Compensa w Polsce

  • 1990 – powstanie Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

  • 1997 – założenie Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group

Siedziba spółki mieści się obecnie w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 162.

Firma reklamuje się hasłem: „Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group proponuje nowoczesne rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo finansowe Klientom i ich rodzinom. Produkty Compensy to dobry sposób na bezpieczną przyszłość”.

Oferta Compensy

Towarzystwo specjalizuje się w sprzedaży standardowych produktów ubezpieczeniowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Compensa zapewnia całościową obsługę także dużych klientów korporacyjnych m.in. w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, zdrowotnych, od odpowiedzialności cywilnej, mienia oraz nieruchomości.

Oprócz standardowych polis ubezpieczeniowych firma oferuje również produkty posagowe i inwestycyjne. Zainteresowani klienci mogą wybierać spośród kilkunastu ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, pomnażając w ten sposób inwestowane w te instrumenty środki pieniężne. Oferta w tym zakresie dotyczy nie tylko polskiej waluty, ale i zagranicznych środków płatniczych – euro i dolara.

Co wyróżnia ofertę Compensy spośród innych?

  • Compensa moto DNA kod – pakiet OC i AC, który łączy ubezpieczenie samochodu z jego zabezpieczeniem przed kradzieżą (oznakowaniem). W przypadku kradzieży pojazdu klient zachowuje zniżkę na AC

  • ubezpieczenie Gan Track ze zniżką 10% na AC – produkt gwarantujący radiową lokalizację skradzionego samochodu

  • Compensa Zdrowie z refundacjąubezpieczenie zdrowotne, które pozwala korzystać nie tylko z usług placówek, które mają umowę z Compensą, ale też z innych, na zasadzie refundacji

  • Ubezpieczenie majątkowe Compensa Rodzina zapewnia ochronę na wypadek rozboju poza miejscem zamieszkania, czyli kradzieży torebki, nesesera, plecaka podręcznego wraz z zawartością

  • Gwarancja Rentapolisa na życie gwarantująca wypłatę renty po ukończeniu 65 roku życia

Nagrody

Compensa jest laureatem wielu różnych nagród. Podczas XVII Kongresu Brokerów w 2014 r. otrzymała już po raz drugi statuetkę Fair Play, pierwszą otrzymała w 2011 r.. Nagroda ta jest przyznawana wyłącznie dla najlepszych firm z branży ubezpieczeniowej. W tym roku ubiegało się o nią łącznie 17 różnych ubezpieczycieli działających na terenie naszego kraju. Compensa wyprzedziła m.in. Avivę, AXA Życie, Generali Życie oraz TUnŻ Warta.

W 2011 r. Compensa otrzymała nagrodę Lidera Rynku 2011 w kategorii „Produkt”. Nagrodzone zostało ubezpieczenie „Bezpieczna Grupa”. Polisa ta obejmuje grupowe ubezpieczenie na życie, docenione nie tylko przez wielu klientów firmy, ale także i niezależne organizacje biznesowe.