Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe i jeśli pojazd nie został wyrejestrowany, należy je opłacić, nawet jeśli nasz wehikuł porośnięty pajęczynami tkwi w najciemniejszym kącie garażu. Kary za brak OC może nałożyć nie tylko policja podczas kontroli drogowej, ale także Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który kontroluje ciągłość polis OC pojazdów zarejestrowanych w Polsce.

Dotkliwe kary za to wykroczenie wzrastają przy każdej podwyżce płacy minimalnej. W 2019 r.  kierowcy aut osobowych, którzy zwlekali z zapłatą OC ponad 14 dni, zapłacą 4500 złotych kary, a właściciele ciężarówek aż 6750 złotych.

Naprawdę nie opłaca się ryzykować.

Jak kupić najtańsze OC dla Volkswagena Passata?

Aby pokazać naszym Czytelnikom możliwości wyboru najtańszego ubezpieczenia OC na realnych przykładach, przygotowaliśmy wyliczenie dla dwóch kierowców i dwóch modeli samochodów. Pokazujemy także różnicę w stawkach ubezpieczenia OC pomiędzy poszczególnymi miastami.

Nasz pierwszy kierowca jest młodym człowiekiem, ma 27 lat, jest kawalerem, prawo jazdy uzyskał 5 lat temu i przysługuje mu 20% zniżki. Użytkuje auto na dojazdy do pracy i w czasie weekendów rocznie przejeżdża ok. 6500 km.

Drugi kierowca to stateczny ojciec rodziny z dwójką dzieci, 45-latek z prawem jazdy od 20 lat. Dzięki bezszkodowej jeździe zasłużył na 60% zniżkę. Samochodem jeździ do pracy i z rodziną na weekendy i wakacje, ok. 4000 km rocznie.

Wybraliśmy dwa modele Volkswagena: Volkswagen Passat 1.6 Comfortline Benzyna, 1.6 Sedan, 4 drzwiowy, 75 kW/102 Km z 2005 r. i Volkswagen Passat 1.8 TSI Trendline Benzyna, 1.8 Sedan, 4 drzwiowy, 118 kW/160 KM z 2011 R.

Zobaczmy, jakie oferty mają dla każdego z naszych kierowców  poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Taka ofertę każdy może przygotować sobie sam za pomocą kalkulatora OC AC.

Gdzie młody kierowca może ubezpieczyć Volkswagena Passata z 2005 roku? Za ile OC dla Passerati?! 

Kierowcę, który ma 27 lat i prawo jazdy od lat 5, ubezpieczyciel traktuje z rezerwą, bo młody wiek często oznacza brawurę, pierwszą przyczynę stłuczek i wypadków. Nim młody kierowca nabierze doświadczenia i pokory na drodze, musi zapłacić „frycowe”, do którego zalicza się niemałe ubezpieczenie OC.

Zobaczmy, jak to wygląda w poszczególnych miastach. Jak zawsze najdrożej jest w największych metropoliach, dlatego młody kierowca z Warszawy za ubezpieczenie OC Volkswagena Passata z 2005 r. zapłaci 1653 zł w Link4. W Gliwicach i Zielonej Górze ceny polisy OC są niższe o ponad 300 zł, a najmniej za ubezpieczenie OC Volkswagena Passata zapłaci jego właściciel zamieszkały w Lublinie: w adresowanej do młodych kierowców (poniżej 30. roku życia) ofercie Ergo Hestii You Can Drive ubezpieczenie OC wyniesie go 1153 zł.

Warto więc porównywać oferty kilku towarzystw, bo różnice mogą być naprawdę spore!

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Gliwice1215 złYou Can Drive Ergo Hestia
Warszawa1653 złLink4
Lublin1153 złYou Can Drive Ergo Hestia
Zielona Góra1287 złLink 4

Oto inne propozycje dla mieszkańca Gliwic, który chce wykupić ubezpieczenie OC Volkswagena Passata z 2005 roku:

Ubezpieczenie VW Passat w Gliwicach

A tu zestawienie kilku przykładowych ofert ubezpieczenia OC Volkswagena Passata z 2005 r. dla młodego mieszkańca stolicy:

Ubezpieczenie Volkswagen Passat Warszawa

A co z AC?

