Nurkowanie w Egipcie

 • #4864
  turysta
  • Dołączył: 28.01.2015
  • Liczba postów: 0

  Cześć. Wybieram się z biurem podróży do Egiptu i będę tam nurkować (chcę się nauczyć). Czy muszę wykupić jakieś specjalne ubezpieczenie? czy warto ?

  #4865
  Urszula Zimnoch
  • Dołączył: 14.01.2015
  • Liczba postów: 49

  Obowiązku nie ma, ale lista potencjalnych zagrożeń jest długa np. koszty związane z leczeniem, koszty związane z transportem medycznym do kraju, koszty akcji ratunkowych lub poszukiwań w razie zaginięcia na morzu, koszty utraconego bagażu, dokumentów czy kart płatniczych.

  Wykupienie dobrego ubezpieczenia turystycznego może oszczędzić Ci wielu zmartwień, a także niepotrzebnych wydatków. Średnio na medyczny transport drogowy (jeśli po wypadku nie będziesz w stanie samodzielnie wrócić do kraju) trzeba liczyć 5 – 7 złotych za kilometr, w przeliczeniu na odległość z południa Europy daje to kwotę 8000 – 16000 zł.

  Dużo cennych informacji o ubezpieczeniach turystycznych znajdziesz w artykule: http://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/ubezpieczenie-turystyczne/

  #5644
  • Dołączył: 31.03.2015
  • Liczba postów: 2

  Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że warto zapłacić te kilkadziesiąt złotych. Byłam w Grecji na wakacjach i za raz po przyjeździe postanowiliśmy ze znajomymi przywitać morze. Był już zmrok, a ja wchodząc do wody nastąpiłam gołą stopą na jeżowca. Wdało się zakażenie i pomijam fakt, że przez 2 tygodnie nie mogłam się kąpać, ledwo chodziłam to codziennie musiałam się stawiać na wizycie kontrolnej w celu zmiany opatrunku i przemycia rany. Każda wizyta kosztowała ok 40 euro. Nie miałam ubezpieczenia i teraz wiem, że to był błąd.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
3 odpowiedzi - 1 z 3
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

474 użytkowników

128 wątków

322 postów