Zderzenie z losiem – temat jakich wiele

 • #6544
  • Dołączył: 10.06.2015
  • Liczba postów: 1

  Witam

  Potrzebuje opini a nastepnie porady w temacie jakich wiele w sieci… Uderzylem w losia a w zasadzie to on w moje auto, na tyle szczesliwie, ze uderzyl w bok auta, uszkodzenia jak na zderzenie z takim zwierzakiem nie sa wielkie, auto da sie naprawic. Zdarzenie mialo miejsce na odcinku drogi nie oznaczonym znakiem ostrzegawczym A-18b w chwili zdarzenia, natomiast na znanym portalu z mapami widnieje zdjecie sprzed 20 miesiecy gdzie takowy znak sie znajdowal. Znak nie zostal umieszczony po remoncie drogi, ktora zostala oddana do uzytku jesienia 2014 roku.

  Czy sa szanse aby od kogos odzyskac pieniadze za naprawe auta? Jezeli tak to od kogo i jakie wnioski nalezy kierowac do tej instytucji?

   

  Pozdrawiam

  Marcin

  #6564
  • Dołączył: 14.01.2015
  • Liczba postów: 6

  Przede wszystkim powinien Pan ustalić w lokalnym urzędzie gminy/powiatu, kto jest zarządcą tego odcinka drogi, na którym doszło do zderzenia. Pismo z roszczeniem należy skierować do zarządcy drogi. Proszę jednak pamiętać, że odpowiada on na zasadzie winy, tzn. powinien Pan w miarę możliwości wykazać, w jaki sposób brak tego znaku wpłynął na to, że doszło do zderzenia z łosiem. A może na innych odcinkach tej drogi są siatki chroniące przed dzikimi zwierzętami, a w tym miejscu ich zabrakło? To też może być ważne. No i kluczowe będą zeznania świadków zdarzenia – aby dostać odszkodowanie od zarządcy lub z jego polisy OC, powinien Pan udokumentować, że do kolizji doszło właśnie w takich okolicznościach, a nie innych.

  Więcej na ten temat przeczyta Pan w tym artykule: http://www.mfind.pl/akademia/dochodzenie-odszkodowan/zderzenie-z-dzikim-zwierzeciem/

  #8973
  • Dołączył: 08.02.2016
  • Liczba postów: 7

  zgłosiłeś sie juz do ubezpieczyciela ?

  #9159
  • Dołączył: 10.06.2015
  • Liczba postów: 1

  Zgłosiłem się jeszcze w czerwcu bądź lipcu – standardowo otrzymałem odmowę. Jedyne co zyskałem to wycenę szkód ze strony PZU jako ubezpieczyciela dróg wojewódzkich w moim rejonie.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
4 odpowiedzi - 1 z 4
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

466 użytkowników

126 wątków

321 postów