odmowa wypłaty odszkodowania

 • #12158
  • Dołączył: 27.01.2017
  • Liczba postów: 0

  Witam, mam nietypową sprawę a mianowicie: Jadąc spokojnie drogą w mieście nagle z przeciwległego pasa  wjechał we mnie samochód, który uszkodził mój pojazd.  Wezwałem Policję, która przyjechała na miejsce kolizji po ok.30min. Kierowca samochodu, który uderzył w mój pojazd twierdził, że zajechał mu drogę inny pojazd w wyniku czego wjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod mój pojazd. Decyzją policji sprawcą jest pojazd, który zajechał drogę kierowcy, który uderzył w mój samochód. Rzekomy trzeci uczestnik zdarzenia odjechał z miejsca wypadku i do dnia dzisiejszego nie jest znany. Problem polega na tym, że mój samochód został uznany przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela samochodu, który we mnie uderzył jako szkodę całkowitą. Ubezpieczyciel LINK 4 odmówił mi wypłaty odszkodowania ze względu na brak sprawcy. Moim jednak zdaniem bezpośrednim sprawcą kolizji jest samochód, który uderzył w moje auto.

  Chciałbym nadmienić, iż funkcjonariusze policji  podczas wykonywania czynności nie sprawdzili trzeźwości obu kierowców. W zaświadczeniu z policji zaś odnotowano stan kierowców jako trzeźwi. Nie wiem czy jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy z OC sprawcy.

  Pozdrawiam

  Janek

  #12180
  Agata_Szachowska-Grzeskow
  • Dołączył: 30.10.2016
  • Liczba postów: 2

  Może się znali. Stąd brak badania. Może.

  #12233
  • Dołączył: 06.02.2017
  • Liczba postów: 1

  Witam, jestem przedstawicielem firmy odszkodowawczej Vesta. Działamy na terenie całej Polski. Zależy nam na zadowoleniu klienta, więc robimy co w naszej mocy by uzyskać jak najwyższą kwotę odszkodowania w wyniku wypadku komunikacyjnego. W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego: 502-954-822. Pozdrawiam, Alicja.

  #12234
  Urszula Borowiecka
  • Dołączył: 01.02.2017
  • Liczba postów: 9

  Z opisanych tutaj okoliczności faktycznych wynika, że sprawcą rzeczywiście jest kierowca trzeciego, nieustalonego samochodu, co oznacza, że ubezpieczyciel może odmówić przyjęcia odpowiedzialności z tytułu przedmiotowego zdarzenia, tj. odmówić wypłaty świadczenia. W zaistniałej sytuacji, na podstawie art. 415 k.c., należy zwrócić się z roszczeniem bezpośrednio do sprawcy.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
4 odpowiedzi - 1 z 4
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

473 użytkowników

127 wątków

322 postów