Z roku na rok przybywa samochodów w polskich miastach. Dwa samochody w jednej rodzinie to nie jest rzadkość. Kolejne pojawiają się po osiągnięciu pełnoletności przez dziecko czy dzieci. Każdy, kto w mieście mieszka lub pracuje, zna dobrze motoryzacyjną rzeczywistość. Składają się na nią korki, spaliny, smog, kłopoty z parkowaniem…

Najtańsze OC Wrocław –  czemu jest drożej?

W polskich miastach zaskakująca jest ilość samochodów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. W porównaniu do światowych metropolii są to ogromne różnice. We Wrocławiu przypada 632 samochody na 1000 mieszkańców. Dla porównania: w Nowym Jorku na 1000 mieszkańców przypada 246 aut, w Berlinie – 289. Takie dane znajdziemy w raporcie OKO.press.

Czy liczba samochodów w danym mieście ma wpływ na wysokość składki OC? Ile wynosi najtańsze OC we Wrocławiu? Sprawdźmy!

Wypadkowość a tanie OC we Wrocławiu

Kiedy kupujemy OC, system prosi nas o podanie miejsca zamieszkania. To, gdzie mieszkamy, istotnie wpływa na wysokość składki OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę dwie rzeczy: jak duży jest ruch samochodowy w danej miejscowości oraz jak często dochodzi tam do wypadków.

Jak to przekłada się na cenę polisy we Wrocławiu? Z rocznego raportu Policji za 2018 rok wynika, że województwo dolnośląskie ma nieciekawa statystykę wypadkową. Na drogach dolnośląskiego w 2018 roku doszło do 2 148 wypadków, zginęły w nich 203 osoby, a 2 674 zostało rannych. Wskaźnik liczby rannych na 100 wypadków w województwie dolnośląskim w 2018 roku był najwyższy w Polsce i wynosił 124,5.

W przypadku Wrocławia kryterium wypadkowości wyraźnie wpływa na cenę polisy OC. Kierowcy wciąż mają szansę na tanie OC we Wrocławiu. Jak wygląda to w praktyce?

Najtańsze ubezpieczenie OC  we Wrocławiu za 400 zł? To możliwe!

Średnia cena ubezpieczenia OC we Wrocławiu na początku kwietnia 2019 roku wynosi 1143 złote. Choć jest najwyższa w Polsce, to w dalszym ciągu wrocławianie mają szansę na ubezpieczenie za około 400 złotych. Najtańsze OC we Wrocławiu przypadło właścicielce Renault Twingo z 1993 roku, która zapłaciła 372 zł. Niewiele więcej za ubezpieczenie zapłacił 64-letni właściciel KIA Stonic z 2017 roku (406 zł), który znalazł korzystna ofertę za pomocą porównywarki mfind. Zadowolony z usług porównywarki powinien być także 35-letni właściciel Hondy Civic z 2015 roku, który znalazł tanie OC za 417 zł. Tanie OC we Wrocławiu to więc ciągle realna opcja!

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Kobieta61Renault TwingoBenzyna1993372 zł
Mężczyzna64Kia StonicBenzyna2017406 zł
Mężczyzna35Honda CivicBenzyna2015417 zł
Mężczyzna35Citroen C4 G.PicassoBenzyna2016440 zł
Mężczyzna40Opel AstraBenzyna/Gaz1998442 zł

Sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych jest stabilna. Z danych podsumowujących pierwszy kwartał 2019 roku wynika, że aktualnie za ubezpieczenie OC Polacy płacą średnio 906 złotych. Płacisz więcej? Koniecznie sprawdź, czy nie przepłacasz.

Ubezpieczenie AC: kiedy przyda się Autocasco?

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe. Można jeździć bez AC, jednak warto je wziąć pod uwagę, bo w pakiecie z OC nie zrujnuje nas, a może bardzo się przydać. O ile OC jest obowiązkowe i jego zakres wszędzie jest taki sam, o tyle w przypadku AC zakres polisy jest bardzo istotny. W zależności od wybranej oferty, Autocasco obejmuje pokrycie kosztów naprawy auta czy gwarantuje odszkodowanie w wielu sytuacjach. Może liczyć na pokrycie kosztów drobnych uszkodzeń, a także szkody całkowitej. Dobrze jest uważnie sprawdzić i porównać oferty różnych ubezpieczycieli.

Szukasz najtańszego OC we Wrocławiu? Sprawdź teraz u nas!