Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

 • Proama
 • Link4
 • PZU
 • Gothaer
 • AXA
 • Aviva
 • Benefia

Najtańsze OC w 2017 r. Porównanie cen ubezpieczycieli w polskich miastach [RAPORT]

Najtańsze OC w 2017 r. Porównanie cen ubezpieczycieli w polskich miastach [RAPORT]
mfind.pl

Zespół porównywarki OC/AC mfind.pl, w poszukiwaniu najtańszego ubezpieczenia auta w 2017 r., po raz kolejny przygotował raport o cenach OC u poszczególnych ubezpieczycieli w miastach wojewódzkich. 12 miesięcy temu informowaliśmy, że średnia cena OC wzrosła o 19% w porównaniu do roku 2015. W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2016 r. stawki skoczyły jeszcze bardziej – aż o 48%! Jak kształtują się ceny OC na początku 2017 r.? Jak duże podwyżki przyniósł poprzedni rok?

2016 rok przyniósł wzrost cen OC o 55%!

Jak co roku w naszym raporcie porównaliśmy ceny ubezpieczenia OC dla dokładnie tego samego kierowcy (na końcu artykułu oraz w stopkach infografik znajdziesz jego dokładne dane). Pod uwagę wzięliśmy 18 ubezpieczycieli w 18 miastach wojewódzkich Polski. Jak wynika z kalkulacji, średnia cena OC wzrosła z 659 zł w styczniu 2016 r. do 1024 zł w tym samym miesiącu 2017 roku. Oznacza to podwyżkę aż o 55%!

Ceny OC wzrosły o 55 procent - raport mfind

 

Rzeszów z najtańszym OC. Wrocław, Gdańsk i Warszawa bardzo drogie

W styczniu 2017 r. najniższą średnią ceną ubezpieczenia OC może się pochwalić Rzeszów – 829 zł (wzrost z 538 zł w 2016 r.). Dwanaście miesięcy temu tytuł najtańszego miasta uzyskały Kielce, które tym razem znalazły się na drugiej pozycji. Najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie auta muszą obecnie płacić kierowcy we Wrocławiu (1230 zł), Gdańsku (1203 zł) i Warszawie (1147 zł). Co ciekawe, w 2016 r. kolejność była dokładnie taka sama, jednak ceny znacznie niższe (kolejno 807, 786 i 746 zł).

Średnie ceny OC w polskich miastach 2017 - raport mfind

 

Najtańszą możliwą ofertę dla przykładowego kierowcy uzyskaliśmy również w Rzeszowie (650 zł w Warta). W 2016 r. najlepiej wypadła Benefia w Kielcach (319 zł). AXA Direct okazała się najtańsza w 6 miastach, Proama i Liberty Ubezpieczenia* w 5, a Warta w dwóch.

Najtańsze OC w polskich miastach 2017 - raport mfind

 

Od początku 2016 r. do stycznia 2017 r. ceny OC w poszczególnych miastach rosły równomiernie. We wszystkich miejscowościach odnotowaliśmy wzrosty na poziomie powyżej 50%. W największym stopniu podwyżki dotknęły Lublin (64%) oraz Bydgoszcz (63%).

Wzrosty cen OC w miastach - raport mfind

 

– Różnice w cenach OC między miastami wynikają przede wszystkim z prowadzonych przez ubezpieczycieli statystyk wypadkowych, na podstawie których towarzystwa oceniają ryzyko. Im większe prawdopodobieństwo kolizji, tym wyższe składki OC – wyjaśnia Bartosz Salwiński, współzałożyciel porównywarki ubezpieczeń mfind.pl. – Należy również pamiętać, że ubezpieczyciele często dążą do tego, by mieć w swoim portfelu określony typ kierowców. I to im proponują najniższe składki. Dlatego w jednym mieście ceny OC poszczególnych towarzystw różnią się w tak dużym stopniu. Aby nie przepłacić, przed zakupem konieczne jest porównanie kilkunastu ofert – dodaje Salwiński.

