AC – brak badań technicznych

 • #5011
  • Dołączył: 09.02.2015
  • Liczba postów: 0

  Bardzo proszę o pomoc. 3tygodnie temu miałam szkodę, wyrzuciło mnie i wylądowałam na drugim pasie i uderzyłam w barierkę. Mam wykupione AC i zgłosiłam szkodę. Przyjechał rzeczoznawca zrobić zdjęcia i cisza. Dziś dostałam pismo, że wypłata mi się nie należy, bo nie miałam ważnych badań technicznych( fakt, moja wina zapomniałam zrobić ). Czy mogę się jakoś odwoływać od decyzji Liberty ?

  #5012
  Urszula Zimnoch
  • Dołączył: 14.01.2015
  • Liczba postów: 49

  Pani Mariolu, zapoznałam się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia firmy Liberty Ubezpieczenia i w § 15 Wyłączenia odpowiedzialności jest zapis:

  „Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia powstałe w wyniku:
  powstałe w czasie ruchu pojazdu, który nie był dopuszczony do ruchu lub nie posiadał ważnego wymaganego przepisami prawa badania technicznego, o ile stan techniczny pojazdu przyczynił się do powstania szkody„.

  Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe udowodniło, że zdarzenie o którym Pani pisze wynikło i jest ściśle związane z brakiem przeglądu, to faktycznie mogą odmówić wypłaty odszkodowania.

  #12066
  • Dołączył: 13.01.2017
  • Liczba postów: 1

  Mam podobna sytuację co Pani Mariola,

  Byłam sprawcą stłuczki nieuwaga i śliska nawierzchnia wystarczyło, wjechałam w tył samochodu jadącego przede mną. Niestety okazało się, że przeoczyłam termin badań technicznych. Samochód jest w dobrym stanie technicznym, regularnie przechodzi przegląd serwisowy (ostatni w październiku 2016r.) a w OWS ubezpieczenia (InterRisk) jest zapis w & 19 wyłączenia odpowiedzialności:

  5) powstałe podczas kierowania pojazdem niezarejestrowanym lub pojazdem nieposiadającym ważnego dowodu rejestracyjnego lub ważnego badania technicznego, jeżeli w odniesieniu do tego pojazdu obowiązuje wymóg rejestracji lub dokonywania okresowych badań technicznych, chyba że niedopełnienie tych obowiązków nie miało wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego; 

  Czy ubezpieczalnia może odmówić wypłaty odszkodowania jeżeli stan techniczny samochodu jest dobry i nie miał wpływu na zdarzenie ? Z zapisu wg mnie laika wychodzi że nie powinna ale …. Czy wpisy w książce serwisowej są podstawą do udowodnienia że samochód jest w dobrym stanie technicznym?

   

   

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować. Przejdź do rejestracji lub .

Powrót do działu
3 odpowiedzi - 1 z 3
Coś nie działa? Napisz do nas na akademia@mfind.pl

Statystyki forum

334 użytkowników

104 wątków

280 postów