Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, tymczasem po polskich drogach porusza się ok. 100 tys. pojazdów bez polisy OC. Co grozi ich właścicielom? Po pierwsze, solidne kary, sięgające do 4 tys. dla kierowców samochodów osobowych. Po drugie, w razie wypadku wszelkie koszty sprawca pokrywa z własnej kieszeni, a są to niebagatelne sumy, które mogą zrujnować finansowo.

Ludzie nie opłacają OC, bo często nie stać ich na tak duży jednorazowy wydatek. To prawda, że ceny OC w ostatnich latach poszybowały w górę, jednak nie jest to żadna okoliczność łagodząca. Wsiadając do samochodu musimy mieć przy sobie prawo jazdy, dowód rejestracyjny i dowód zawartej polisy OC.

Zakres ubezpieczenia OC jest taki sam w każdym towarzystwie, a jednak ceny są różne. Dlaczego? Wiele zależy od samego ubezpieczającego – jakie jest jego doświadczenie za kierownicą, jakie zniżki mu się należą, a nawet w jakim mieście mieszka. Wyszukanie najtańszego ubezpieczenia OC jest wyzwaniem, z którym doskonale poradzicie sobie korzystając z naszego kalkulatora OC. W kilka minut przedstawimy Wam listę ofert, z których będziecie mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Porównaliśmy ceny ubezpieczenia OC KIA Sportage 2.0 Voyage 2005 Benzyna, 142 KM i KIA Sportage 2.0 2011 Benzyna, 163 KM.

Przygotowaliśmy symulacje dla dwóch kierowców: kawalera lat 27, z prawem jazdy od pięciu lat i 20% zniżką za bezszkodową jazdę oraz żonatego lat 45, który ma 60% zniżki i prawo jazdy od 20 lat. Sprawdziliśmy, ile każdy z naszych kierowców zapłaci za polisę OC, jeśli będzie mieszkańcem jednego z czterech miast: Warszawy, Zakopanego, Lublina i Zielonej Góry.

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC KIA Sportage z 2005 roku?

Nasz przykładowy kierowca ma 27 lat, jest singlem, egzamin na prawo jazdy zdał 5 lat temu i przysługuje mu 20% zniżki. Samochodem, który kupuje, będzie jeździł do pracy i na weekendy, rocznie „robi” około 6500 km.

Taki kierowca jest traktowany przez TU z rezerwą. Jeśli po kilku latach bezpiecznej, bezszkodowej jazdy udowodni, że jest godnym zaufania uczestnikiem ruchu drogowego, może liczyć na dobrą zniżkę, a na razie musi zapłacić dość wysokie ubezpieczenie OC. W przypadku młodego mieszkańca stolicy będzie to aż 2030 zł w ofercie You Can Drive Ergo Hestii, skierowanej do młodych kierowców poniżej 30. roku życia. Aż – albo tylko, bo to najniższa oferta dla warszawiaka. Dużo mniej zapłacą mieszkańcy Lublina (1354 zł) i Zielonej Góry (1523 zł), a najtańsze ubezpieczenie OC KIA Sportage z 2005 roku wykupi mieszkaniec Zakopanego (1221) zł.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa2030 złYou Can Drive
Zakopane1221 złYou Can Drive
Lublin1354 złYou Can Drive
Zielona Góra1523 złYou Can Drive

Pozostałe propozycje dla kierowcy z Warszawy wyglądają tak:

 

A tutaj przedstawiamy propozycje wyboru polisy OC dla mieszkańców Zielonej Góry:

Ubezpieczenie OC Kia Sportage Zielona Góra

Co z dodatkowym AC?

Małe doświadczenie za kierownicą często jest przyczyną wypadków. Jak wynika z raportu „Wypadki drogowe w Polsce w 2016 roku”, wydanego przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, to właśnie młodzi kierowcy w wieku 18-39 lat powodują najwięcej niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dlatego polisa AC wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie, kiedy w wyniku stłuczki z naszej winy ucierpi nasz samochód, kiedy ktoś uszkodzi go na parkingu lub jeśliby został skradziony.

Najtańszy pakiet OC+AC KIA Sportage dla młodego kierowcy z Warszawy kosztuje 2619 zł, a 2160 zł zapłaci za niego mieszkaniec Zielonej Góry.