Polisa AutoCasco pozwala naprawić szkody, na które sami naraziliśmy nasze auto. W przypadku stłuczki z naszej winy czy niespodziewanego spotkania z parkingowym słupkiem , musielibyśmy z własnej kieszenie pokryć koszty naprawy.  Ubezpieczenie AC jest bardzo przydatne w takich sytuacjach.  Najkorzystniej będzie  wykupić AC w pakiecie z OC. Chcąc wykupić ubezpieczenie OC+AC Volkwagena Passata z 2005 r,  młody mieszkaniec Zielonej Góry zapłaci za pakiet co najmniej 1738 zł w Link4.

Ubezpieczenie Volkswagen Passat Zielona Góra

Gdzie młody kierowca może ubezpieczyć Volkswagena Passata z 2011 roku?

W dziedzinie najtańszych ofert dla młodego kierowcy, który chce wykupić ubezpieczenie OC  Volkswagena Passata z 2011 r. niepodzielnie króluje Link4. Wysokość ubezpieczenia OC mieści się w przedziale od 1065 zł dla kierowców z Lublina do 1392 zł dla kierowców z Warszawy.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Gliwice1178 złLink4
Warszawa1392 złLink4
Lublin1065 złLink4
Zielona Góra1087 złLink4

Inne propozycje dla młodego kierowcy z Warszawy:

Ubezpieczenie OC Volkswagen Passat - Warszawa

Wybrane oferty ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy z Lublina:

Ubezpieczenie OC Volkswagen Passat Lublin

A co z polisą Autocasco?

Wspominałam, że warto pomyśleć o AutoCasco? Warto, choć cena jest niemała. Pakiet OC+AC dla młodego mieszkańca Lublina w tym wariancie  kosztuje co najmniej 2397 zł.

Ubezpieczenie OC i AC Volkswagen Passat Lublin

Gdzie doświadczony kierowca może ubezpieczyć Volkswagena Passata z 2005 roku?

Doświadczony kierowca to dla towarzystw ubezpieczeniowych klient mniejszego ryzyka. Lata spędzone za kółkiem nauczyły go niejednego. Bezszkodowa jazda jest dodatkowym powodem, dla którego otrzymuje całkiem sporą zniżkę i mieszkając w Lublinie może wykupić ubezpieczenie OC swojego samochodu już za 572 zł.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Gliwice590 złLink4
Warszawa782 złLink4
Lublin572 złBenefia
Zielona Góra608 złBenefia

Inne propozycje stawek ubezpieczenia OC dla mieszkańców Gliwic:

Ceny ubezpieczenia OC Volkswagen Passat 2005 gliwice

Mieszkając w Zielonej Górze nasz kierowca może wybierać wśród ofert:

ubezpieczenie oc volkswagen passat 2005 zielona góra

A co z ubezpieczeniem AC?

AC bywa przydatne każdemu kierowcy. Drobna stłuczka, otarcie, wgniecenie – po co płacić za naprawę z własnej kieszeni, kiedy można wykupić polisę. 505 zł rocznie, bo tyle wynosi różnica między najtańszym samym OC a pakietem OC+AC dla mieszkańca Gliwic (OC – 590 zł, OC+AC – 1095), pozwala spać spokojnie.

ubezpieczenie oc ac volkswagen passat 2005 gliwice

Gdzie doświadczony kierowca może ubezpieczyć Volkswagena Passata z 2011 roku?

Ubezpieczenie OC Volkswagena Passata z 2011 r. jest nieco tańsze niż w przypadku starszego modelu. Z naszej symulacji wynika, że najmniej zapłaci doświadczony kierowca z Lublina (559 zł), najdrożej – tradycyjnie – mieszkaniec stolicy (710 zł).

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Gliwice584 złBenefia
Warszawa710 złLink4
Lublin559 złLink4
Zielona Góra569 złLink4

Inne propozycje ubezpieczenia OC Volkswagena Passata dla doświadczonego kierowcy z Warszawy:

ubezpieczenie oc volkswagen passat warszawa

Oferty dla doświadczonego kierowcy, który chciałby wykupić ubezpieczenie OC Volkswagena Passata z 2011 r., a mieszka w Zielonej Górze:

ubezpieczenie oc volkswagen passat zielona góra

A co z polisą AC?

Dla statecznego kierowcy z Lublina, który chciałby wykupić ubezpieczenie OC+AC w pakiecie, firmy ubezpieczeniowe przygotowały następującą propozycję:
Ubezpieczenie OC i AC Renault Clio Lublin

[Widget_reklama_porownywarki]