Proama z najtańszym OC w 2017 roku. Porównanie towarzystw

W tym roku najniższą średnią cenę OC uzyskaliśmy w Proama (782 zł). Dla towarzystwa to awans aż o siedem pozycji w porównaniu do 2016 r., kiedy na czele rankingu znalazło się Liberty Ubezpieczenia (tym razem 4. miejsce). Na podium oprócz Proama znalazły się również Generali oraz AXA Direct.

Zdecydowanie najdroższym towarzystwem jeśli chodzi o OC jest Uniqa (średnia cena 1449 zł). Polisa auta jest bardzo droga również w Aviva, Gothaer oraz InterRisk. W 2016 r. najdroższa była Compensa.

Warto zwrócić uwagę na wzrosty cen u poszczególnych ubezpieczycieli. Największe odnotowały Aviva (134%) oraz Benefia (97%). Z kolei Compensa podrożała zaledwie o 2%. Należy jednak zauważyć, że na początku zeszłego roku OC dla przykładowego kierowcy było tam najdroższe – towarzystwo nie musiało więc tak gwałtownie podnosić cen.

Średnie ceny OC ubezpieczycieli - raport mfind

 

Warto zwrócić uwagę na ogromne różnice w cenie OC u poszczególnych ubezpieczycieli w każdym z miast wojewódzkich. Okazuje się, że np. w Gdańsku pechowy kierowca, który nie porówna ofert, może przepłacić aż… 1115 zł! To różnica między najtańszym i najdroższym OC w tym mieście.

Różnica między najtańszym i najdroższym OC 2017 - raport mfind

 

SPRAWDŹ, jakie ceny oferują ubezpieczyciele w Twoim mieście. TUTAJ znajdziesz INFOGRAFIKI DLA 18 MIAST WOJEWÓDZKICH.

Dlaczego ceny OC rosną?

Główną przyczyną podwyżek stawek OC było zakończenie wojny cenowej, która przez lata przynosiła ubezpieczycielom ogromne straty. Przykładowo w 2009 r. towarzystwa straciły niemal 1 mld zł! Z kolei po trzech kwartałach 2015 r. segment OC przyniósł stratę w wysokości 585 mln zł. O zakończenie wojny cenowej apelował jeszcze w 2015 r. ówczesny przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak. Nadzór zauważył, że ubezpieczyciele zaniżaną ceny poprzez przyznawanie lekką ręką zniżek handlowych ze względu na „ostrą konkurencję rynkową”. Obawy KNF wzbudził również fakt, że ubezpieczenia komunikacyjne stanowią znaczną część portfela ubezpieczycieli, co przy pogarszającej się rentowności, może w znaczący sposób wpłynąć na płynność działalności zakładów ubezpieczeń oraz ich „zdolność do realizacji zobowiązań z zawartych umów ubezpieczenia”.

Na wzrost cen OC wpływają również coraz wyższe kwoty świadczeń za szkody osobowe. Polacy coraz chętniej korzystają również z pomocy kancelarii odszkodowawczych. Na dodatek w 2017 r. w górę poszły sumy gwarancyjne OC. Minimalna suma gwarancyjna w przypadku szkody na osobie wynosi obecnie 1,22 mln euro na jednego poszkodowanego (wcześniej 1 mln euro) oraz do 6,07 mln euro na jedno zdarzenie drogowe (wcześniej 5 mln euro).

Przyczyny wzrostu cen OC w Polsce

 

Należy również pamiętać, że jeszcze niedawno stawki OC w Polsce były jednymi z najniższych w Unii Europejskiej. W 2013 r. mniej za obowiązkowe ubezpieczenie auta płacili tylko Bułgarzy, Łotysze i Węgrzy. Raport o cenach OC w Europie znajdziesz TUTAJ.

Stawki OC w Europie

 

Duży wpływ na rosnące ceny OC ma również rosnąca liczba wypadków drogowych w Polsce oraz ich ofiar śmiertelnych. Należy pamiętać, że na tej podstawie ubezpieczyciele wyliczają ryzyko.

