BMW serii 3 E46 – opis modelu

BMW E46 to samochód osobowy klasy średniej, produkowany przez koncern BMW w latach 1998–2007 z przeznaczeniem na dwanaście rynków, m.in. chiński, europejski, meksykański, rosyjski, amerykański i południowoafrykański. W stosunku do poprzedniego modelu jego sylwetka nabrała bardziej opływowych kształtów. Przez wszystkie lata produkcji BMW E46 był wybierany do pierwszej dziesiątki najlepszych samochodów według magazynu „Car and Driver”. Nic dziwnego, że także dziś ma swoich fanów.

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, zatem musimy je opłacać, dopóki nie wyrejestrujemy samochodu. Co nam grozi, gdy zaniedbamy ten obowiązek? Po pierwsze, zapłacimy wysoką karę: w 2018 roku wynosi ona do 4200 zł dla kierowców samochodów osobowych i aż 6300 zł dla właścicieli ciężarówek. Kary może naliczyć zarówno policja w czasie kontroli drogowej, jak i Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, monitorujący ciągłość polis OC online. Po drugie, jeśli spowodujemy wypadek, poniesiemy wszystkie jego koszty, a te mogą nas wpędzić w długi do końca życia, gdyby przyszło do wypłacania dożywotniej renty poszkodowanym osobom. Nie warto ryzykować!

Ceny ubezpieczenia OC są różne, choć zakres polisy w każdym TU jest taki sam. Różnice w cenie biorą się stąd, że składki OC są wyliczane indywidualnie dla każdego kierowcy, ubezpieczyciele biorą pod uwagę jego wiek i doświadczenie, przysługujące mu zniżki, miejsce zamieszkania, markę i model samochodu, a także stosują własny pakiet zniżek, by przyciągnąć klienta.

Za pośrednictwem naszego kalkulatora OC łatwo wyszukasz najlepszą ofertę spośród propozycji kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych i w ciągu kwadransa wykupisz polisę przez Internet. Tanio, wygodnie i bezpiecznie.

Ceny ubezpieczenia OC dla BMW serii 3 E46

Poniżej przedstawiamy przykładową kalkulację ubezpieczenia OC dla doświadczonego kierowcy, który ma 35 lat, żonę, dwoje dzieci i prawo jazdy od kilkunastu lat. Za bezszkodową jazdę przysługuje mu 60% zniżek. Zobaczmy, ile zapłaciłby za ubezpieczenie OC BMW E46 z 2004 roku w wybranych miastach.

Od razu widać, że ten sam kierowca w różnych miastach zapłaciłby zupełnie inną stawkę. Powodem jest to, że ubezpieczyciele analizują statystyki wypadków i na tej podstawie szacują ryzyko. Im więcej wypadków zdarza się w twoim mieście, tym więcej zapłacisz za ubezpieczenie OC. Wyrazy współczucia dla mieszkańców Wrocławia. Z naszego raportu https://www.mfind.pl/najtansze-oc-ranking/ wynika, że to najdroższe miasto w Polsce jeśli chodzi o ceny ubezpieczenia OC. Gdyby nasz właściciel BMW E46 z 2004 roku mieszkał we Wrocławiu, za polisę zapłaciłby aż 960 zł. W innych miastach jest zdecydowanie taniej: 597 zł w Rzeszowie, 558 zł w Zakopanem i 470 zł w Białymstoku.

MiastoNajtańsza polisa OCU kogo najtaniej
Białystok470 złBenefia
Rzeszów597 złAviva
Wrocław960 złAviva
Zakopane558 złAviva

Inne propozycje ubezpieczenia OC BMW E46 z 2004 roku dla kierowcy z Białegostoku:

Ubezpieczenie OC BMW E46 Białystok

Jakie możliwości wyboru oferty ma właściciel OC BMW E46 z 2004 roku mieszkający w Rzeszowie?

Ubezpieczenie OC BMW E46 Rzeszów

Propozycje ubezpieczenia OC BMW E46 z 2004 roku dla mieszkańca Wrocławia:

Ubezpieczenie OC BMW E46 Wrocław

A oto co ubezpieczyciele proponują zmotoryzowanym góralom z Zakopanego:

Ubezpieczenie OC BMW E46 Zakopane

A co z AutoCasco?

Ubezpieczenie AC (autocasco) to bardzo przydatna opcja dla każdego kierowcy, bez względu na jego doświadczenie za kółkiem. Można jeździć 30 lat bez żadnej stłuczki i mieć pecha w 31. roku prowadzenia samochodu. Polisa AutoCasco przyda się, gdy ktoś zniszczy twój samochód na parkingu i ucieknie w siną dal, gdy spadnie na niego drzewo w czasie huraganu lub gdy ktoś go ukradnie. Warto przemyśleć dodatkową opcję w postaci polisy AC. Najkorzystniej jest wykupić ją w pakiecie z OC. Z wyliczeń wynika, że nasz przykładowy kierowca zapłaciłby 1260 zł jeśli mieszka we Wrocławiu, 906 zł jeśli jest rzeszowianinem i 858 zł jeśli mieszka w Białymstoku.

Inne propozycje AC BMW E46 z 2004 roku dla kierowcy z Wrocławia:

Ubezpieczenie AC BMW E46 Wrocław

Wybrane oferty AC BMW E46 z 2004 roku dla mieszkańca Rzeszowa: