OC – czy się czymś może różnić ?

 • #5269
  • Dołączył: 26.02.2015
  • Liczba postów: 0

  mam takie pytanie, może głupie, ale bardzo proszę o odpowiedź – czy oc wszędzie jest takie same ? czy warto przepłacać ? czy wybrać najtańsze oc ?

  #5270
  Urszula Zimnoch
  • Dołączył: 14.01.2015
  • Liczba postów: 49

  Zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC określa ustawa z dnia 22 maja 2003 roku. Oznacza to, że warunki polis OC dostępnych w różnych firmach ubezpieczeniowych będą zawsze takie same. Wybierając dla siebie jak najkorzystniejszą ofertę OC, mamy więc ten luksus, że możemy kierować się jedynie ceną.
  Warto jednak zwrócić uwagę na bezpłatne dodatki, które w swojej ofercie posiadają towarzystwa ubezpieczeniowe, więcej o nich możesz przeczytać tu: http://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/bezplatne-dodatki-do-oc/

  #5463
  • Dołączył: 13.03.2015
  • Liczba postów: 2

  Pewnie, że nie. Zależy od firmy. Nie warto wydawać kupę kasy bo i tak my nic z tego nie mamy. Też nie miałam zielonego pojęcia że tak jest i na początku przepłacałam. Dopiero zaczęłam czytać w necie i znalazłam super stronę można tam porównać różne oferty i wybrać najbardziej korzystną dla siebie, a przy tym zaoszczędzić trochę kasy i naszego czasu.

  #5585
  • Dołączył: 24.03.2015
  • Liczba postów: 1

  eśli chodzi o OC to dużego wpływu nie mamy. Jest ona obliczana według pewnych stałych zasad. Dlatego jest to sprawa czysto indywidualna. Jako młody człowiek i zapewne od niedawna mający prawo jazdy, składka będzie trochę wyższa. Duży wpływ na wysokość składki ma miejsce zamieszkania. Na stornie możesz sprawdzić i porównać ubezpieczenia, wybrać najlepsze dla siebie

  #5715
  • Dołączył: 07.04.2015
  • Liczba postów: 2

  Jeżeli chodzi o OC, to wybieramy najtańsze. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie. Po co przepłacać skoro i tak nas to nie dotyczy.
  A przynajmniej ja mam taki zwyczaj.

  #5717
  • Dołączył: 20.03.2015
  • Liczba postów: 5

  Jeżeli chodzi o OC, to wybieramy najtańsze. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie. Po co przepłacać skoro i tak nas to nie dotyczy. A przynajmniej ja mam taki zwyczaj.

  Racja, jednak powoli się to zmienia za sprawą bezpośredniej likwidacji szkód, ponieważ OC w wielu przypadkach będzie mogło być wykorzystane przez kupującego 🙂

  #6885
  • Dołączył: 13.07.2015
  • Liczba postów: 3

  Jeżeli chodzi o OC, to wybieramy najtańsze. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie. Po co przepłacać skoro i tak nas to nie dotyczy. A przynajmniej ja mam taki zwyczaj.

  Ja tak zawsze biore 🙂

  #7918
  inmardi.pl
  • Dołączył: 28.10.2015
  • Liczba postów: 3

  Nie zgodzę się z opinią, że OC powinno wybierać się jak najtańsze. Z powodu dużej konkurencji na rynku ubezpieczeń towarzystwa starają się urozmaicić swoje oferty. Jest szereg czynników które powinniśmy brać pod uwagę wybierając naszego ubezpieczyciela.

  #9163
  • Dołączył: 27.01.2016
  • Liczba postów: 3

  Przede wszystkim to, że kupujemy OC dla innych to mit. Obecnie w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkody, więc jeśli będziesz chciał otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy zwracasz się do swojego ubezpieczyciela. A to, jak będzie kompetentny zależy od tego, jakiego sobie wybrałeś. Poza tym, oprócz ceną ubezpieczenia różnią się dodatkami różnymi, jak samochód zastępczy czy holowanie. Trzeba dokładnie poczytać warunki.[reklama]

  #9165
  Łukasz Leus
  • Dołączył: 27.04.2015
  • Liczba postów: 8

  Przede wszystkim to, że kupujemy OC dla innych to mit. Obecnie w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkody, więc jeśli będziesz chciał otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy zwracasz się do swojego ubezpieczyciela.

  Niestety w praktyce nie działa to tak różowo jak w teorii 🙁 Bezpośrednią likwidację szkód oferuje jedynie część ubezpieczycieli, a do tego na mocno ograniczonych warunkach. Główne z nich to część firm ubezpieczeniowy zlikiwduję szkodę w ramach BLS jedynie wtedy, gdy sprawca również ma polisę w Towarzystwie oferującym BLS. Do tego w zdarzeniu drogowym nie może być osób rannych, oraz muszą brać w nim udział jedynie pojazdy zrejestrowane i ubezpieczone w Polsce. Do tego musi być 100% winy po jednej ze stron. Oczywiście BLS to dobry dodatek jednak jest on oferowany również w najtańszych Towarzystwach, więc nie ma sensu dopłacać dodatkowych kwot jedynie w celu posiadania tej opcji.

  Poza tym, oprócz ceną ubezpieczenia różnią się dodatkami różnymi, jak samochód zastępczy czy holowanie.

  Obecnie praktycznie każdy ubezpieczyciel oferuje w cenie OC assistance wypadkowy na bardzo podobnych warunkach. Jeśli ktoś potrzebuje szerszego zakresu (do czego jak najbardziej zachęcamy) wtedy należy porównać konkretne oferty i wybrać tą która oferuje najlepszy zakres przy akceptowalnej przez nas cenie. To wszystko bez problemu można znaleźć na porównaniu wyników kalkulacji na naszej porównywarce http://mfind.pl 🙂

  Pozdrawiam,
  Łukasz

  #9506
  • Dołączył: 27.01.2016
  • Liczba postów: 3

   Niestety w praktyce nie działa to tak różowo jak w teorii :( Bezpośrednią likwidację szkód oferuje jedynie część ubezpieczycieli, a do tego na mocno ograniczonych warunkach. Główne z nich to część firm ubezpieczeniowy zlikiwduję szkodę w ramach BLS jedynie wtedy, gdy sprawca również ma polisę w Towarzystwie oferującym BLS. 

  Przecież BLS od tego roku ma objąć wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, to jak może być warunek, żeby drugi kierowca też go miał? Rozumiem, że teraz jest okres przejściowy, bo ktoś go może nie mieć, a OC kończy mu się np. w listopadzie. Ale tak naprawdę za chwilę będzie standardem, co dalej podtrzymuje moje zdanie – warto spojrzeć na jakość oferowanych usług ubezpieczyciela, bo OC już nie jest kupowane dla kogoś, ale dla nas.

  #9507
  Łukasz Leus
  • Dołączył: 27.04.2015
  • Liczba postów: 8

  Przecież BLS od tego roku ma objąć wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, to jak może być warunek, żeby drugi kierowca też go miał?

  W teorii tak miało być już dokładnie rok temu, jednak praktyka pokazuje, że jeszcze trochę trzeba będzie poczekać na takie rozwiązanie 🙂
  Obrazujemy jak to działa obecnie, a są firmy, które mają lepsze BLS, gorsze BLS, lub nie mają go wcale.

  Pozdrawiam,
  Łukasz

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
12 odpowiedzi - 1 z 12
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

473 użytkowników

127 wątków

322 postów