Wypadki w Polsce - porównanie 2015 i 2016 - analiza mfind

 

Zapewne wpływ na rynek ubezpieczeń OC będzie miał również… zakup przez PZU 32,8 proc. akcji banku Pekao SA. Łączna kwota transakcji wyniosła 10,6 mld zł i nie pozostanie bez wpływu na ceny OC największego polskiego ubezpieczyciela, który ubezpiecza aż 35% kierowców w Polsce!

– Jak na razie nic nie wskazuje na to, aby ceny OC nagle przestały rosnąć – komentuje Bartosz Salwiński, współzałożyciel porównywarki ubezpieczeń mfind.pl. – Głównym powodem do zmniejszenia tempa wzrostu lub całkowitego zatrzymania, może być jedynie odzyskanie rentowności ze sprzedaży obowiązkowego ubezpieczenia OC. Na chwilę obecną pozostaje nam czekać na wyniki finansowe ubezpieczycieli za cały rok 2016, wówczas można ocenić, czy tempo wzrostu składek będzie utrzymywać się przez 2017 rok – wyjaśnia Salwiński.

Więcej o przyczynach wzrostu cen OC można przeczytać w naszej analizie TUTAJ.

Możliwe scenariusze walki z wysokimi cenami OC

Chociaż ceny OC prawdopodobnie dalej będą rosły, nie będzie to jednak już tak gwałtowny wzrost jak w ciągu 12 miesięcy 2016 roku. Sprawą drastycznych podwyżek zajęli się nawet… politycy. Zarówno oni, jak i inni eksperci proponowali rozwiązania mające poprawić sytuację kierowców. Cztery rozważane, najbardziej prawdopodobne scenariusze to:

 1. Wycena OC na podstawie liczby mandatów i punktów karnych
 2. Możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu
 3. Monitorowanie stylu jazdy (czarne skrzynki w samochodach)
 4. Wprowadzenie maksymalnych cen OC

Realności tych propozycji dokładniej przyjrzeliśmy się w analizie, którą można przeczytać TUTAJ. Zdecydowanie najbardziej prawdopodobny i mogący przynieść pozytywne skutki dla kierowców jest scenariusz zakładający monitorowanie stylu jazdy. Rozwiązanie to działa już z powodzeniem np. w Wielkiej Brytanii.

Kary za brak OC w 2017 roku

Wzrost cen OC wzbudził obawy, że na ulicach pojawi się więcej kierowców bez obowiązkowej polisy, liczących na szczęście. Jest to pozorna oszczędność. Po pierwsze, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za pomocą systemu informatycznego, tzw. wirtualnego policjanta, monitoruje ciągłość polis i szybko wyłapuje osoby, które nie posiadają ubezpieczenia. A w 2017 r. za brak OC przez ponad 14 dni zapłacimy aż… 4000 zł kary! Po drugie, w razie wypadku, sprawca bez OC będzie musiał pokryć koszty zdarzenia. Czasami są to ogromne kwoty, które mogą zrujnować życie nierozsądnemu kierowcy.

Kary za brak OC 2017

 

Jak kupić najtańsze OC? 5 sposobów

Na szczęście kierowcy nie są całkiem bezbronni w walce o tanie OC i mogą brać sprawy w swoje ręce. Oto pięć sposobów na znalezienie najtańszej oferty w czasach podwyżek.

