Assistance – holowanie po kolizji

 • #4744
  • Dołączył: 21.01.2015
  • Liczba postów: 0

  Miałem stłuczkę nie z mojej winy. W nerwach zadzwoniłem do mojej ubezpieczalni i zamówiłem holowanie do domu. Ale chyba mogłem skorzystać z holowania z ubezpieczenia sprawcy? Czy stracę jakieś zniżki przez to, że skorzystałem z własnego ubezpieczenia, a nie sprawcy?

  #4745
  Urszula Zimnoch
  • Dołączył: 14.01.2015
  • Liczba postów: 49

  Korzystając z holowania u swojego ubezpieczyciela nie stracisz zniżek. Assistance jest usługą, która ma Ci zagwarantować, że w przypadku zdarzenia losowego pospieszy Ci z pomocą. Tak naprawdę  w przypadku stłuczki są  trzy rozwiązania:
  – możesz skorzystać z usługi holowania w ramach posiadanego przez Ciebie ubezpieczenia assistance
  – możesz skorzystać z usługi holowania z towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy o ile jego assistance zawiera „holowanie osoby poszkodowanej”
  – jeżeli ani sprawca, ani poszkodowany nie mają ubezpieczenia assistance –  musisz pokryć koszty holowania z własnej kieszeni, a po zgłoszeniu szkody przesłać fakturę do ubezpieczyciela sprawcy w celu odzyskania zapłaconej kwoty. Pamiętaj, że koszty holowania muszą być uzasadnione tzn. powinieneś odholować samochód do najbliższego zakładu naprawczego, a nie holować pojazd przez cały kraj.

  W każdym z przypadków sugeruję w pierwszej kolejności kontakt z infolinią ubezpieczyciela.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
2 odpowiedzi - 1 z 2
Coś nie działa? Napisz do nas na [email protected]

Statystyki forum

474 użytkowników

128 wątków

322 postów