Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe i bezwzględnie należy je opłacać. Lekceważąc ten obowiązek ponosimy ogromne ryzyko, z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy. Koszty, którymi zostaniemy obciążeni w razie spowodowania wypadku, mogą sięgać nawet kilku milionów złotych i wpędzić nas w długi na całe życie. Więcej w artykule o karach za brak OC.

Stawki ubezpieczenia OC z roku na rok są coraz wyższe i – co zrozumiałe – wielu kierowców szuka oszczędności. Bogaty wybór ofert towarzystw ubezpieczeniowych znajdziecie za pośrednictwem naszego portalu. Korzystając z kalkulatora OC w kilka minut wyszukacie najtańszą polisę i wykupicie ją przez Internet.

Przedstawiamy kilka propozycji ubezpieczenia OC Fiat Panda z popularnego rocznika 2012. Był to rok, gdy produkcja Pandy wróciła do Włoch. Ile kosztuje polisa OC? To zależy od naszego doświadczenia za kierownicą, od zniżek za bezszkodową jazdę, które nam przysługują, a także od modelu samochodu i miasta, w którym mieszkamy. Ile za OC Fiat Panda z 2012 roku zapłaci doświadczony, a ile młody kierowca? Ile zapłaci mieszkaniec Zakopanego, a ile kierowca z Wejherowa? Przyjrzyjmy się kalkulacjom dla modelu Fiat Panda 1.2 Lounge 2012 Benzyna, 1.2 Hatchback, 5 drzwiowy, 69 KM.

Nasz doświadczony kierowca ma 45 lat, żonę i dwoje dzieci, które podwozi do szkoły w drodze do pracy, z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od dwudziestu lat, 60% zniżki, przejeżdża około 4000 km rocznie.

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Lublin445 złBenefia
Wejherowo488 złBenefia
Zakopane393 złBenefia
Zielona Góra474 złBenefia

Doświadczony kierowca z Zakopanego zapłaci za OC Fiat Panda z 2012 roku 393 zł w Benefii. To najniższa stawka wśród naszych przykładowych miast, w Lublinie jest już nieco drożej (445 zł), podobnie w Zielonej Górze (474 zł), a prawie 100 zł więcej zapłaci mieszkaniec Wejherowa (488 zł).

Oto inne propozycje dla mieszkańca Wejherowa:

Ubezpieczenie OC Fiat Panda Wejherowo

Kilka ofert OC Fiat Panda z 2012 roku dla doświadczonego kierowcy z Zakopanego:

Ubezpieczenie OC Fiat Panda Zakopane

A co z ubezpieczeniem AutoCasco?

AutoCasco to polisa dla kierowców, którzy chcą spać spokojnie. Ubezpieczenie AC pokryje koszty naprawy naszego samochodu, kiedy to my spowodujemy stłuczkę lub gdy ktoś uszkodzi nasz samochód na parkingu i zniknie bez śladu. AC działa także w wypadku, gdy całe auto zniknie bez śladu. W zależności od konkretnej oferty w zakres AC wchodzi także likwidacja szkód po powodzi czy huraganie. W Lublinie doświadczony kierowca za pakiet OC+AC Fiat Panda z 2012 roku zapłaci 971 zł.

Oto inne propozycje dla mieszkańca Lublina:

Ubezpieczenie OC i AC Fiat Panda Lublin

Nasz młody kierowca to kawaler lat 27, posiadacz prawa jazdy od lat pięciu, dysponuje zniżką 20%. Potrzebuje samochodu na dojazdy do pracy i na weekendy, przejeżdża około 6500 km rocznie.

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Lublin909 złAXA Direct
Wejherowo1030 złLink4
Zakopane857 złUniqua
Zielona Góra976 złLink4

Najniższą stawkę ubezpieczenia OC Fiat Panda zapłaci młody kierowca z Zakopanego – 857 zł. Niewiele drożej, bo 909 zł kosztuje OC w Lublinie, ale w Zielonej Górze i Wejherowie ceny są już sporo wyższe (976 i 1030 zł).

Oto inne propozycje ubezpieczenia OC Fiat Panda z 2012 roku dla kierowców z Zielonej Góry:

Ubezpieczenie OC Fiat Panda Zielona Góra

Inne oferty OC dla kierowców z Wejherowa:

Ubezpieczenie OC Fiat Panda Wejherowo

A co z polisą AutoCasco?

Ubezpieczenie AC przydaje się każdemu, ale młodym kierowcom w szczególności. Brak doświadczenia na drodze często skutkuje stłuczkami, a naprawa samochodu z własnej kieszeni to spory wydatek, na pewno wyższy niż kwota ubezpieczenia. Kupując OC warto pomysleć o pakiecie OC+AC,  który w Zakopanem będzie kosztować młodego kierowcę 2421 zł.

Ubezpieczenie OC Fiat Panda Zakopane

[Widget_reklama_porownywarki]