przedstawicielami firmy. Co ciekawe, np. w Niemczech oferta Gefion Insurance jest dostępna online w kalkulatorach ubezpieczeń OC i Autocasco.

Gefion Insurance kontakt:

Polins Sp. z o.o.
ul. Narutowicza 18,
99-320 Żychlin

Gefion Insurance infolinia (telefon) 22 292-24-48

Ciekawostka na koniec

Gefion to imię bogini rolnictwa i opiekunki dziewic z mitologii nordyckiej. Według mitu, bogini poprosiła Odyna o kawałek ziemi. Złośliwy władca powiedział, że dostanie tyle, ile jest w stanie zaorać w ciągu jednego dnia. Gefion zamieniła swoich synów w woły. Zaorany przez nich ogromny teren został oderwany od reszty i tak powstała Zelandia.

Nazwa z mitologii to oczywiście celowy zabieg, który ma nawiązywać do misji firmy: tradycji, innowacji, zaangażowania i wzrostu.

Gefion Insurance – opinie

Posiadasz ubezpieczenie OC, AC lub Autopomoc w Gefion? A może miałeś stłuczkę z kierowcą posiadającym polisę w tym towarzystwie i możesz opisać jak wygląda likwidacja szkód? Przedstaw poniżej swoją opinię na temat jakości obsługi i oferty Gefion Insurance – jest ona dla nas bardzo cenna!

kalkulator oc ac