Na skróty: Najtańsze OC już za 305 zł!

Dzięki internetowemu kalkulatorowi OC możesz porównać i wybrać najlepszą dla siebie polisę komunikacyjną. I to nie wstając z fotela. Musisz przygotować tylko dowód rejestracyjny swojego samochodu (będą potrzebne znajdujące się w nim informacje) i uzbroić się w cierpliwość – podanie  danych i wypełnienie wszystkich niezbędnych rubryk może potrwać kilka minut. Wiele osób pyta o kalkulator OC bez telefonu. Dlaczego takie rozwiązanie nie ma sensu z punktu widzenia klienta?

Kalkulator OC bez podawania danych –  dlaczego tego nie robimy?

Oczywiście kalkulator OC bez podawania danych to kusząca opcja. Wiele osób chciałoby wpisać tylko swój rodzaj pojazdu, miasto, czy wiek i otrzymać orientacyjną stawkę OC. To oczywiście wygodne, ale absolutnie nie miarodajne. Różnice w rzeczywistej składce mogą być ogromne. Przykładowo, kierowca w wieku 35 lat z Wrocławia, za ubezpieczenie Skody Fabii z 2005 roku może zapłacić od 400 do nawet 2500 złotych. Aby obliczyć faktyczną składkę, potrzeba znacznie więcej danych. Dlatego warto poświęcić te 5-10 minut i dowiedzieć się ile naprawdę zapłacisz za OC. 

Jakie informacje trzeba podać w kalkulatorze OC?

Chcąc znaleźć najlepszą dla siebie polisę musisz podać zarówno dane dotyczące samochodu, który chcesz ubezpieczyć, m.in.:

 • markę
 • model
 • rok produkcji
 • rodzaj paliwa
 • pojemność silnika
 • zabezpieczenia antykradzieżowe i ich rodzaj (np. immobiliser, autoalarm, blokada skrzyni biegów)
 • miejsce parkowania w nocy

jak i swoje – posiadacza samochodu, m.in.:

 • PESEL i/lub datę urodzenia
 • płeć
 • stan cywilny
 • liczbę dzieci i ich wiek
 • numer telefonu
 • wykonywany zawód
 • historię ubezpieczeniową (w tym: rodzaje polis, które miałeś i w jakim towarzystwie, szkody likwidowane z twojego OC i/lub AC).

Dlaczego to ważne aby podać faktyczny PESEL i imię i nazwisko?

Nasz kalkulator OC bez podawania danych osobowych nie przedstawi Ci wyników od wszystkich ubezpieczycieli. Dlaczego? Część towarzystw ubezpieczeniowych, aby obliczyć składkę, sprawdza historię ubezpieczeniową w UFG –  jeśli nie wpiszemy danych, otrzymamy wyliczenie nie uwzględniające naszych zniżek i historii kredytowej. Dobrze więc te dane podać, pamiętając, że w kalkulatorze mfind są zupełnie bezpieczne.

Czy musisz podawać wszystkie te informacje?

Nie, nie musisz. Wszystkie te dane – zarówno dotyczące samochodu, jak i demograficzne – są potrzebne po to żeby kalkulator mógł wyliczyć dla ciebie właściwą stawkę. Możesz jednak niektórych z nich (np. PESEL czy numeru rejestracyjnego samochodu) nie podać. Kalkulator OC bez danych też sobie poradzi. Co się wtedy stanie? Czy kalkulator ubezpieczenia OC bez danych wyliczy dla Ciebie składkę? Tak. Powinieneś się jednak liczyć z tym, że kalkulator nie pokaże ci danych od wszystkich ubezpieczycieli a ostateczna cena ubezpieczenia będzie mogła nieco różnić się od wyliczonej przez kalkulator.

Bezpieczeństwo to nasz priorytet!

Martwisz się o swoje dane? Uspokajamy. Informacje które podajesz w kalkulatorze są zupełnie bezpieczenie. Zabezpieczenia stosowane przez nas są identyczne jak te bankowe –  a dane są wykorzystywane wyłącznie w celu wykonania i przedstawienia oferty ubezpieczeniowej.

Martwisz się, że Twój mail lub telefon zostaną przekazane innemu podmiotowi, np. firmie telekomunikacyjnej czy sprzedającej garnki? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i przekonaj się, że nie mamy do tego prawa.

Twoje dane są u nas zupełnie bezpieczne! 

Najtańsze OC już od 305 zł!

Sprawdziliśmy, za ile można mieć najtańsze ubezpieczenie OC na pełny rok. Efekt? Okazuje się, że obecnie najtańszą polisę możesz kupić już za 305 złotych! Nie wierzysz? Sprawdź nasz aktualny raport dotyczący najtańszego OC. Przy okazji sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić z mfind. Skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora ubezpieczeń – to proste!