Dzięki szlachetnej linii nadwozia marka Peugeot w latach 60. uchodziła za luksusową. Wprowadzenie do produkcji w latach 70. i 80. mniejszych modeli zmieniło wizerunek marki na producenta samochodów popularnych. Dziś po polskich drogach jeździ masa Peugeotów. Zobaczmy, ile kosztuje ubezpieczenie OC Peugeot 307 z 2008 roku.

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe i nie ma uproś – nawet jeśli nasz pojazd od lat stoi na felgach w najdalszym kącie parkingu pod blokiem, musimy opłacać co roku ubezpieczenie OC, dopóki go nie wyrejestrujemy. Jeśli nie sprawdzi nas policja podczas kontroli drogowej, wcześniej czy później nasze zaniedbanie wykryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, weryfikujący online ciągłość polis OC. Kary za brak ubezpieczenia OC są wysokie, z roku na rok coraz wyższe i w 2018 r. właściciele nieubezpieczonych samochodów osobowych zapłacą do 4200 zł, a ciężarowych nawet do 6300 zł.

Więcej w artykule KARY za brak OC

Według danych UFG, po polskich drogach może poruszać się ponad 100 tysięcy samochodów bez ważnej polisy OC. W razie spowodowania wypadku ich właściciele będą musieli osobiście opłacić wszystkie koszty, co może zrujnować ich finansowo.

Zatem ubezpieczenie OC należy opłacić bezdyskusyjnie. Jak znaleźć najtańszą ofertę? Zachęcamy do korzystania z kalkulatora OC+AC. Porównywarka ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych wyszuka dla nas kilka propozycji w różnych konfiguracjach.

Przygotowaliśmy przykładowe zestawienie ofert ubezpieczenia OC Peugeot 307 z 2008 roku dla dwóch kierowców, doświadczonego i młodego, a także dla czterech polskich miast różnej wielkości. Różnice stawek między miastami biorą się stąd, że na podstawie statystyk wypadków drogowych ubezpieczyciele wyliczają ryzyko i mieszkańców miast, w których częściej dochodzi do wypadków, obciążają wyższymi kosztami ubezpieczenia OC.

Ile za OC Peugeot 307 z 2008 roku zapłaci doświadczony kierowca?

Doświadczony kierowca ma 37 lat, prawo jazdy od 20. roku życia, żonę i dwoje dzieci, które codziennie odwozi do szkoły i przedszkola, przysługuje mu 60% zniżek.

Najtańsza składka OC Peugeot 307 wynosi 473 zł dla kierowcy z Zakopanego, 509 zł zapłaci kierowca z Rzeszowa, 553 zł białostoczanin, a 773 zł to koszt polisy OC dla kierowcy ze stolicy Dolnego Śląska.

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Białystok553 złBenefia
Rzeszów509 złAXA Direct
Wrocław773 złAviva
Zakopane473 złBenefia

 

Inne propozycje OC Peugeot 307 z 2008 roku dla mieszkańca Białegostoku:

 

Jakie oferty TU mają przygotowane dla doświadczonego kierowcy z Rzeszowa?

 

Czy warto kupić AC?

Ubezpieczenie AutoCasco to dodatkowa, nieobowiązkowa ochrona, która bywa bardzo przydatna w niespodziewanych sytuacjach na drodze. Wypadki zdarzają się zarówno doświadczonym jak i początkującym kierowcom. Dzięki wypłacie odszkodowania z polisy AC wyremontujemy własny samochód, uszkodzony w stłuczce z naszej winy, naprawimy uszkodzenia karoserii zaistniałe w wyniku huraganu, a także otrzymamy rekompensatę za zdewastowany lub skradziony pojazd.

Za AC w pakiecie z OC Peugeot 307 z 2008 kierowca z Białegostoku zapłaci 1041 zł.

Inne oferty AC dla kierowcy z Białegostoku:

 

Ile za OC Peugeot 307 z 2008 roku zapłaci młody kierowca?

Czas wprowadzić drugiego bohatera naszej kalkulacji, młodego kierowcę ze skromnymi zniżkami. Jest to dwudziestopięcioletnia kobieta, singielka, posiadaczka prawa jazdy od 4 lat, która ostrożną, bezszkodową jazdą wypracowała sobie 30% zniżek.

Młodzi kierowcy to sprawcy lwiej części wypadków na polskich drogach. Należą do kierowców największego ryzyka, co niestety bije ich po kieszeni. Nim kierowca nabierze doświadczenia i pokory na drodze, musi spędzić za kółkiem kilka lat, a na początku nie ma co liczyć na taryfę ulgową. Dlatego stawki OC Peugeot 307 z 2008 roku dla młodego kierowcy są dużo wyższe niż dla jego starszego kolegi. Nasza młoda posiadaczka Peugeota 307 z 2008 roku najmniej zapłaci w Rzeszowie – 837 zł, nieco więcej w Zakopanem – 842 zł. Mieszkanka Białegostoku musi wydać na OC Peugeot 307 z 2008 roku 938 zł, a wrocławianka 1492 zł.

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Białystok938 złYou Can Drive Ergo Hestia
Rzeszów837 złYou Can Drive Ergo Hestia
Wrocław1492 złYou Can Drive Ergo Hestia
Zakopane842 złYou Can Drive Ergo Hestia

 

Inne oferty OC Peugeot 307 z 2008 roku dla mieszkańca stolicy Tatr:

 

Czy warto kupić AC będąc młodym kierowcą?

Zawsze, bez względu na staż za kółkiem. Wypadki chodzą po ludziach w każdym wieku, ale młody kierowca, jak wynika ze statystyk, częściej bywa sprawcą kolizji czy stłuczki, dlatego warto pomyśleć o AutoCasco, by mieć za co wyremontować uszkodzone auto. Na pieniądze z AC można liczyć także w sytuacji, gdy na samochód spadnie drzewo w czasie huraganu, ktoś porysuje lakier na parkingu lub gdy zostanie nam skradzione.

Młody kierowca z Zakopanego, zainteresowany pakietem OC+AC  Peugeot 307 z 2008 roku, musi być przygotowany na wydatek w wysokości 1936 zł.