 1. Porównanie ofert wielu towarzystw – to najskuteczniejszy sposób na oszczędność. Z naszego raportu wynika, że dla przykładowego kierowcy różnica między najtańszą i najdroższą ofertą w Gdańsku wynosi aż 1115 zł!
 2. Właściwy moment zakupu polisy – ceny najkorzystniejsze są na około 2 tygodnie przed końcem ważności OC. Zbyt późne (kilka dni przed końcem ubezpieczenia) lub wczesne (ponad 30 dni) wykupywanie polisy wiąże się wyższą ceną
 3. Jednorazowa płatność kartą – ubezpieczyciele faworyzują klientów, którzy składkę opłacają w całości, najlepiej kartą i przez internet. Rozbicie opłaty na dwie raty to podwyżka o około 15%, a kolejne raty – nawet o 30%
 4. Zakupy pakietowe – warto planować zakupy perspektywicznie. Jeśli wiemy, że będzie nam potrzebne również autocasco, należy wykupić je w pakiecie z OC. Dzięki temu możemy zapłacić nawet o 10% mniej
 5. Dopisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela ze zniżkami – to rozwiązanie jest sposobem na oszczędność dla młodych kierowców bez zniżek. Wyliczając cenę OC, ubezpieczyciel weźmie pod uwagę ulgi starszego członka rodziny czy znajomego. Należy pamiętać, że przy takim rozwiązaniu młodemu kierowcy będą się naliczać lata bezszkodowej jazdy, ale w przypadku stłuczki „dostanie się” również współwłaścicielowi

Co ciekawe, kierowcy zorientowali się już, że warto szukać tańszych ofert w internecie. W 2016 r. liczba wyszukań w Google takich fraz jak „kalkulator OC„, „najtańsze OC„, „ubezpieczenie OC” czy też „porównywarka OC” znacząco wzrosła. Zwiększa się zatem świadomość kierowców, którzy coraz częściej sami porównują oferty i wybierają najkorzystniejszą opcję.

Kierowcy szukają taniego OC w internecie - infografika

 

Metodologia badania

Kalkulacje składek OC u 18 ubezpieczycieli w 18 miastach wojewódzkich zostały wykonane przez specjalistów multiagencji AB Port oraz porównywarki OC/AC mfind.pl w okresie 3-5 stycznia 2017 r. Wyliczenie przeprowadzono dla przykładowego 36-letniego żonatego mężczyzny z jednym dzieckiem, pełnymi zniżkami, posiadającego prawo jazdy od 16 lat, poruszającego się Volkswagenem Golfem z 2007 roku z silnikiem Diesla o pojemności 1.9, o przebiegu 200 tys. km.

* W związku z przeniesieniem działalności Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce do AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. wszystkie umowy ubezpieczenia, polisy oraz cały portfel produktowy Liberty Ubezpieczenia zostały przeniesione do AXA Ubezpieczenia. Marka Liberty Ubezpieczenia oficjalnie zostaje wycofana z polskiego rynku z dniem 1 kwietnia 2017 r.
mfind.pl

Podsumowanie

 1. Średnia cena OC od stycznia 2016 r. do stycznia 2017 r. wzrosła o 55%!
 2. Najtańsze OC kupują kierowcy w Rzeszowie
 3. Bardzo drogo jest we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie
 4. Średnio najtańsze OC oferuje Proama, a najdroższe Uniqa
 5. W 2017 r. ceny OC będą dalej rosły, ale już nie tak gwałtownie jak przez ostatnie 12 miesięcy
 6. Są sposoby na zakup taniego OC - kierowcy mogą wziąć sprawy w swoje ręce

Autor artykułu:

Od lat zanurzony w oceanie dziennikarstwa internetowego. Wcześniej związany z jednym z największych wydawców w kraju - Polska Press Grupa. Współtwórca serwisu Akademia mfind. W mfind content manager - doradza redaktorowi naczelnemu, pisze, zajmuje się SEO oraz współpracą z mediami.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

38 komentarzy do "Najtańsze OC w 2017 r. Porównanie cen ubezpieczycieli w polskich miastach [RAPORT]"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
joo
Gość

Ja korzystam z [reklama]

Monika
Gość

polecam agentów z [reklama]
najtańsze ceny i super obsługa

Monika B.

