Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

 • Proama
 • Link4
 • PZU
 • Gothaer
 • AXA
 • Aviva
 • Benefia

AXA ubezpieczenia – więcej niż standard?

AXA ubezpieczenia – więcej niż standard?
mfind.pl

Historia AXA

AXA jest dość młodym ubezpieczycielem, który powstał w połowie lat 70. ubiegłego wieku w Paryżu. Początkowo działalność firmy obejmowała wyłącznie tereny francuskie, z czasem jednak towarzystwo rozszerzyło działalność i otworzyło przedstawicielstwa także w innych krajach na całym świecie. Nazwa AXA pojawiła się dopiero w 1985 r. w wyniku połączenia pierwotnej firmy Ancienne Mutuel  ze znanym we Francji ubezpieczycielem Union des assurances de Paris. Aby ułatwić klientom zapamiętanie nazwy, szczególnie tym nieznającym języka francuskiego, zdecydowano się właśnie na trzyliterowy skrót.

Poza granicami Francji, ubezpieczyciel stosuje różne nazwy, choć wspólnym czynnikiem jest wykorzystywanie skrótu AXA. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych spotkamy AXA Financial, a w Polsce AXA Polska S.A.

AXA dziś

Firma zatrudnia ponad 160 000 pracowników i doradców ubezpieczeniowych na całym świecie, ma 102 miliony klientów w 58 krajach, osiąga ponad 4 miliony euro przychodów netto rocznie.

Logo ubezpieczyciela jest rozpoznawalne na całym świecie – na dowód tego  trzeci rok z rzędu marka AXA znalazła się na pierwszym miejscu wśród firm ubezpieczeniowych w badaniu najbardziej wartościowych marek świata – Interbrand.

AXA w Polsce

AXA pojawiła się w Polsce pod koniec 2006 r. od razu startując z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych dla osób fizycznych. Było to mocne wejście, bo wprowadzono internetową i telefoniczną sprzedaż polis.

Grupa AXA w Polsce dzieli się na następujące spółki:

 • AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna

 • AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

 • AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Spółka Akcyjna

 • AXA Polska Spółka Akcyjna

 • AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna

 • Avanssur S.A. Oddział w Polsce

Oferta AXA ubezpieczenia

Oprócz popularnych polis komunikacyjnych i turystycznych firma oferuje zintegrowane z ubezpieczeniami plany oszczędnościowe, inwestycyjne i emerytalne, usługi bankowe, kompleksowe zarządzanie aktywami, programy ochronne i zdrowotne.

W ofercie AXA dla przedsiębiorstw są nie tylko ubezpieczenia ale także usługi w zakresie zarządzania ryzykiem.

Czym oferta AXA wyróżnia się spośród innych?

 • Ubezpieczenie dzieł sztuki AXA Art dla galerii muzeów, właścicieli prywatnych zbiorów

 • Ubezpieczenie AXA Pomoc na Raka, które zapewnia  finansową pomoc w przypadku zdiagnozowania nowotworu

 • Axa oferuje Darmowy Pakiet Medyczny dla seniorów – klientów firmy Provident

 • Specjalne ubezpieczenie do wiz na Białoruś, obejmujące NNW, koszty leczenia, assistance, OC i ubezpieczenie bagażu

 • Gwarancja ceny ubezpieczenia OC. Jeśli kupiłeś pojazd ubezpieczony w AXA i chcesz kontynuować ubezpieczenie, zapłacisz składkę niższą lub równą tej, którą płacił poprzedni właściciel.

AXA stara się przeciwdziałać niekorzystnym zjawiskom społecznym, takim jak bezrobocie. W czerwcu bieżącego roku AXA przystąpiła do autorskiego programu Nestle „Sojusz dla młodych”, który ma na celu wsparcie młodych ludzi w znalezieniu zatrudnienia w ich ojczystych krajach. W tym celu zobowiązała się w ciągu następnych 5 lat pomóc co najmniej 20 tys. młodym osobom poniżej 30. roku życia z 17 europejskich krajów, w tym z Polski w zdobyciu doświadczenia zawodowego.

Bancassurance

Jedną z ciekawszych gałęzi rozwoju AXA jest tzw. bancassurance, czyli współpraca bankowo-ubezpieczeniowa w celu sprzedaży produktów ubezpieczeniowych szerszej grupie klientów. AXA nawiązuje stosunki partnerskie nie tylko z licznymi instytucjami finansowymi na całym świecie, ale także z sektorem energetycznym, zdrowotnym czy telekomunikacyjnym zmierzając ku rozszerzeniu swojej działalności.

Autor artykułu:

Prawnik z zamiłowaniem do pisania. W swoich artykułach staram się przekazać informacje w jak najprostszy sposób, tak aby każdy mógł je zrozumieć. Poza tym lubię dobre książki i komercyjne (a co!) kino, serialami też nie pogardzę.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "AXA ubezpieczenia – więcej niż standard?"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
CAŁA PRAWDA O AXIE
Gość

AXA WIĘCEJ NIŻ SKANDAL !! AXA WIĘCEJ NIŻ SKANDAL !!

poniżej cała prawda o axa brawoooo!!!

M
Gość
…AXA DIRECT wypłaca odszkodowanie lub spełnia świadczenie w terminie: 1) 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o zdarzeniu objętym ochroną ubezpieczeniową; 2) jeśli w terminie, o którym mowa w pkt 1, wyjaśnienie okoliczności koniecznych do ustalenia odpowiedzialności lub wysokości odszkodowania lub świadczenia jest niemożliwe, odszkodowanie lub świadczenie wypłaca się w terminie 14 dni od dnia, w którym – przy zachowaniu należytej staranności – wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, jednakże bezsporna część jest wypłacana w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o zdarzeniu objętym ochroną ubezpieczeniową. 2.Jeżeli w terminach określonych w ust.1 AXA DIRECT nie wypłaci świadczenia, zawiadamia pisemnie osobę… Więcej »
Poszkodowany
Gość
AXA DIRECT to najbardziej chamska , skandaliczna i dziadowska firma w Polsce. Mają klienta za śmiecia , debila. Kłamią , oszukują i poniżają każdego klienta od dnia zgłoszenia szkody. Po chamsku fałszują dokumenty , W celu oszukiwania US szkodę zamykają po dniu jej zgłoszenia i nie wykazują rezerwy. Szkodę otwierają na 88 dzień i biegiem wypłacają odszkodowania. Ukłon w stronę Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie. Na liczne interwencję konsultant odpowiada jedynie że przekaże likwidatorowi , który ma poszkodowanego głęboko w dupie i bezczelnie olewa przez 88 dni. Nie odpowiadają na pisma , wezwania. W pierwszym piśmie które przysyłają do poszkodowanego… Więcej »
wpDiscuz