Honda Accord – modele, generacje, historia

Historia hitu sprzedażowego Hondy zaczyna się w 1976 roku. Przez wszystkie lata produkcji Honda Accord miała wiele wersji i produkowana była z myślą o różnych rynkach. Co ciekawe, na każdym z nich miała swoją nazwę. To co u nas nazywało się Hondą Accord, w Japonii jeździło jako Vigor. Trudno opowiedzieć o wszystkich szczegółach historii modelu, więc skupmy się na najważniejszych faktach.

Generacja I powstała 43 lata temu w Japonii na płycie Civica. Od razu podbiła rynek jako duże auto, które mało pali i ma niezłe wyposażenie. Dzieciństwo co prawda Honda Accord spędziła w Japonii, ale już w II generacji czyli w 1981 roku przeprowadziła się do USA.

W 1993 roku Honda Accord została wprowadzona na europejski rynek. To zaskakujące, że dopiero V generacja pojazdu została przeznaczona na nasz kontynent.

VII europejska odsłona z 2002 roku to już naprawdę świetnie wyposażony samochód. Dorobił się klimatyzacji, 6 poduszek, elektrycznie sterowanych szyb i lusterek, centralnego zamka oraz systemów ABS, EBD, TSC i ESP.

Honda Accord VIII generacji, czyli piękne auto segmentu D, debiutuje w 2008 roku i jest to jednocześnie ostatnia wersja oferowana przez producenta w europejskiej gamie pojazdów.

Po zakończeniu produkcji VIII generacji produkowano IX i X, jednak to właśnie ósemkę można spotkać najczęściej w Polsce. Accord ma bardzo atrakcyjną aparycję luksusowego auta o lekko sportowym charakterze. Jest duży (4726 mm w wersji sedan), niezwykle wygodny, gwarantuje przestronne i elegancko wykończone wnętrze. Skórzane elementy robią w nim szczególnie dobre wrażenie. Ponadto siedząc komfortowo w środku, przekonamy się o doskonałym wyciszeniu samochodu. Do dyspozycji pozostaje bagażnik o pojemności 467 litrów.

Honda Accord – silniki

Ósemka oferuje użytkownikom dwa silniki benzynowe 2,0 i-VTEC o mocy 156 KM oraz 2,4 i-VTEC – 201 KM. Diesle z kolei napędzają dwa silniki o pojemności 2,2 l. I-DTEC ma moc 150 KM, a i-DTEC High więcej, bo 180 KM. I znowu Accord nie próbuje puszczać oka do kierowców, że niby da się dynamicznie jeździć dużym autem z jednostką 1,6 i czarować, że będzie tanio. Samochód klasy D ma mieć moc i duży silnik.

Tym bardziej, że mimo iż spore jednostki mają swoje potrzeby, to na trasie Accord potrafi być zadziwiająco oszczędny jak na takiego smoka. Zużywa nieco ponad 8 l benzyny i około 7 l oleju napędowego na 100 km. Silniki Hondy są przy okazji ponadprzeciętnie wytrzymałe i dynamiczne.

Honda Accord – opinie, wady i zalety

W aucie bardzo wygodnie się podróżuje i nisko siedzi. Użytkownicy wysoko oceniają zawieszenie, układ kierowniczy, hamulce i silniki. Honda Accord wypada znacznie lepiej w rankingach awaryjności niż pozostałe auta z segmentu D. Z kolei jeśli chodzi o ciemne strony modelu, to nie ma tego wiele, ale zawieść może w mieście filtr cząstek stałych. Słabo wypada także lakier. I niestety w jednej kwestii tradycja nie cieszy – tradycyjnie Hondę Accord zjadała rdza i nadal ma apetyt na to auto.

Honda Accord to solidne auto, które służy do komfortowego jeżdżenia. Nie musi być krzykliwe, by każdy znawca tematu docenił jakość i klasę tego japońskiego samochodu.

Honda Accord – cena

Cena Hondy Accord VIII generacji wynosi od 29 tys. zł do 69 tys zł. Starsze modele (rocznik 2002-2008) można zakupić w cenie od 6 tys. zł do 36 tys. zł.

Honda Accord – ubezpieczenie

Ubezpieczenie OC, obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, jest coroczną koniecznością. Gdzie znaleźć najtańsze? Najprościej i najszybciej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń mfind. Tak zrobiliśmy, aby przedstawić przykładowe oferty OC dla doświadczonego i dla młodego kierowcy.

Ile za ubezpieczenie OC Honda Accord z 2011 roku zapłaci doświadczony kierowca?

Wiek i doświadczenie kierowcy są jednymi z ważniejszych czynników decydujących o cenie OC. Kiedy kierowca ma prawo jazdy od kilkunastu lat i wzorową historię ubezpieczeniową, czyli w ciągu ostatnich siedmiu lat nie był sprawcą szkód na drodze, może liczyć na bardzo przyzwoite ceny polisy. Znaczenie ma też miejsce zamieszkania – jeśli w danym mieście częściej dochodzi do wypadków, OC dla kierowców tam zamieszkałych jest droższe. Nasz kierowca to ojciec rodziny, który codziennie odwozi dzieci do przedszkola, dysponuje 60% zniżką, a jego samochód to Honda Accord 2.0 z 2011 roku.

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Inowrocław526 złAXA Direct
Lublin523 złAXA Direct
Opole501 złAXA Direct
Łęczyca538 złAXA Direct

Inne propozycje OC dla doświadczonego kierowcy z Inowrocławia:

doswiadczony kierowca Accord Inowroclaw - kalkulacja

Ile za ubezpieczenie OC Honda Accord z 2011 roku zapłaci młody kierowca?

Ceny OC dla młodych kierowców mogą przyprawić o ból głowy. Tym bardziej zachęcamy więc do korzystania z porównywarki ubezpieczeń mfind, bo taniej nie będzie już nigdzie!

Nasz młody kierowca to singielka, właścicielka prawa jazdy od 4 lat. Pracuje na wysokie zniżki, obecnie dysponuje 20%. Ile zapłaci za OC Honda Accord z 2011 roku?

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Inowrocław1063 złmtu24.pl
Lublin1021 złAXA Direct
Opole1162 złAXA Direct
Łęczyca1063 złmtu24.pl

Inne oferty ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy z Opola:

mlody kierowca Accord Opole - kalkulacja