Panie! Niemiec płakał, jak sprzedawał. Większość egzemplarzy Audi A4 na naszym rynku opisywana jest jako „bezwypadkowe, pierwszy właściciel, niski przebieg i bogate wyposażenie”. Gdy otworzyły się wrota Unii, zaczęła do nas napływać coraz większa fala aut zza Odry. W kraju panował deficyt samochodów osobowych i trzeba było tę lukę zapełnić.

Jako, że Polacy uwielbiają niemieckie marki, uważając je za niezawodne i porządnie wykonane, A4 idealnie wpasowało się w gusta kupujących.

Audi A4 B5 -historia, opinie, plusy i minusy

Kilkanaście lat temu Audi A4 B5 (początek produkcji 1994 rok), szczególnie w wersji sedan, było dla naszych rodaków synonimem prestiżu. Obecnie już nie robi takiego wrażenia, choć nadal dobrze się trzyma. Być może przez fakt, że wygląd Audi prawie w ogóle nie poddaje się upływowi czasu – niemal jak Angela Merkel. Może to świadczyć, że model został dobrze zaprojektowany, ale z drugiej strony niektórym wydaje się przez to nudny. Dużym plusem auta jest wykonanie wnętrza. Nawet po tylu latach na polskich drogach poszczególne elementy nie trzeszczą na każdej nierówności i nie proszą o szybką i bezbolesną śmierć.  Kolejnym pozytywem, jeżeli chodzi o silnik, jest 1.9 TDI – niezmordowany nawet po kilkukrotnym cofaniu licznika. Minusami na pewno będą dosyć często zdarzające się wycieki oleju czy też turbosprężarki umierające z racji większych przebiegów.

Audi A4 B6 – na co zwrócić uwagę?

Po 2000 roku pojawiła się nowa wersja – B6, zewnętrznie bez większych zmian. Za to dołożono jej więcej elektroniki, która lubi odmówić posłuszeństwa, jak np. ciekłokrystaliczny wyświetlacz czy też immobiliser. Trzeba też gruntownie przed zakupem przeglądnąć zawieszenie, bo ewidentnie ten model nie trawi polskich dróg.

Audi A4 B7 –  duże zmiany

Cztery lata później pojawiła się wersja B7 o podobnej bryle, która jednak nabrała bardziej sportowego charakteru. Zmieniono delikatnie przód i grill. Najbardziej ekonomiczną w eksploatacji opcją dającą jakiekolwiek osiągi są silniki benzynowe 2.0. Unikać należy jednostek 1.9 TDI PD ze względu na częste problemy z pompowtryskiwaczami. Tu też przy okazji pojawia się hasło budzące grozę u wszystkich – koło dwumasowe. Koszty jego wymiany w skrócie są… odczuwalne dla portfela. Bardzo odczuwalne. Mankamentem tego modelu jest również sterowanie bezstopniowych skrzyń biegów.

Podsumowując: wcześniej w większości przypadków można było zauważyć za kierownicą Audi A4 osoby 50+, dla których samochód ten był po prostu prestiżowy i „markowy”. Teraz jednak się to zmienia, wersja B5 znalazła uznanie osób raczej poniżej trzydziestego roku życia. Ważne jest, że kupując Audi A4, poza niemiecką konserwą stylistyczną, dostajemy auto może już nieco opatrzone na drogach, ale za to niezwykle wygodne i wszechstronne.

Ile kosztuje ubezpieczenie Audi A4?

Kwota, którą płacimy co roku za ubezpieczenie OC wyliczana jest indywidualnie dla każdego kierującego na podstawie różnych danych, m.in. mocy silnika i rocznika pojazdu, osoby kierowcy, jego doświadczenia za kierownicą, zniżek za bezszkodową jazdę, które mu przysługują (lub zwyżek w przypadku, gdy ma na sumieniu spowodowanie stłuczki bądź wypadku), a także miejsca zamieszkania – tam, gdzie wypadki i stłuczki zdarzają się częściej, OC jest droższe. Zakres OC jest regulowany ustawą, stąd warto poszukać korzystnej cenowo oferty. Nie ma sensu przepłacać. Gdzie szukać taniego OC? Polecamy wszystkim naszą porównywarkę ubezpieczeń. Po wpisaniu podstawowych danych w ciągu kilku minut otrzymujemy kilkanaście ofert do wyboru.

Właśnie za pomocą naszej porównywarki wyliczyliśmy stawki OC dla doświadczonego i młodego kierowcy z czterech polskich miast.

Ile za ubezpieczenie OC Audi A4 zapłaci doświadczony kierowca?

Najpierw bierzemy na tapetę doświadczonego kierowcę, ojca rodziny, który prawo jazdy odebrał 17 lat temu. Przysługuje mu maksymalna 60% zniżka za bezszkodową jazdę.

Jeśli kupi Audi A4 z 2000 roku, przestronne i wygodne auto rodzinne, szczególnie w wersji kombi, w zależności od miejsca zamieszkania zapłaci różne stawki ubezpieczenia OC. Sprawdziliśmy, na jakie wydatki musi się przygotować:

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Lublin597 złAviva
Poznań663 złAviva
Tarnów553 złBenefia
Toruń558 złAviva

 

Inne oferty ubezpieczenia OC Audi A4 z 2000 roku dla doświadczonego kierowcy z Lublina:

 

Pozostałe stawki OC Audi A4 z 2000 roku dla doświadczonego kierowcy z Poznania:

 

Ile za ubezpieczenie OC Audi A4 zapłaci młody kierowca?

Powiedzmy to sobie szczerze: młody kierowca musi być przygotowany na wysoką stawkę OC. Dlaczego? Młodość równa się brawura, a to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Najpierw „Dajmy czadu!” a potem „Myślałem, że zdążę” – o ile jest w stanie usta otworzyć. Zanim młody kierowca nabierze pokory na drodze, musi zapłacić frycowe, które obejmuje także wysoką stawkę OC. A zatem, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, jeśli zdecyduje się on na Audi A4?

Jest kilka sposobów, by zaoszczędzić na OC – piszemy o tym w artykule, który znajdziesz TUTAJ 

Sprawdźmy, ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenia OC Audi A4, jeśli będzie jedynym właścicielem samochodu. Nasz młody kierowca jest singlem, prawo jazdy ma od czterech lat, przysługuje mu 20% zniżki. Samochodem jeździ do pracy i na weekendy ze znajomymi. Właśnie kupił Audi A4 B7 z 2005 roku. Ile zapłaci za ubezpieczenie OC?

 

MiastoStawka OCU kogo najtaniej
Lublin1179 złAviva
Poznań1332 złAviva
Tarnów933 złAviva
Toruń1086 złAviva

 

Inne propozycje stawek ubezpieczenia OC Audi A4 z 2005 roku dla młodego kierowcy z Tarnowa:

 

Pozostałe oferty ubezpieczenia OC Audi A4 z 2005 roku dla młodego kierowcy z Torunia:

 

Potrzebujesz ubezpieczenia OC lub OC /AC dla Twojego Audi? Sprawdź szybko teraz jak tanio kupisz u nas!