Kilka tysięcy egzemplarzy Volkswagena Golfa na serwisach aukcyjnych i moto giełdach nie może kłamać –  Polacy lubią to auto i wybierają, w zależności od zasobności portfela i preferencji równie chętnie jak Passata. Zwłaszcza, że starsze modele tego samochodu można kupić już za kilka tysięcy złotych. Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie VW Golfa, jakie są opinie o poszczególnych generacjach i czy warto kupić kilkuletniego, używanego Golfa?

Używany Volkswagen Golf IV  (golf 4) – historia, opinie

W poprzednich dekadach można było usłyszeć określenie, że Golf (zwany pieszczotliwie woldzwagenem ) to nie auto – to stan umysłu. Wynikało to z faktu, iż wcześniejsze wersje, a szczególnie III generacja, była namiętnie tuningowana przez młodych polskich właścicieli. Golfa serii IV produkowanego w latach 1997 – 2003 już nie tak chętnie przerabiano, zapewne dlatego, że jeszcze kilka lat temu był on o wiele droższy na rynku niż jego wcześniejsza wersja. Model bardziej napompowany od poprzednika, ze zmienionymi światłami, posiadając jednocześnie wszystkie jego zalety, stał się hitem sprzedażowym koncernu. Do końca produkcji z taśm zjechało prawie 4 miliony sztuk, co świadczy o klasie i zaufaniu użytkowników do tego modelu.

Volkswagen Golf V  (vwgolf 5)

Następcy Golfa IV, czyli generacji V (2003 – 2008) już nie było dane cieszyć się taką popularnością. Miał iść z duchem czasu, dlatego znów dodano więcej elektroniki i poprawiono kilka elementów w nadwoziu, by nadać mu bardziej aktualny wygląd. Po zmianach Golf stał się wyższy, szerszy, dłuższy, zwiększyła się także pojemność bagażnika. Jednak mimo tych zabiegów model piątej generacji nie przyjął się tak jak wcześniejsza wersja i został zastąpiony o dwa lata wcześniej niż planowano wersją VI.

Volkswagen Golf VI  ( golf 6)          

Szósta generacja kultowego auta (lata 2008 – 2013) otrzymała po poprzedniku płytę podłogową, ale całkiem przeprojektowano nadwozie. W starszych modelach wybierać można pomiędzy silnikami 1.4, 1.6 w benzynie i 1.9, jeżeli chodzi o Diesel. W nowszej VI wersji najtańszym w eksploatacji będzie również silnik 1.4 lub 1.6. Natomiast unikać należy jednostek TSI z uwagi na koszty, jakie generują wraz z użytkowaniem.

Volkswagen Golf, czy warto kupić?

Podsumowując: plusami IV generacji jest cena zakupu, która waha się już w okolicach paru tysięcy złotych. Do tego dochodzi dostępność i niska cena części zamiennych oraz niesprawiająca zbytnich problemów elektronika. Jest to świetne rozwiązanie dla młodszych kierowców poszukujących solidnego samochodu za rozsądne pieniądze. Natomiast nowsze wersje jak V czy VI to już znacznie większy wydatek. Zazwyczaj plasują się na wyższej półce cenowej w porównaniu z modelami innych producentów. Uważać też trzeba w nich na elektronikę (np. elektryczne szyby, lusterka, czy też wyświetlacz), która może i nie unieruchomi pojazdu, ale może uprzykrzyć życie właścicielowi.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa?

Cena ubezpieczenia OC to wypadkowa wielu czynników, m.in. doświadczenia za kierownicą posiadacza pojazdu, przysługujących mu zniżek za bezszkodową jazdę a także miejsca zamieszkania – OC jest droższe w większych miastach, gdzie wypadki i stłuczki zdarzają się częściej. Zakres OC jest regulowany ustawą, stąd nie warto przepłacać, bo wszędzie dostaniemy to samo. Gdzie szukać taniego OC? Polecamy naszą porównywarkę ubezpieczeń https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Po wpisaniu podstawowych danych w ciągu kilku minut klient otrzymuje kilkanaście ofert do wyboru.

Poniżej wyliczyliśmy stawkę ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa dla doświadczonego i młodego kierowcy z czterech polskich miast.

Ile za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa zapłaci doświadczony kierowca?

Zakładamy, że nasz doświadczony kierowca ma żonę i dwoje dzieci, które odwozi do przedszkola w drodze do pracy, z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od 17 lat, przysługuje mu 60% zniżki za bezszkodową jazdę, przejeżdża około 5000 km rocznie.

Jeśli kupiłby Volkswagena Golfa V z 2007 roku, całkiem sensowne auto rodzinne, zwłaszcza w wersji kombi, w zależności od tego, gdzie mieszka, zapłaciłby różne kwoty za za ubezpieczenie OC.

 

Oto na jakie wydatki musi się przygotować:

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Lublin625 złAviva
Poznań697 złAviva
Tarnów495 złBenefia
Toruń583 złAviva

 

Oto inne stawki ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2007 roku dla doświadczonego kierowcy z Lublina:

 

Inne propozycje ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2007 roku dla doświadczonego kierowcy z Poznania:

Ile za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa zapłaci młody kierowca?

Młody kierowca zawsze płaci wyższą stawkę OC niż doświadczony, bowiem młody wiek to jeden z podstawowych czynników ryzyka na drodze. Młodzi mają skłonność do brawury, rzadko są przewidujący i ostrożni. Życie uczy pokory, także na drodze, ale zanim młody kierowca odbierze tę ważną lekcję, będzie musiał zapłacić wysoką stawkę OC. Najtańsze OC dla młodego kierowcy i Volkswagen Golf? To wcale się nie wyklucza!

Nasz młody kierowca jest singlem, prawo jazdy ma od czterech lat, przysługuje mu 20% zniżki. Samochodem jeździ do pracy i wyjeżdża na weekendy. Jego samochód to Volkswagen Golf IV z 2003 roku. Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenia OC, jeśli będzie jedynym właścicielem samochodu? Warto wiedzieć, że współwłaściciel z dobrą historią ubezpieczeniową to jeden ze sposobów na tańsze OC, więcej piszemy o tym w artykule.

 

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Lublin1288 złLink4
Poznań1519 złLink4
Tarnów1089 złBenefia
Toruń1328 złBenefia

Inne propozycje ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2002 roku dla młodego kierowcy z Tarnowa:

 

Tak kształtują się stawki ubezpieczenia OC  Volkswagena Golfa z 2002 roku dla młodego kierowcy z Torunia:

 

Poszukujesz ubezpieczenia dla Twojego Golfa? Sprawdź szybko tutaj: