Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkiem ustawowym. W razie wypadku drogowego z OC opłacane są koszty poniesione przez poszkodowanych, co jest z korzyścią dla sprawcy. Osoby, które spowodowały wypadek nie posiadając OC, narażone są na ogromne wydatki, sięgające – to nie przesada! – milionów złotych. Wszak koszty wypadku to nie tylko naprawa uszkodzonego samochodu, ale przede wszystkim leczenie, rehabilitacja, a niejednokrotnie także wypłacanie dożywotniej renty jego ofiarom. Nie warto ryzykować, ale warto szukać taniego OC, bo zakres ochrony OC jest określony przepisami prawa i każdy ubezpieczyciel oferuje to samo w różnych cenach.

 

Przy poszukiwaniu taniej oferty ubezpieczenia OC bardzo pomocny jest kalkulator ubezpieczeń. Po wpisaniu podstawowych informacji w ciągu kilku minut otrzymamy listę ofert, z których możemy wybrać i wykupić najbardziej interesującą. Warto porównywać oferty przez Internet, zanim kupimy polisę u zaprzyjaźnionego agenta, bo najprawdopodobniej zapłacimy mniejszą składkę.

Przedstawiamy symulację przeprowadzoną przy użyciu naszego kalkulatora OC dla dwóch właścicieli Mazdy 6 1.8 Hoshi 2010 Benzyna, Hatchback, 5 drzwiowy, 88 kW / 120 KM.

Pierwszy z nich to doświadczony kierowca lat 45 lat, który ma żonę i dwoje dzieci. Potomstwo podwozi do szkoły w drodze do pracy, z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od dwudziestu lat, 60% zniżki, przejeżdża około 4000 km rocznie.

Doświadczony kierowca z kompletem zniżek za bezszkodową jazdę cieszy się zaufaniem TU, dlatego oferują mu OC w bardzo przyjaznych cenach (oczywiście o ile nie jest mieszkańcem Wrocławia, najdroższego miasta w Polsce jeśli chodzi o wysokość składek OC – więcej o stawkach w poszczególnych miastach w naszym raporcie . Mieszkaniec Białegostoku zapłaci 383 zł, kierowca z Zakopanego 505 zł, z Rzeszowa 553 zł, a wrocławianin 853 zł.

Skąd takie różnice w cenie?

Ubezpieczyciele analizują statystyki wypadków w poszczególnych miastach i tam, gdzie wypadków jest więcej, ceny OC są wyższe.

MiastoWysokość składkiU kogo najtaniej
Białystok383 złBenefia
Rzeszów553 złBenefia
Wrocław853 złBenefia
Zakopane505 złBenefia

Inne propozycje dla kierowców z Białegostoku:

Oferty OC dla kierowcy z Rzeszowa:

A co z AC?

Ubezpieczenie AutoCasco to dodatkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie, jednak bardzo przydatne w rozmaitych sytuacjach życiowych, które Los może nam zgotować. Jeśli jestem sprawcą wypadku, z polisy AC mogę wyremontować swój samochód. Dostanę zwrot kosztów remontu auta, na które spadnie gałąź w razie wichury, gdy ktoś je porysuje na parkingu lub samochód zostanie skradziony. W Białymstoku za AC zapłacimy od 1329 zł. Oto inne oferty AC dla doświadczonego kierowcy z Białegostoku:

 

Jak wyglądają oferty OC Mazda 6 z 2010 roku dla młodego kierowcy?

Nasz młody kierowca to kawaler lat 25, posiadacz prawa jazdy od dwóch lat, dysponuje zniżką 10%. Potrzebuje samochodu na dojazdy do pracy i na weekendy, przejeżdża około 6500 km rocznie. Ceny OC dla niedoświadczonego młodego człowieka w pierwszym samochodzie są wysokie, ale dzięki naszej porównywarce ubezpieczeń można znaleźć ofertę w całkiem rozsądniej cenie. Nie będą to, naturalnie, kwoty tego rzędu, co w przypadku doświadczonego kierowcy, na takie zniżki trzeba sobie zapracować wieloma latami bezszkodowej jazdy.

Jeśli nasz młody kierowca mieszka w Białymstoku, za OC Mazda 6 zapłaci 847 zł. 946 zł wynosi składka OC dla młodego kierowcy z Rzeszowa, 1087 zł dla mieszkańca Zakopanego, a 1916 zł musi wydać na polisę OC Mazda 6 kierowca z Wrocławia.

MiastoWysokość składkiU kogo najtaniej
Białystok847 złUniqa
Rzeszów946 złUniqa
Wrocław1916 złUniqa
Zakopane1087 złUniqa

Inne oferty OC Mazda 6 dla młodego kierowcy z Wrocławia:

Propozycje OC Mazda 6 dla młodego kierowcy z Zakopanego:

Co z AutoCasco?

Nieobowiązkowe AC bywa bardzo przydatne młodym kierowcom, którzy są sprawcami największej liczby wypadków drogowych. Polisa AutoCasco bardzo przyda się wszystkim, których samochody uległy zniszczeniu w wyniku stłuczki czy kolizji. Naprawa z własnej kieszenie kosztuje krocie, a polisa AC pozwala wyremontować auto lub otrzymać zwrot gotówki w przypadku szkody całkowitej. To niemała inwestycja, ale opłacalna na szerszą skalę. Młody kierowca z Zakopanego musi być przygotowany na wydatek co najmniej 1950 zł.