Bezposrednia likwidacja szkod nie dziala???

 • #6920
  • Dołączył: 13.07.2015
  • Liczba postów: 3

  Czytalam pare dni temu na jakimś portalu, że bezposrednia likwidacja szkod, ktora niedawno tak wszedzie reklamowali wcale nie dziala tak jak obiecywano i wcale nie wszystkie wypadki sa brane pod uwage. Przez chwile nawet zastanawialam sie aby zmienic swojego stalego ubezpieczyciela i szukać OC z taką opcją, ale teraz już sama nie wiem, w sumie to chyba nic w naszym kraju nie moze byc od razu dobrze zrobione ;/ Pomoze ktoś i powie jak to jest z tym bls?

  #6921
  • Dołączył: 14.01.2015
  • Liczba postów: 6

  Bezpośrednia likwidacja szkód jest nowością na polskim rynku i jeszcze nie wszystkie zakłady ubezpieczeń przystąpiły do tego systemu – stąd mogą wynikać problemy.

  Obecnie bezpośrednią likwidację oferują PZU, Warta, Ergo Hestia, Uniqa, Concordia, Liberty Ubezpieczenia i AVIVA.

  Polska Izba Ubezpieczeń chciałaby, aby w naszym kraju bezpośrednią likwidację szkód oferowały wszystkie towarzystwa, ale przystąpienie do tego systemu jest dobrowolne – dlatego niektórzy ubezpieczyciele mogą zwlekać z wprowadzeniem tego rozwiązania.

  #6925
  • Dołączył: 13.07.2015
  • Liczba postów: 3

  Dziekuje za wyjasnienie, czyli jesli kupie w ktorejs z wymienionych przez Pania firmie OC to jesli ktos we mnie wjedzie, to wtedy odszkodowanie zawsze wyplaci mi moj ubezpieczyciel? Czytalam, ze wszystkie wypadki nie sa brane pod uwage (glownie chodzilo o to, ze jesli beda ranni to wtedy nie da sie tego zalatwic przez wlasnego ubezpieczyciela), ale co jesli sprawca bedzie mial ubezpieczony samochod w firmie ktora nie wprowadzila bezposredniej likwidacji?

  #6927
  • Dołączył: 14.01.2015
  • Liczba postów: 6

  Co do zasady aby szkoda mogła być zlikwidowana bezpośrednio (tj. przez firmę, w której Pani ma OC), to zarówno Pani ubezpieczyciel jak i ubezpieczyciel sprawcy muszą być w systemie BLS.

  Jednak niektóre towarzystwa takie jak PZU czy Warta w opcji OC Szybka Wypłata likwidują szkody bezpośrednio bez względu na to, czy ubezpieczyciel sprawcy jest w systemie czy nie. Inne firmy, jak np. Ergo Hestia, zajmą się likwidacją tylko wtedy gdy ubezpieczyciel sprawcy jest w systemie.

  Z czasem na pewno system bezpośredniej likwidacji się rozszerzy, ale na razie przed zakupem OC trzeba dokładnie sprawdzać na stronach internetowych ubezpieczycieli, czy likwidują oni bezpośrednio szkody ze wszystkich towarzystw, czy tylko z tych, które przystąpiły do porozumienia.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
4 odpowiedzi - 1 z 4
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

466 użytkowników

126 wątków

321 postów