Sporty ekstremalne

 • #4740
  • Dołączył: 20.01.2015
  • Liczba postów: 0

  Jadę ze znajomymi w Tatry, będziemy dużo chodzić po górach. Ja mam ubezpieczenie na uczelni, ale nie wiem, czy obejmuje wypadki w górach?

  #4741
  Dominika Grabek
  • Dołączył: 03.06.2014
  • Liczba postów: 20

  Polisy studenckie, czyli grupowe ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zapewniają odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Najczęściej mają niskie sumy ubezpieczenia. Jeśli masz np. sumę ubezpieczenia 15 000 zł, to za 1% uszczerbku na zdrowiu dostaniesz 150 zł.

  W Polsce poszkodowany nie musi ponosić kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej, ale np. na Słowacji – już tak. Piszemy o tym w tym artykule: http://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/ubezpieczenie-kosztow-akcji-ratowniczej/

  W tej sytuacji powinieneś sprawdzić w warunkach swojego ubezpieczenia, jaki jest jego zakres i suma ubezpieczenia. Warunki polisy powinieneś dostać na uczelni. Możesz również poprosić o nie ubezpieczyciela. Jeśli jest taka możliwość, że podczas wyprawy w góry znajdziecie się po słowackiej stronie Tatr, radziłabym wykupić dodatkową polisę turystyczną, tylko na ten wyjazd. Taką, która obejmuje koszty akcji ratowniczej za granicą.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
2 odpowiedzi - 1 z 2
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

466 użytkowników

126 wątków

321 postów