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC KIA Sportage z 2011 roku?

Nowsze auto=tańsze OC. Ta tendencja utrzymuje się zgodnie z polityką dążenia do wyeliminowania z ruchu drogowego starych samochodów, które wyziewami z rur wydechowych zatruwają powietrze naszych miast i miasteczek. W przypadku mieszkańca Warszawy różnica w wysokości ubezpieczenia OC KIA Sportage z 2005 roku a modelem z 2011 roku wynosi aż 300 zł. W pozostałych miastach nie jest tak spektakularna, choć prawie 200 zł w Zielonej Górze też piechotą nie chodzi.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa1712 złLink4
Zakopane1142 złLink4
Lublin1317 złLink4
Zielona Góra1345 złLink4

A oto inne propozycje ubezpieczenia OC KIA Sportage z 2011 roku dla mieszkańca Lublina:

Ubezpieczenie OC i AC Kia Sportage Lublin

Co z ubezpieczeniem AC?

Decydując się na polisę AC najlepiej wziać ją w pakiecie z OC. Zapłacimy wtedy 2219 zł w Zielonej Górze i 2081 zł w Zakopanem. To ok. 1 tys. więcej, niż samo OC, ale zapewnia komfort psychiczny. W przeliczeniu na 365 dni to niespełna 3 zł dziennie.

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC KIA Sportage z 2005?

Ubezpieczyciele lubią doświadczonych kierowców, którzy mogą pochwalić się bezszkodową jazdą i nagradzają ich wzorową postawę na drodze 60% zniżką. Taką zniżkę otrzymał nasz kierowca z dwudziestoletnim stażem za kierownicą, żonaty czterdziestopięciolatek, który codziennie jeździ do pracy, podwozi dwoje dzieci do szkoły i wyjeżdża z rodziną na weekendy i wakacje. Rocznie przejeżdża około 4000 km.

Od razu widać, jak bardzo różnią się te kwoty od wyliczonych dla młodego kierowcy. To w zasadzie połowa każdej stawki. W Zakopanem doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC KIA Sportage z 2005 roku 589 zł, 681 zł w Lublinie, 725 zł w Zielonej Górze i 934 zł w Warszawie.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa934 złBenefia
Zakopane589 złAXA Direct
Lublin681 złBenefia
Zielona Góra725 złBenefia

Doświadczeni kierowcy KIA Sportage z 2005 roku, którzy mieszkają w Zakopanem, mają do wyboru spośród ofert:

Ubezpieczenie OC i AC Kia Sportage Zakopane

Oto kilka propozycji ubezpieczenia OC KIA Sportage z 2005 roku dla doświadczonego kierowcy z Lublina:

Ubezpieczenie OC i AC Kia Sportage Lublin

Co z polisą AC?

Myli się ten, kto uważa, że AC to polisa dla żółtodziobów. W żadnym wypadku. To polisa dla tych, którzy chcą spać spokojnie. Niestraszna im żadna stłuczka parkingowa, wiedzą, że nie zostaną sami z kosztami naprawy, gdy sprawca ulotni się jak dym. Oto przykładowa propozycja pakietu AC+OC KIA Sportage z 2005 roku dla górala spod samiuśkich Tater:

Ubezpieczenie OC i AC Kia Sportage Zakopane

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC KIA Sportage z 2011?

Za ubezpieczenie OC KIA Sportage z 2011 roku doświadczony kierowca zapłaci od 519 zł w Zakopanem do 806 zł w Warszawie.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa806 złBenefia
Zakopane519 złBenefia
Lublin588 złBenefia
Zielona Góra626 złBenefia

Inne propozycje ubezpieczenia OC KIA Sportage z 2011 roku dla kierowcy z Zakopanego:

Ubezpieczenie OC i AC Kia Sportage Zakopane

Oferty ubezpieczenia OC KIA Sportage z 2011 roku dla lublinianina:

Ubezpieczenie OC Kia Sportage Lublin

A co z ubezpieczeniem AutoCasco?

Koszt pakietu OC+AC KIA Sportage z 2011 roku dla doświadczonego kierowcy to koszt 1403 zł w Zielonej Górze i 1512 zł w Lublinie.

[Widget_reklama_porownywarki]