Odszkodowanie- Uraz kręgosłupa

 • #5587
  • Dołączył: 25.03.2015
  • Liczba postów: 1

  Witam, mam pytanie odnośnie tego czy przysługuje mi prawo do ubiegania się odszkodowanie.

  pracuję w firmie od około pół roku na umowę o prace, odbyłem szkolenie bhp i ppoż, dostałem pas uciskowy który używałem przy podnoszeniu ciężarów

  ale z czasem zacząłem odczuwać ból kręgosłupa w okolicach krzyża, ból się nasilał aż w końcu poszedłem do lekarza z prośbą o skierowanie do neurologa i na zwolnienie, neurolog wysłał mnie na rentgen na którym wyszło że mam ześlizg kręgu (L5S1) górnego względem dolnego o 6mm.Neurolog stwierdził że muszę zmienić miejsce pracy i że mam nie dźwigać, a ta funkcja była związana z moją pracą. mam 24lata i jestem w trakcie poszukiwania innej lżejszej pracy.

  według ubezpieczenia od pracodawcy prawo do odszkodowania przysługuje mi tylko w razie śmierci i tu moje pytanie czy należy mi się odszkodowanie bo według mnie jest to stały uszczerbek na zdrowiu i jeżeli tak to od czego zacząć? nie było zgłoszenia pracodawcy że jest to wypadek przy pracy gdyż dopiero na zwolnieniu i po wizycie u neurologa wyszło że jest uraz kręgosłupa.

   

  z góry dziękuje za odpowiedź

  #5589
  Dominika Grabek
  • Dołączył: 03.06.2014
  • Liczba postów: 20

  Aby zdarzenie mogło zostać uznane za nieszczęśliwy wypadek, musi być nagłe. Z tego, co Pan pisze, nie wynika jasno, na jakim tle nastąpił ten uraz. Czy lekarz napisał Panu, że jest to uraz, czy stan chorobowy? Jeśli okaże się, że jest to stan chorobowy – np. zmiana na tle przeciążeniowym, odszkodowanie z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków nie będzie przysługiwało.

  #5590
  • Dołączył: 25.03.2015
  • Liczba postów: 1

  Lekarz oznajmił że jest to wynik wykonywaną pracą, nie oznajmił czy jest to uraz czy stan chorobowy i nie wypisał mi oświadczenia bo jeszcze o nie nie prosiłem, za 2 dni mam wizytę u innego neurologa i poproszę go o wydanie takiego dokumentu.

  ale dowiem się czy jest to stan chorobowy czy urazowy. jeżeli jest to wynik urazowy to dam znać w kolejnym poście żeby było wiadomo czy można coś działać.

  dziękuję za odpowiedź 🙂

  #5917
  • Dołączył: 23.04.2015
  • Liczba postów: 1

  Na Twoim miejscu skorzystałabym z pomocy specjalisty. Sama kilka miesięcy temu miałam podobny wypadek i ubezpieczyciele odmawiali mi wypłaty świadczenia dlatego też z polecenia zwróciłam sie do p. Iwony z Kancelarii Odszkodowawczej, która pomogła mi w wyegzekwowaniu należnego świadczenia. Kobieta kompetentna, uczciwa dlatego też zainteresowanym pozostawiam namiary – 882-127-772.

  #12702
  • Dołączył: 12.04.2017
  • Liczba postów: 1

  Miałam wypadek w pracy w którym doznałam urazu głowy. Radze firmę [reklama]. Bezpłatnie przeanalizowali moja sprawę żeby określić szanse na otrzymanie wysokiego odszkodowania. Wszystko wyszło tak jak sobie zaplanowaliśmy. Bardzo sympatyczni prawnicy.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
5 odpowiedzi - 1 z 5
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

474 użytkowników

128 wątków

322 postów