Korzystając z internetowego kalkulatora OC możesz porównać i wybrać najlepszą dla siebie polisę komunikacyjną. Wszystko to możesz zrobić nie wychodząc z domu! Musisz przygotować tylko dowód rejestracyjny swojego samochodu (będą potrzebne znajdujące się w nim informacje) i uzbroić się w cierpliwość – podanie danych i wypełnienie wszystkich niezbędnych rubryk może potrwać kilka minut. Nie masz na to czasu? Chciałbyś przyspieszyć proces zakupowy i obejść jakoś krok z podawaniem danych? Czy jest na to jakiś sposób? Odpowiedzią na to pytanie może być kalkulator OC bez telefonu czy konkretniej – kalkulator OC bez podawania danych. Tylko czy takie rozwiązanie z punktu Klienta na pewno ma sens?

Kalkulator OC bez podawania danych –  dlaczego tego nie robimy?

Kalkulator OC bez podawania danych to kusząca opcja. Wiele osób chciałoby wpisać tylko swój rodzaj pojazdu, miasto, czy wiek i otrzymać stawkę OC. To oczywiście wygodne i superszybkie, ale absolutnie niemiarodajne. Dlaczego? Różnice w rzeczywistej składce mogą być ogromne. Przykładowo, kierowca w wieku 35 lat z Wrocławia, za ubezpieczenie Skody Fabii z 2005 roku może zapłacić od 400 do nawet 2500 złotych. Skąd takie rozróżnienie? Pomijając pewne dane w kalkulatorze, ubezpieczyciele nie dostają pełnego profilu kierowcy, a co za tym idzie – nie mogą podać Ci dokładnej stawki ubezpieczenia komunikacyjnego. Aby obliczyć faktyczną składkę, potrzeba znacznie więcej danych. Dlatego warto poświęcić te 5-10 minut i dowiedzieć się ile naprawdę zapłacisz za OC. 

Jakie informacje trzeba podać w kalkulatorze OC?

Chcąc znaleźć najlepszą dla siebie polisę musisz podać zarówno dane dotyczące samochodu, który chcesz ubezpieczyć, m.in.:

 • markę
 • model
 • rok produkcji
 • rodzaj paliwa
 • pojemność silnika
 • zabezpieczenia antykradzieżowe i ich rodzaj (np. immobiliser, autoalarm, blokada skrzyni biegów)
 • miejsce parkowania w nocy

jak i swoje – posiadacza samochodu, m.in.:

 • PESEL i/lub datę urodzenia
 • płeć
 • stan cywilny
 • liczbę dzieci i ich wiek
 • numer telefonu
 • wykonywany zawód
 • historię ubezpieczeniową (w tym: rodzaje polis, które miałeś i w jakim towarzystwie, szkody likwidowane z twojego OC i/lub AC).

Dlaczego warto podać numer PESEL i dane osobowe?

Osoby aktywne w internecie można podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa chcąc pozostać całkowicie anonimowa, będzie miała obiekcje z podawaniem jakichkolwiek informacji na swój temat. Druga z kolei nie będzie miała z tym najmniejszego problemu. Dla tych, którzy mają z tym problem, a chcą znaleźć ubezpieczenie samochodu w internecie, można zaproponować pewne rozwiązanie – kalkulator OC bez podawania danych osobowych. Czy się sprawdzi? Pół na pół. Korzystając z kalkulatora, w którym nie podamy danych osobowych musimy liczyć się z tym, że narzędzie nie przedstawi Ci wyników od wszystkich ubezpieczycieli. Dlaczego? Część towarzystw ubezpieczeniowych, aby obliczyć składkę, sprawdza historię ubezpieczeniową w UFG –  jeśli nie wpiszemy swoich danych, otrzymamy wyliczenie nie uwzględniające naszych zniżek i historii kredytowej. Do pól nieobowiązkowych zaliczamy najczęściej numer PESEL oraz numer rejestracyjny pojazdu. Efekt? Bez tych informacji, niektórzy ubezpieczyciele nie przedstawią swojej oferty.

Dane osobowe i dane o pojeździe – czy musisz je podawać?

Przechodząc przez kolejne kroki kalkulatora zobaczysz, że część pól tam nie jest obowiązkowa. Wychodziłoby więc na to, że możesz je z powodzeniem pominąć. Możesz? Niby tak, ale jakim kosztem?

Zacznijmy od tego, że wszystkie dane, o które „pyta” nas kalkulator ubezpieczeń mają znaczenie. Zarówno dane dotyczące samochodu, jak i demograficzne. Wszystkie są potrzebne po to, żeby kalkulator mógł wyliczyć dla ciebie właściwą stawkę. Właściwą, czyli najbliższą stanowi faktycznemu. Kalkulator OC bez podawania danych też sobie poradzi i wyliczy dla Ciebie składkę – uwaga – orientacyjną! Nie podając na przykład numeru rejestracyjnego, może się okazać, że cena, jaką wyliczy dla Ciebie kalkulator będzie różniła się nawet o kilkaset złotych od tej, jaką otrzymałbyś podając komplet informacji. Co więcej – powinieneś się jednak liczyć z tym, że kalkulator nie pokaże ci danych od wszystkich ubezpieczycieli a ostateczna cena ubezpieczenia będzie mogła nieco różnić się od wyliczonej przez kalkulator.

Dane kontaktowe – chcesz czy musisz je podać?

Wypełniając jakiekolwiek formularze w internecie, często mamy problem z podawaniem naszych danych kontaktowych. Wszystko z obawy przed tym, że zostaną one później wykorzystywane w innych celach, a my będziemy nękani ofertami, którymi kompletnie nie będziemy zainteresowani. A jak to wygląda w przypadku kalkulatora OC? Jeśli chcemy otrzymać pomoc i wsparcie eksperta do spraw ubezpieczeń, warto podać swoje dane kontaktowe. Dzięki temu otrzymamy wsparcie w całym procesie zakupowym, a wszelkie wątpliwości dotyczące oferty  ubezpieczeniowej zostaną rozwiane przez wykwalifikowanych konsultantów. Jeśli jednak nadal nie mamy przekonania co do podawania swojego numeru telefonu, warto przynajmniej podać swój adres email. To z kolei sprawi, że po wykonaniu kalkulacji jej wyniki zostaną przesłane na naszą skrzynkę mailową, a my będziemy mogli wrócić do niej w dowolnym momencie.

Czy nasze dane osobowe są bezpieczne?

Martwisz się o swoje dane? Uspokajamy. Informacje które podajesz w kalkulatorze mfind.pl są zupełnie bezpieczne. Zabezpieczenia stosowane przez nas są identyczne jak te bankowe –  a dane są wykorzystywane wyłącznie w celu wykonania i przedstawienia oferty ubezpieczeniowej.

Martwisz się, że Twój mail lub telefon zostaną przekazane innemu podmiotowi, np. firmie telekomunikacyjnej czy sprzedającej garnki? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i przekonaj się, że nie mamy do tego prawa.

Twoje dane są u nas zupełnie bezpieczne!