Mercedes-Benz klasy E to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany przez niemiecki koncern Daimler-Benz od 1984 roku jako następca modelu W123. Modele te cieszą się zasłużoną dobrą sławą i uchodzę za wygodne oraz eleganckie. Nie zawodzą rozwiązaniami technicznymi i nie tracą tak bardzo na wartości.

Mfind.pl to mercedes wśród internetowych serwisów związanych z ubezpieczeniami. Właśnie tutaj można znaleźć dobre i tanie ubezpieczenie OC Mercedesa klasy E.

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Nie ma wyjątku od tej zasady, nie ma litości dla zalegających ze składkami OC. Grożą im potężne grzywny: do 4 200 złotych dla właścicieli samochodów osobowych i do 6 300 dla właścicieli ciężarówek.  Jeśli zaniedbanie nie wyjdzie podczas kontroli drogowej, to wykryje ją Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, monitorujący online ciągłość polis OC. Najgorsze czeka nas, jeśli spowodujemy wypadek bez ważnego OC, bo możemy wpaść w długi do końca życia. To się naprawdę nie opłaca. Jedyne oszczędności na OC, do których serdecznie zachęcamy, to wyszukanie najkorzystniejszej oferty za pomocą naszego kalkulatora OC.

Przygotowaliśmy kalkulację ubezpieczenia dwóch modeli: MERCEDES-BENZ E 200 CDI BlueEFFICIENCY z 2010 roku dla dwóch kierowców, doświadczonego wyjadacza i młodego, który dopiero zaczyna przygodę z czterema kółkami. Ile każdy z nich zapłaciłby za ubezpieczenie OC Mercedesa, jeśli mieszkałby w jednym z czterech przykładowych miast?

Nasz doświadczony kierowca ma 45 lat, żonę i dwoje dzieci, które podwozi do szkoły w drodze do pracy, a ponadto z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od dwudziestu lat, 60% zniżki, przejeżdża około 4000 km rocznie.

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Mercedes E z 2010 roku?

Wysokość składki OC zależy od wielu czynników. Wiek, doświadczenie kierowcy i ilość zgromadzonych przez niego zniżek za bezszkodową jazdę grają pierwsze skrzypce. Bardzo istotne jest także miejsce zamieszkania. Ubezpieczyciele analizują statystyki wypadków w każdym mieście i na tej podstawie szacują ryzyko ubezpieczeniowe. Dlatego ten sam kierowca w różnych miastach zapłaciłby różne stawki. Doświadczony kierowca z Białegostoku za ubezpieczenie OC Mercedes E z 2010 roku zapłaci 441 zł, 558 zł wyda, jeśli mieszka w Rzeszowie lub w Zakopanem, a 860 zł, jeśli jest mieszkańcem Wrocławia, najdroższego z polskich miast jeśli chodzi o wysokość składki OC w 2018 roku. Obszerniej piszemy o tym w raporcie Ceny OC 2018. 

MiastoWysokość składkiU kogo najtaniej
Białystok441 złBenefia
Rzeszów558 złAviva
Wrocław860 złAviva
Zakopane558 złAviva

 

Inne oferty ubezpieczenia OC Mercedes E z 2010 roku dla doświadczonego kierowcy z Wrocławia:


Przykładowe oferty ubezpieczenia OC Mercedes E z 2010 roku dla doświadczonego kierowcy z Zakopanego:

Oc Mercedes klasy E –  młody kierowca

Nasz młody kierowca to kawaler lat 25, posiadacz prawa jazdy od dwóch lat, dysponuje zniżką 10%. Potrzebuje samochodu na dojazdy do pracy i na weekendy, przejeżdża około 6500 km rocznie.

Ceny OC dla niedoświadczonego młodego człowieka w pierwszym samochodzie są wysokie, ale dzięki naszej porównywarce ubezpieczeń można znaleźć ofertę w całkiem rozsądniej cenie. To na dobry początek. Każdy rok bezszkodowej jazdy jest premiowany dodatkowymi zniżkami i skrupulatne zbieranie ich przyczynia się do obniżenia stawki OC w kolejnych latach.

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Mercedes E z 2010 roku?

Najwięcej wypadków drogowych powodują młodzi kierowcy, jednoznacznie wskazują na to policyjne statystyki. Wiedzą o tym towarzystwa ubezpieczeniowe i dlatego ustalają wysokie składki OC dla młodych. Młody kierowca z Białegostoku za ubezpieczenie OC Mercedes E z 2010 roku zapłaci 781 zł, kierowca z Rzeszowa 872 zł, mieszkaniec Zakopanego 1002 zł, a wrocławianin 1762 zł.

MiastoWysokość składkiU kogo najtaniej
Białystok781 złUniqa
Rzeszów872 złUniqa
Wrocław1762 złUniqa
Zakopane1002 złUniqa

 

Inne propozycje ofert ubezpieczenia OC Mercedes E z 2010 roku dla młodego kierowcy z Białegostoku:

Pozostałe oferty ubezpieczenia OC Mercedes E z 2010 roku dla młodego kierowcy z Rzeszowa:

Różnice jak widać są naprawdę duże, dlatego porównanie ofert różnych ubezpieczeń i nie zadowalać się pierwszą otrzymaną ofertą.