Witam mam pytanie

 • #5631
  • Dołączył: 27.03.2015
  • Liczba postów: 1

  Witam, 24.03.2015 jadąc busem do sąsiedniego miasta na komisję lekarską do ZUSu bus którym jechałem miał kolizję tzn auto przed nami skręcało bus przychamował a z tyłu rozpędzony pojazd wjechał w busa akurat siedziałem na przed ostatnim siedzeniu uderzyłem głową w nagłówek tak że głowa poleciała do przodu do tyłu  i wypadłem z fotela tak samo jak większość osób jadąca busem. Fakt faktem zabolała mnie szyja ale zestresowany nie świadom późniejszych  konsekwencji zdrowotnych wiedząc ze za niecałą godzinę mam komisję lekarską po prostu skorzystałem wraz z innym pasażerem busa z propozycji jakiegoś tam kierowcy i podwiózł nas do miasta. W dzień kolizji po 2 h wystąpił ból głowy mdłości i narastający ból szyi karku ale dopiero na kolejny dzień udałem się na punk urazowy w szpitalu w swoim mieście niby nic nie wyszło zalecił kołnierz ortopedyczny ale ból nie ustaje mimo zalecanego kołnierza a lekarz 1 kontaktu zalecił ponowną wizytę u ortopedy i neurologa. Moje pytanie brzmi czy mając zdjęcie w tel które uwidacznia 2 pojazdy z numerami rejestracyjnymi, mam bilet tzw. paragon fiskalny na którym jest nazwa trasy godzina nazwa przewoźnika, mam numer tel i dane Pana który jechał busem jako pasarzer, mam również papier że byłem na komisji lekarskiej tego dnia że moje miejsce docelowe był ZUS na wyznaczoną godzinę. Czy można się starać o odszkodowanie gdyby skutki tej kolizji okazały się poważniejsze niż tylko tymczasowy ból ??

  #5632
  Dominika Grabek
  • Dołączył: 03.06.2014
  • Liczba postów: 20

  Tak, może Pan starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy tej kolizji. Powinien Pan skontaktować się z przewoźnikiem podając datę i godzinę zdarzenia i ustalić, kto został uznany za sprawcę zdarzenia: kierowca busa, ten, który przed nim skręcał, czy ten, co nie wyhamował i uderzył w tył. Sytuacja jest dość złożona, więc być może została wezwana policja. Zgłasza Pan szkodę osobową do towarzystwa, w którym ubezpieczony jest sprawca – oczywiście jeśli okaże się, że wystąpił jakiś uraz.

  #5633
  • Dołączył: 27.03.2015
  • Liczba postów: 1

  Witam dziękuję za udzieloną informację. Sprawcą kolizji był kierowca który uderzył w busa policja również była po jakimś czasie na miejscu zdarzenia, w tym samym dniu dzwoniłem na komisariat policji aby dowiedzieć się tych informacji. Czy ja muszę kontaktować się z przewoźnikiem aby uzyskać jakieś pisemne potwierdzenie że byłem pasażerem tego pojazdu ? czy wystarczające są dowody które posiadam o których mowa wyżej ?

  #5635
  Dominika Grabek
  • Dołączył: 03.06.2014
  • Liczba postów: 20

  Likwidatorzy szkód z zakładów ubezpieczeń podchodzą do takich spraw indywidualnie, więc trudno mi przewidzieć, jakich dowodów ubezpieczyciel będzie potrzebował w tym przypadku. Wydaje mi się jednak, że bilet i ewentualne oświadczenie świadka (współpasażera) powinny wystarczyć. Dla pewności może Pan skontaktować się z przewoźnikiem i poinformować go, że ucierpiał Pan w tym zdarzeniu. Być może przewoźnik też będzie dochodził roszczeń z ubezpieczenia sprawcy i dobrze byłoby, gdyby wiedział o wszystkich osobach, które mogły zostać poszkodowane, żeby ilość poszkodowanych się zgadzała.  Dobrze byłoby jeszcze, gdyby w Pana dokumentacji medycznej z punktu urazowego znalazła się informacja o tym, że pojawił się Pan tam w związku z kolizją drogową. Proszę to ustalić i zadbać też o to, żeby lekarz, u którego będzie Pan na kontroli, wpisał taką informację do karty.

  #5636
  Dominika Grabek
  • Dołączył: 03.06.2014
  • Liczba postów: 20

  Więcej na temat dochodzenia roszczeń z OC sprawcy może Pan przeczytać w tym artykule: http://www.mfind.pl/akademia/dochodzenie-odszkodowan/odszkodowanie-z-oc-sprawcy/

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
5 odpowiedzi - 1 z 5
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

474 użytkowników

128 wątków

322 postów