Koncern BMW specjalizuje się w produkcji aut osobowych i motocykli. Choć niemiecki producent jest rozpoznawany głównie za sprawą wytwarzanych samochód, to historia tej marki zaczęła się na początku XX wieku od… lotnictwa. Stąd też w logo tej marki do dzisiaj widnieje śmigło. Pierwszym produktem, który odniósł rynkowy sukces, był motocykl o nazwie R32. Z kolei pierwsze auto seryjne z logo BMW powstało dopiero w 1929 roku.

W naszym wyliczeniu składki OC, którą musi zapłacić kierowca BMW, wzięliśmy pod uwagę chętnie kupowany model BMW E90 320d sedan z 2005 roku o mocy 163 KM. Przeprowadziliśmy analizę dla dwóch kierowców, doświadczonego i młodego oraz dla czterech polskich miast średniej wielkości, są to bowiem istotne czynniki przy obliczaniu wysokości składki OC. Doświadczenie za kierownicą przynosi korzyści w postaci zniżek za bezszkodową jazdę, a im mniej wypadków zdarza się w naszym mieście, tym mniej zapłacimy za ubezpieczenie OC. Duże znaczenie ma także marka i model samochodu – im mocniejszy silnik, tym większa skłonność kierowcy do brawury, która nader często jest przyczyną wypadków. Nic dziwnego, że stawka ubezpieczenia BMW jest znacznie wyższa niż np. Fiata Pandy.

Nasz pierwszy kierowca to doświadczony za kierownicą mężczyzna lat 45, który ma prawo jazdy od dwudziestu lat, 60% zniżki, przejeżdża około 4000 km rocznie. Żonaty, ojciec dwójki dzieci, które podwozi do szkoły. Z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje.

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Lublin681 złBenefia
Wejherowo747 złBenefia
Zakopane601 złBenefia
Zielona Góra713 złLink4

Statystycznie najmniej wypadków wydarza się w Zakopanem, stąd OC BMW E90 320d z 2005 roku jest tam najniższe i wynosi 601 zł. Z kolei 681 zł zapłaci kierowca z Lublina, 713 kierowca z Zielonej Góry, a mieszkaniec Wejherowa musi przygotować się na wydatek 747 zł.

Inne propozycje dla kierowcy z Lublina:

ubezpieczenie oc BMW serii 3 e90

Propozycje OC BMW E90 320d z 2005 roku dla doświadczonego kierowcy z Wejherowa:

Ubezpieczenie OC BMW serii 3 Wejherowo

Doświadczony kierowca z Zakopanego może wybierać spośród następujących ofert ubezpieczenia OC BMW E90 320d z 2005 roku:

Ubezpieczenie OC BMW serii 3 Zakopane

A co z polisą AutoCasco?

Ubezpieczenie AutoCasco jest bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Kiedy mój samochód zostanie skradziony, bądź ulegnie zniszczeniu na skutek powodzi czy huraganu, kiedy nieznany sprawca uszkodzi go na parkingu lub kiedy to ja jestem sprawcą kolizji, mając opłacone AC, nie zostaję sama z kosztami naprawy. To nie jest mały wydatek, ale w pakiecie OC+AC jest do udźwignięcia, a bez wątpienia gwarantuje spokojny sen. Pakiet OC+AC BMW e90 320d z 2005 roku doświadczonego kierowcę będzie kosztował 1227 zł w Zielonej Górze.

Oto inne opcje dla kierowców z Zielonej Góry:

Ubezpieczenie OC i AC BMW serii 3 E90 Zielona Góra

Nasz drugi kierowca to młody człowiek, kawaler lat 27, posiadacz prawa jazdy od lat pięciu, który uzyskał zniżkę 20%. Używa samochodu na dojazdy do pracy i na weekendy, przejeżdża około 6500 km rocznie.

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Lublin1341 złUniqa
Wejherowo1636 złUniqa
Zakopane1102 złUniqa
Zielona Góra1304 złUniqa

Młody kierowca, który chce wykupić ubezpieczenie OC BMW E90 320d z 2005 roku i mieszka w Zakopanem, zapłaci 1102 zł. Mieszkaniec Zielonej Góry musi przygotować się na wydatek 1304 zł, kierowca z Lublina 1341 zł, a kierowca z Wejherowa 1636 zł.

Inne propozycje towarzystw ubezpieczeniowych dla kierowcy z Lublina:

Ubezpieczenie OC BMW serii 3 E90 Lublin

A co z ubezpieczeniem Autocasco?

Autocasco w przypadku młodego kierowcy to spory wydatek ale i rozsądna decyzja. Oprócz sytuacji, które mogą przydarzyć się każdemu kierowcy (np. uszkodzenie auta przez powódź czy huragan, kradzież lub stłuczka na parkingu, której sprawca rozpłynął się w powietrzu), przyczyną wielu kolizji i wypadków jest brak doświadczenia. Dzięki polisie AC kierowca nie zostaje sam z kosztami naprawy auta. Link4 oferuje młodemu kierowcy składkę OC+AC za 2167 zł w Zielonej Górze.

Inne propozycje towarzystw ubezpieczeniowych dla młodych kierowców z Zielonej Góry, którzy chcą wykupić ubezpieczenie OC+AC BMW e90 320d z 2005 roku:

Ubezpieczenie OC i AC BMW serii 3 e90 Zakopane

[Widget_reklama_porownywarki]