Kolizja – ucieczka rowerzysty

 • #10558
  • Dołączył: 27.07.2016
  • Liczba postów: 0

  Witam,

  Dziś rano, na zjeździe ze skrzyżowania wyskoczył mi rowerzysta. Miałem zielone światło.

  Upewniłem się, że nic facetowi się nie stało. Prosił żebym nigdzie nie dzwonił, że Ukrainiec, brak paszportu, deportacja itd..

  Gdy tylko zostawiłem mu trochę miejsca by sprawdzić co z autem, ten wskoczył na rower i pognał w siną dal. Zadzwoniłem na policję i zgłosiłem to zdarzenie. Rowerzysta zostawił mnie z dość głęboką rysą (ok 40 cm) i wgnieceniem w jej miejscu na tylnych drzwiach pasażera.

  Jakie mam szanse by ubezpieczyciel naprawił mi auto z AC nie podnosząc mi składek w kolejnym roku? Skrzyżowanie jest monitorowane. Nie mam świadków. Do kogo powinienem się zwrócić o zabezpieczenie nagrania z monitoringu?

  Nie wierzę, że sprawcę uda się znaleźć i ubezpieczyciel pociągnie go do odpowiedzialności, ale czy coś to zmienia jeśli nagranie potwierdza że takie zdarzenie miało miejsce?

  Pozdrawiam

  #11020
  Maciej Putrzyński
  • Dołączył: 09.05.2016
  • Liczba postów: 10

  Witam

  w przypadku zgłoszenia szkody z AC, cała naprawa idzie na Pana konto i będzie Pan miał zwyżkę przy wznowieniu ubezpieczenia. Jeśli zaś, chciałby Pan spróbować zgłoszenia szkody do swojego ubezpieczyciela w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkody (BLS), to trzeba by było udowodnić winę rowerzysty, co również nie będzie łatwe w tym przypadku.
  Szanse na takie rozwiązanie są znikome.

  Pozdrawiam

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
2 odpowiedzi - 1 z 2
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

474 użytkowników

128 wątków

322 postów