adaccc
Gość

Polecam na pewno [reklama] i tego typu porównywarki. Zawsze to człowiek ma sprawdzone kikadziesiąt ofert co najmniej, nie ogranicza się do 2-3 także od razu szansa na niższe składki rośnie. Nie ma co ukrywać, ale sam bez takich porównywarek to bym nie miał cierpliwości żeby u każdego ubezpieczyciela osobno sobie koszt OC wyliczać…nie ma takiej opcji, zniechęciłbym się przy trzeciej jak nic 😛

oponka
Gość

Mi nie drogo wyszło w Concordia, jeżdżę już kilkanaście lat , bezwypadkowo. Mają tez system Bezpośredniej Likwidacji Szkód, wszelkie procedury przebiegają szybciej i sprawniej. Mam nadzieję, że się o tym nie przekonam ale dobrze jest to wiedzieć 🙂

Obserwatori
Gość

paru starych kapusiów, albo nawet starych ubekóff się dogadało i mamy co mamy – to jest zmowa, żadne „zawieszenie broni”. Zakłady po 89 rozwalone w pył, no bo okupacja niemiecko-amerykańska po moskiewskiej, no i jak tu żyć i mieć jeszcze jakiś pojazd??? Paliwo też nie najtańsze, to chyba kolejny impuls, żeby Polacy wyjeżdżali z Polski, a tutaj ma być miejsce dla innej słusznej nacji…,przecież une na południu siedzą na walizkach i nie mogą się doczekać Polski przedwojennej. PiS pewnie im ją da.

Rafal
Gość

Witam wszystkich moze ktos juz tu zadawal te pytanie ale zapytam gdzie teraz mozna kupic najtansze oc

Grzegorz Bujański (mfind)
Ekspert

Witam. Panie Rafale, nie ma złotej zasady i najtańszej firmy. Ryzyko ubezpieczenie jest wyliczane indywidualnie dla każdego i każda firma ma inne priorytety co do klientów, których chce ubezpieczać. Dla Pana najtańsza będzie firma X, a dla Pana kolegi w tym samym wieku i z tym samym autem już firma Y ze względu nawet na inny wykonywany zawód, stan cywilny, czy kod pocztowy zamieszkania. Nasza strona http://www.mfind.pl umożliwia porównanie ofert i znalezienie tego najtańszego ubezpieczyciela w Pana przypadku. Proponuje wykonanie takiej kalkulacji. To rozwiąże Pana problem.

Rafal
Gość

Witam gdzie mozna teraz wykupic najtansze oc ktos w temacie

Krzysio
Gość

Kiedy zmową cenową ubezpieczycieli zajmie się produrator lub UOKIK ?? przecież to oczywiste że bajki o wyniszczeniu wojną cenową jako przyczynie wzrostów to tylko bajki. Rezultatem wojny powinny być bankructwa a nie zgodne podniesienie stawek o połowę i to niemal naraz! Śmierdzi tu coś i to grubo!

John
Gość

W Polsce kupuje się najwięcej starych używanych aut i nowych z podstawowego segmentu, więc porównywanie polskich składek do tych w krajach bogatszych jest niemiarodajne i tendencyjne, ponieważ porównywanie ewentualnych napraw Skody Fabii W Polsce do Audi czy Mercedesów w Niemczech jest nieporównywalne w kalkulowaniu kosztów ponoszonych przez firmy ubezpieczeniowe.

Wiesław
Gość

Witam, i proszę o wyjaśnienie tych tabel i porównań OC w Europie ? PROAMA w 2016r za OC płaciłem 650zł przyszło mi przedłużenie na 2017r cena 1250zł ? przy zniżce 70% za bezszkodową jazdę ? Z tego wynika , że pełna opłata za OC wynosi 4166zł a więc 1000Euro !! Panie dziennikarzu , w jakim celu te tabelki i porównana ? gdzie w Europie za OC płaci się 1000 Euro ? nawet gdy zarabia się tam 10 razy więcej niż w Polsce? Po co więc ta „woda z mózgu” …

Urszula Borowiecka
Gość

Ceny podane w tabelce to średnie ceny za OC. W Polsce średnia cena za OC to 1000 zł.

