Mam 30 lat nie pracuję zajmuję się domomem

 • #5565
  • Dołączył: 22.03.2015
  • Liczba postów: 0

  Jeśli moi rodzice  umrą czy teściowie ja nic nie dostanę ze względu że nie pracuję czy jest jakąś dobra polisa na życie w której się mogę ubezpieczyć żebym co kolwiek mogła dostać i zapewnić moim dzieciom ?

  #5566
  • Dołączył: 20.03.2015
  • Liczba postów: 5

  Ogólnie rzecz biorąc ubezpieczenie na życie powinny mieć osoby, których śmierć lub wypadek naraziłaby najbliższych na spadek przychodów, lub nawet dodatkowe koszty (w przypadku leczenia). Mimo, że teoretycznie nie generujesz przychodu dla rodziny to Twoja praca zapobiega kosztom (opiekunki, pomocy w sprzątaniu, odpadają koszty przedszkola i inne), dlatego ubezpieczenie na życie powinno być dobrym rozwiązaniem.

  Warto przeliczyć na jaką sumę takie ubezpieczenie powinno być wykupione, najczęściej jest to miesięczne wynagrodzenie (w Twoim wypadku pewnie suma oszczędności jakie daje Twoja praca w domu) x ilość miesięcy przez które miałoby być wypłacane odszkodowanie. W przypadku ubezpieczenia od niezdolności do pracy należy dodatkowo doliczyć 20-30% ponieważ nie tylko traci się możliwość pracy, ale także wzrastają nasze koszty z powodu leczenia.

  Jak najbardziej istnieją dobre polisy na życie. Tak jak to bywa z ubezpieczeniami (i nie tylko) najważniejsze są zapisy w umowie 🙂 W ubezpieczeniu na życie należy szczególną uwagę zwrócić na wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa, czyli choroby i zdarzenia dla których ubezpieczenie nie będzie wypłacone.

  Jeśli chodzi o składkę to przeciętnie są to okolice 50-100 zł miesięcznie w zależności od tego jaka jest suma ubezpieczenia i ryzyko śmierci ubezpieczonego.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
2 odpowiedzi - 1 z 2
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

473 użytkowników

127 wątków

322 postów