Wypowiedzenie umowy OC w Proama – kiedy można?

Zasadniczo możesz złożyć wypowiedzenie umowy OC Proamie oraz w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym w następujących przypadkach: na koniec trwania umowy, kiedy umowa zostanie przedłużona automatycznie oraz gdy kupisz samochód z ważną polisą OC.

Jeżeli zbliża się termin zakończenia umowy i nie chcesz jej przedłużać, musisz przynajmniej na dzień przed jej końcem złożyć w Proamie pisemne wypowiedzenie OC. Inaczej ubezpieczenie przedłuży się automatycznie na kolejny rok.

Nie oznacza to jednak, że musisz zostać z obecnym ubezpieczycielem na kolejnych dwanaście miesięcy. W takiej sytuacji powinieneś podpisać umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym, a następnie dostarczyć stosowne wypowiedzenie OC Proamie. Nie gonią Cię tutaj żadne terminy – możesz złożyć w Proamie wypowiedzenie umowy OC w dowolnym momencie.

W każdym momencie o bowiązywania ubezpieczenia wypowiedzeniu podlega również umowa OC, którą przejmujesz od poprzedniego właściciela wraz z kupnem jego samochodu. Bardzo istotne jest tutaj to, że ubezpieczenie wraz z końcem umowy nie zostaje automatycznie przedłużone. Jeżeli go nie wznowisz, Twój samochód będzie nieubezpieczony.

Ponadto masz prawo w ciągu trzydziestu dni odstąpić od umowy ubezpieczenia zawartej przez Internet lub telefon.

Po przedstawieniu odpowiednich dokumentów ubezpieczycielowi Twoja polisa zostanie zamknięta także w przypadku wyrejestrowania auta na skutek zezłomowania, utraty (np. kradzieży) lub zarejestrowania go w innym kraju.

W naszym serwisie znajdziesz GENERATOR WYPOWIEDZENIA OC, w którym łatwo przygotujesz dokument wypowiedzenia OC w Proama.

Jak złożyć wypowiedzenie umowy OC w Proama

Podpisany własnoręcznie druk najlepiej osobiście zanieść do siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego lub wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej.

Adres korespondencyjny firmy dostępny na jej stronie internetowej to:

ul. Szeligowskiego 6

20-883 Lublin

W razie wątpliwości warto zadzwonić na infolinię pod numer 815 815 815 lub wysłać wiadomość na skrzynkę mailową: doradcy@proama.pl.

Pamiętaj, że przy piśmie wysłanym za pośrednictwem Poczty Polskiej za termin doręczenia uznaje się datę stempla pocztowego. We wszystkich innych przypadkach – dzień faktycznego doręczenia listu do siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego.

Oferty ubezpieczeń zmieniają się. Towarzystwa ubezpieczeniowe potrafią oferować różne upusty i promocje. Warto śledzić, co nowego pojawia się na rynku. Pomoże Ci w tym nasza porównywarka na mfind.pl.

Złożenie wypowiedzenia umowy OC Proamie jest banalnie proste. Nie potrzebujesz na nie wiele czasu. Wystarczy, żebyś przestrzegał terminów, wypełnił odpowiedni druk oraz dopilnował jego dostarczenia do siedziby ubezpieczyciela.

Więcej o ubezpieczeniach OC i AC w Proama przeczytasz w artykule: Proama OC i AC