emila
Gość

Pani Urszulo mówi Pani, że ŚREDNIA cena za oc to 1000 zł to powinna Pani wiedzieć jak wyglądają zarobki przeciętnego obywatela w tym kraju a więc miesięczne zarobki po 30 latach pracy to średnio 1300 -1500 zł zwłaszcza w większości tak zarabiają kobiety a emerytury 900 -1200 zł. Może podpowie Pani jak opłacić bandycką stawkę OC z takich dochodów a gdzie reszta świadczeń, komorne, gaz, prąd woda i wiele innych?? Chętnie skorzystam z mądrej rady.

emila
Gość

z powodu tak wysokich cen OC zrezygnowałam ze wszystkich nieobowiązkowych ubezpieczeń tj. mieszkanie, zdrowotne, nieszczęśliwe wypadki. Przynajmniej trochę grosza zaoszczędzę i radzę zrobić to innym. Przez wiele lat wydałam ogromne pieniądze teraz przekonałam się, że niepotrzebnie.

Radek
Gość
Jest całkowitą bzdurą że średnia podwyżka OC to 55%. W moim przypadku to jest 114%. Moja ostatnia polisa OC za którą zapłaciłem w 2016 roku to 351 zł. a obecnie przysłali mi z AXA kontynuację i cena obecnie jest 751 zł. To ja się pytam gdzie ktoś widzi tu 55% , bo ja nie widzę według oficjalnych danych takiej. W tym roku mam równe 30 lat bezwypadkowej jazdy, nigdy w życiu nawet nie dostałem mandatu ani jednego pkt. karnego, wartość mojego samochodu kształtuje się w cenach od 1500 – 2500 zł. To jakim cudem ubezpieczyciele oferują tak wysokie składki? To… Więcej »
emila
Gość
to i tak masz dużo szczęścia, ja w 2016 roku zapłaciłam za OC o 350% więcej po 38 latach bezszkodowej jazdy z 70-cio procentową zniżką!!! Dwa lata temu miałam drobną kolizję, szkoda w granicach 500- 700 zł. W tym roku (2017) już dostałam kwitek do zapłaty z jeszcze wyższą ceną, prawie dwumiesięczne moje dochody!! Obdzwoniłam wszystkie firmy ubezpieczeniowe różnica niewielka, w jednych o 200- 300 zł więcej w innych zaledwie o 100 zł mniej. A w 2016 r pieprzyli w TV że podwyżki będą sięgać nawet 50%. Rząd polski ma nas za idiotów, którzy nie potrafią liczyć. Powoli i sukcesywnie… Więcej »
zapytajnik
Gość

Skąd się wzięła średnia wysokość OC w PL – 86 euro skoro z waszej tabelki wynika że średnia wysokość OC to ok 949zł czyli 226 euro…?

Tomasz
Gość

Dziś otrzymałem propozycje utrzymaniową w AXA i włosy mi się zjeżyły na głowie.
Dla przykładu podam :składka w roku 2016 542zl
Ta sama firma w roku 2017 podniosła składkę do 1116zl przy 60 procentach zniżki za bezszkodową jazdę dodatkowo +13 procent dodatkowa zniżka od AXA + 5 procent zniżki za kontynuacje i wyliczając wszystko wyszło 1116zl przy w/w zniżkach .Jest to poprosi nie uczciwe wobec uczciwych kierowców

Arek
Gość

Tomasz, ja dzisiaj (27.04) również dostałem propozycję kontynuacji OC w AXA. Zniżki takie same jak u ciebie. Ostatnio zapłaciłem ok. 411 zł. Dzisiejsza propozycja to 693 zł! Szukałem niższego OC w dwóch porównywarkach i niestety taniej wychodzi tylko w Link 4, na trochę gorszych warunkach (bez NNW). Wychodzi na to, że i tak niedużo płacimy 🙂 Pozdrawiam

Urszula Borowiecka
Gość

Zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami, z pewnością znajdą dla Pana korzystną ofertę.

