Problem z wyplata odszkodowania

 • #10886
  • Dołączył: 09.08.2016
  • Liczba postów: 0
  • Witam. Ubezpieczyciel zanirza wartosc szkody a natepnie wycofuje sie od przyznania odszkodowania. Wycofal sie po braku naszej akceptacji na zanirzona wycene. Odwoluje sie na art. 415 kc. Cala sytuacja miala miejsce na polu campingowym.  Pracownik pola kosil trawe z kosiarki odbijaly sie szyszki  kamienie. Ja bedac w przyczepie kempingowej uslyszalam glosne uderzenie w tylna ścianę przyczepy w skutek tego powstalo wgniecenie.  Pracownik sie wypiera ze on tego nie widzial. Pole campingowe jest gminne i dyrektor pola wystawil nam oswiadczenie z danymi polisy ale mozna powiedziec niechetnie. Ubezpieczyciel przyjechal na ogledziny po naszej interwencji telefonicznej zlozylismy reklamacje poniewaz juz minął ich termin. Niestety swiadkow nie mamy. Po wszystkim otrzymalismy zanirzona wycene na naprawe w kwocie 280 zl. Przyczepa jest jak nowa w serwisie powiedziano nam ze tego sie nie da naprawic i trzeba wymienic cala scianke koszt samej scianki to ok. 5000 zl. Napisalismy im to po czym odpowiedzieli ze jest brak podstaw do odszkodowania. Powolali sie na art.  415kc. Opisali cale zdarzenie ze jest to niemozliwe ze kosiarka mogla uszkodzic no dali nam do zrozumienia ze zdarzenia nie bylo a my sobie to wymyslilismy.  Ja tego nie chce odpuscic poniewaz mam uszkodzona przyczepe dlatego sprawa najprawdopodobniej wyladuje w sądzie. Jak mozna najpierw wycenic szkodę a potem sie z tego wycofać. O co im chodzi z tym art. 415 kc przeciez ten facet tam pracowal koszac trawę czy ja mam ubiegac się  o odszkodowanie od tego faceta przeciez ubezpieczenie pola powinno obejmowac takie przypadki.

   

  #11021
  Maciej Putrzyński
  • Dołączył: 09.05.2016
  • Liczba postów: 10

  Witam

  w pierwszej kolejności proszę w odwołaniu zapytać, na jakiej podstawie wycofali się z podjętej już decyzji o wypłacie odszkodowania(bądź co bądź zaniżonego, ale jednak odszkodowania). Następną rzeczą jest udowodnienie winy z art. 415 KC, gdzie zastosowanie ma ochrona z polisy (chociaż tutaj przyjrzałbym się OWU ubezpieczenia, z którego miała być wypłata odszkodowania, bo mogą być jakieś wyłączenia np. pracownik wykonujący daną czynność bez zatrudnienia tzn. „pracujący na czarno”). Sprawa przy takim podejściu ubezpieczyciela prawie na pewno skończy się w sądzie.

  Pozdrawiam

  #12703
  • Dołączył: 12.04.2017
  • Liczba postów: 1

  Dzięki firmie [reklama] uzyskałem wysokie zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Sprawa trwała długo ale opłacało się czekać . Zaskoczony byłem niezwykłym zaangażowaniem w moja sprawę i za to serdecznie dziękuje.

  #15057
  • Dołączył: 19.01.2018
  • Liczba postów: 1
  1. witam .ubezpieczyciel zanizyl szkodę zgłosiłem reklamacje . po przedstawieniu kosztorysow z zakupu części zamiennych i napraw lakierniczych oraz blacharskich potwierdzonych z warsztatów oraz hurtowni części motoryzacyjnej  rzeczoznawca z ubezpieczalni zmienił kalkulacje naprawy z 2500 zł ktora otrzymałem na ponad 6 tys zł .pani która prowadzi szkodę żąda f.vat to ewentualnie dopłaca tak napisała w e-mali. tak prawdę mówiąc ja nie muszę tej szkody naprawiać .co nam zrobić dalej proszę o pomoc
  #15078
  Rafał Kalinowski
  • Dołączył: 23.11.2017
  • Liczba postów: 13

  Firmy ubezpieczeniowe nie mają prawa żądać faktur za poniesione koszty. Często takie dokumenty po prostu nie są udostępniane przez warsztaty. Warsztat ma obowiązek przedstawić klientowi FV jedynie za dokonaną całą naprawę.  Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe jednak powołują się na art. 6 Kodeksu Cywilnego mówiący o tym, że to na poszkodowanym ciąży obowiązek udowodnienia poniesionych kosztów lub sposobu wyliczenia żądanej kwoty, jeśli nie jest w stanie udokumentować naprawy. W ten sposób ubezpieczyciel liczy na to, że klient nie chcąc spotykać się w sądzie przedstawi FV.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
5 odpowiedzi - 1 z 5
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

474 użytkowników

128 wątków

322 postów