Urszula Borowiecka
Gość

Może Pan sprawdzić ceny u innych ubezpieczycieli, a dotychczasową umowę wypowiedzieć nie później niż na jeden dzień przed końcem okresu, na jaki została zawarta.

Jacek
Gość
Zatem Europejski Trybunał Sprawiedliwości sprawą się napewno zainteresuje jak i Prokuratura Krajowa do której sprawę przedstawiłem za skazanie mnie wraz z Synem na śmierć głodową przez komornika który działał w imieniu firmy ubezpieczeniowej i który z małej głodowej renty zabierał mi pieniadze, mimo odwołąnia komornika przez sąd bestia w ludziej postaci nadal rentę kradła skazując mnie wraz z Synem na śmierć głodową ,berstia ma wytoczony proces w strasburgu. W 2015 roku moja polisa na ten sam motocykl o tej samej pojemności wynosiła 64 zł w 2016 roku już 109 zł a w 2017 roku 129 zł to jest wzrost ceny… Więcej »
Jacek
Gość

No cóż na 500 + muszą komuś zabrać.Dlaczego najdrożej mają płacić Polacy skoro zarobki mają najniższe.
Następnym razem już nie zagłosuję na PIS

Jerzy
Gość

co ma 500+ do ubezpieczeń??? Przecież ubezpieczenia ,to prywatne firmy ,a nie spółki skarbu państwa.

Paweł
Gość

Generalnie uwolnienie cen polis to robota popsl – pis umywa rączki bo kaska do pzu szeroką rzeką płynie . Jedno banda – doić ciemnogród

Ttt
Gość

Zastanow sie co piszesz, czy to PIS ubezpiecza ci auto czy krwiopijca ubezpieczyciel ktory potem za szkode probuje ci wcisnac tys.zl a naprawa kosztuje duzo wiecej

Lex
Gość

Jeszcze parę miesięcy i nie będzie następnego razu.

Max
Gość

Jakie 500+ ty z*****. Z oc na 500+?

Gość123
Gość

dla czego biedny czlowiek mając samochód warty 3 tyś zł musi płacić niemal taką samą składkę co inny za samochód o wartości np 500 tyś zł ???????? przecież to droższe auto bardziej naraża budżet UBEZPIECZALNI

Noga
Gość

Niby jak, jak tym 3 tys zniszczysz auto za 500 tys, to z twojego ubezpieczenia zostanie naprawione. Nie rozumiesz jak działa ubezpieczenie.

Artur
Gość

To wygląda na zmowe cenową,,dostałem 900zl oc na rok,zarobki moje 1600zl na reke,firmy się dogadaly, mam 60 procent zniżki,wiec klamia ze mam znizke a jej nie mam,26 lat bez szkody ,zlamano umowe o zakazie konkurencji ,zglosze to do senatora,rzecznika,i NIK,pilnie.Mysle ze kary po 3.5 mln poprawia ten stan.

Ariel
Gość

porażka z tymi cenami się robi… za diesla 3 litrowego rok 2002 płace 770zł, rozglądałem się za mniejszym autem bo ceny utrzymania robią się kosmiczne, a za benzynkę o pojemności 1,4l zapłacił bym 690zł.
co nam te zniżki dają do ch### wafla… ile bym płacił bez 60% zniżki ??

Miłosz
Gość

Całe te zestawienie jest błędne, powiem na przykładzie Aviva podajecie 134% wzrostu opłat i tu już mi się nie zgadza Wasza kalkulacja.Właśnie z Avivy dostałem przedłużenie umowy OC – 1379 PL przy maksymalnych zniżkach poprzednie OC w Aviva – 447 PL tu bez kalkulatora podwyżka wychodzi 300%. Pytam się kto tu kłamie a może Aviva chce mnie nabić w butelkę licząc na to że „ciemnogród” nie umie liczyć?

wpDiscuz